Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy

01.11.2022 11:04:57 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy

Florbalisté Turnova v Národní lize mužů porazili Králův Dvůr. Junioři vyválčili jednu remízu ve vyrovnaných zápasech s Pantery a Jabloncem. Starší žáci mají za sebou úspěšný turnaj v Rumburku. Elévové a elévky se představili na turnaji v Liberci, kde získávali další zápasové zkušenosti. Přípravka se představila na domácí palubovce. Dorostenky hrály s Chomutovem a Litvínovem.

Národní liga mužů

TJ Turnov - T.B.C. Králův Dvůr 8:5 (1:2, 4:1, 3:2)

V dalším kole Národní ligy se Turnov utkal s tradičním soupeřem z Králova Dvora a jednalo se o souboj dvou ze čtyř týmů, které tuto soutěž hrají nepřetržitě od jejího zavedení.

Turnovským borcům to v zápase moc "nelepilo" a během první třetiny se tak trochu hledali. Králův Dvůr dokázal rychle udeřit, ale i domácí se jednou prosadili, a tak to bylo po první části o gól ve prospěch T.B.C.

Ve druhé třetině se domácí zlepšili ve hře s míčkem a dokázali vsítit čtyři branky, ale v defenzivě stála zůstávala okna, která naštěstí královedvorští nedokázali trestat.

Ve třetí části byl převážně na míčku Králův Dvůr, ale domácí si dokázali hlídat náskok a také přidat další tří branky, díky čemuž zvítězili a připsali si další tři body do tabulky.

Branky a asistence: 19. Hejduk M. (Novotný), 29. Švitorka (Hejduk E.), 30. Novotný (Reczai), 32. Reczai (Vacek), 39. Dědek (Janoušek J.), 43. Švitorka (Dědek), 52. Reczai (Šmída), 60. Švitorka (Matěcha). Sestava Turnova: Suchomel (Horáček) - Plíšek, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Šmída J., Hejduk, Švitorka, Hanuš, Iltis - Hejduk M., Maršík, Reczai, Vacek, Novotný. 

2. liga juniorů

FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 4:2
TJ Turnov - Florbal Jablonec 6:6

Junioři na svém dalším turnaji sehráli dva poměrně vyrovnané zápasy. V prvním nestačili na liberecké pantery, přičemž ovšem svého soupeře celkem výrazně přestříleli a neproměnili množství dobrých šancí. Ve druhém zápase se přetahovali s Jabloncem, až nakonec zápas dospěl ke spravedlivé remíze.

Liga starších žáků

ASK Lovosice - TJ Turnov 0:13
Florbal Jirkov - TJ Turnov 0:5
TJ Turnov - ProAktiv Bílina 0:2

Starší žáci absolvovali úspěšný turnaj v Rumburku.

Liberecká liga elévů

Florbal Jablonec - TJ Turnov 0:14
TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 2:5
TJ Turnov - FBC Liberec 1:15

Druhý ligový turnaj čekal na turnovské elévy v Liberci, kde změřili své síly se soupeři z Jablonce, z libereckých Panthers a z FBC Liberec. Ve všech duelech byli turnovští hráči naplno vtaženi do utkání a svým neúnavným pohybem si dokázali připravit řadu gólových příležitostí. Nejvíce se jich podařilo proměnit v prvním utkání, po kterém tak Turnov mohl slavit vítězství. Ve zbylých zápasech už více gólů nastříleli soupeři, mladé turnovské naděje se však na libereckém hřišti neztratili. Děkujeme všem rodičům za pomoc s dopravou a za fandění v duchu fair play.

Liberecká liga přípravek

SCC Semily - TJ Turnov 4:3
TJ Turnov - FBC Liberec 4:4
FBC Česká Lípa - TJ Turnov 7:0

Přípravka absolvovala další porci zápasů na domácím turnaji. Zápasy si všichni moc užili a už se těší na další.

Liberecká liga elévů - dívky

TJ Turnov - Florbal Jablonec 0:4
FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 9:4
FBC Liberec - TJ Turnov 13:6

V sobotu 29. 10. jsme vyrazili s holkama do Liberce na další turnaj elévek. Holky jely sbírat další porci zkušeností v zápasech Jablonce, Pantery a Libercem. Holky hrají v chlapecké kategorii a mají to velmi těžké, přesto odehrály velmi dobrý turnaj a získané zkušenosti zúročí v dalších utkáních.

1. liga dorostenek

Florbal Chomutov - FBC Liberec 4:4
FBC Liberec - SK Bivojky Litvínov 11:2

Turnaj zhodnotil trenér Miloš Cidlinský:

V rámci spolupráce s Libercem, vyrazily naše dorostenky na turnaj do Litvínova, a to ve složení Jana Pokorná, Anna Štěpánková, Monika Fuchmanová, Veronika Steinerová, Lucie Cidlinská a Michaela Cidlinská. V Litvínově sehrály dva zápasy, s Chomutovem a s domácím Litvínovem.

První zápas byl od začátku velice vyrovnaný, kdy žádnému z mužstev se nepodařilo odskočit více než o jednu branku. Tři minuty před koncem jsme sice ještě vedli, ale soupeř dokázal srovnat. Přestože jsme měli v závěru utkání obrovský tlak a velké šance na vstřelení vítězné branky, nakonec jsme remizovali 4:4 a podle mého názoru byl tento konečný stav i pro obě mužstva spravedlivý. Na naší straně se na výkonu projevilo i to, že se snažíme do týmu zařazovat mladší a méně zkušené hráčky, ale bez toho to prostě nejde a zároveň musím říci, že se tyto hráčky svých úkolů zhostily velice dobře.

Druhý zápas jsme sehráli s domácím týmem z Litvínova. Litvínov se v této sezoně zatím výsledkově i výkonnostně trápí a pohybuje se na konci tabulky. To bylo také na jejich hře znát a proto konečný stav 11:2 tomu i odpovídal. Museli jsme se tedy hlavně zaměřit na plnění zadaných úkolů a ne na výsledek zápasu. To se vcelku povedlo, i když je vždy co zlepšovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně
Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.

Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku

Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Správa KRNAP vaří pivní narozeninový speciál
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
Turnovské koupaliště zahájilo provoz
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června
Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově

Nejčtenější články

03.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
02.06.: Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově
02.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT