Florbal Turnov: Muži si připsali dvě výhry, v akci také týmy mládeže

13.10.2023 23:06:39 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Muži si připsali dvě výhry, v akci také týmy mládeže

Elitní mužský tým TJ Turnov si připsal hned dvě výhry v uplynulém víkendu a posunul se v divizi na šesté místo. Ve hře také junioři, dorostenci v první lize, oba týmy starších žáků a elévové. Zápasy v rámci projektu TULIP hrály i starší žákyně.

Divize C

Komentář poskytl trenér Martin Hejduk. Dva zápasy, dvě výhry, šest bodu. Takhle jednoduše se dá shrnout víkend mužského áčka. Jako velice pozitivní věc můžeme uvést, že jsme začali makat, poslouchat a více hrát jako tým. Jen tak dál.

T.K.S. TJ Turnov - ACEMA Sparta Praha U23 B 6:2

Branky a asistence: 20. O. Šmída (Š. Janoušek), 26. Hejduk (Mellan), 43. Maršík (Hájek), 47. O. Šmída (J. Janoušek), 46. Hájek (Zakouřil), 60. J. Janoušek (J. Šmída).

V sobotu se odehrálo 5. kolo divize C. V tomto utkání jsme hráli se soupeřem z Prahy, se Spartou U23 B. Po nepovedeném startu ligy se Turnovu podařilo zvítězit poměrem 6:2. Celý zápas byl taková jedna bitva, kde nebylo nic zadarmo. Týmy na tom byly florbalově více méně stejně, až na jeden rozdíl. Kluci chtěli mnohem víc a příkladně bojovali. Opatrnější první třetinu jsme uzavřeli gólem do šatny. Po dobrém napadání a zachování klidné hlavy, našel Šimon Janoušek Ondřeje Šmídu, který pálil do odkryté svatyně. Druhá třetina nabídla dvě branky, o něco aktivnější hru a trochu přesnosti v technice. V závěrečné fázi bylo k vidění pět branek, zachování klidu domácích, a hlavně tolik potřebná výhra. Celkově se tedy jednalo o úspěšný zápas a snad nás ta rána ze startu soutěže posunula lepším směrem.

FBC Panthers Liberec - T.K.S. TJ Turnov 3:7

Branky a asistence: 14. Hejduk (Hájek), 24. Maršík (Pohl), 29. Dědek (O. Šmída), 31. O. Šmída (J. Janoušek), 43. Hájek (Hejduk), 46. J. Janoušek (Š. Janoušek), 60. Hájek.

V neděli se hrála dohrávka 4. kola s týmem FBC Panthers Liberec. Z venkovního utkání jsme přivezli tři body za výhru 7:3. Zápas byl úplně jiný než ten v sobotu. Panteři hrají takzvaně na zkušenosti a jen tak se nenechají rozlétat. Proto byl průběh zápasu hodně o naší rozehrávce v pohybu a chybách. Když se vloudila nějaká chyba byl Horáček připraven. Bylo třeba nebláznit a snažit se udržovat konstantní, klidnou rozehrávku. To se podařilo a kluci předvedli dobré výkony. Závěr zápasu nebyl pro diváka vůbec atraktivní. Spoustu míčů jsme zahazovali vzduchem. Na to se ale historie neptá. Výhra je výhra. My aspoň víme, na čem dalším více zapracovat.

2. liga juniorů

T.K.S. TJ Turnov - BK REAL Roudnice n/L 2:3
ASK Lovosice - LFP - T.K.S. TJ Turnov 3:3

Junioři vyjeli na svůj druhý turnaj, tentokrát do Lovosic. Další prohra o jednu branku a remíza s domácím týmem znamená aktuálně předposlední místo v juniorské druhé lize.

1. liga dorostenců

T.K.S. TJ Turnov - Florbal Jablonec 5:6
TJ Sokol Královské Vinohrady - T.K.S. TJ Turnov 7:3

Zhodnocení kapitána Mikuláše Vaňka:

Zápas s Jabloncem

První zápas byl z naší strany velmi kvalitní a předvedli jsme skvělý výkon. Bohužel jsme neproměňovali šance a taky nám chybělo trochu toho štěstí. Každopádně tento zápas hodnotím pozitivně a příště už přivezeme výhru.

Zápas s Vinohrady

Tento zápas jsme opět podali dobrý výkon. Bohužel nás opět trápilo zakončení a také individuální chyby. Jinak musím kluky pochválit za skvělý turnaj a již tento týden máme na plánu další turnaj, ze kterého chceme přivézt 6 bodů.

Družstvo starších žáků<br />Autor: Archiv TJ Turnov Liga starších žáků

TJ Turnov - Florbal Ústí B 15:0
TJ Turnov - Florbal Jirkov 6:1
TJ Turnov - SK Bivoj Litvínov Black 4:1

Komentář trenéra Záleského: Po nevydařeném vstupu do sezóny se Strži vydali do vcelku vzdálených Spořic. Chuť příště nehrát 4 koš, byla znát na hráčích již od prvního hvizdu. Aktivní hra a dominance v útočné fázi nesla své ovoce a výsledek prvního zápasu 15:0, byl pro Ústí B ještě milosrdný. Druhý zápas s Jirkovem nepřinesl již tolik gólů, ale aktivita neustupovala. Bohužel přibyly neproměňované šance a gól 30s před koncem, trochu pokazil dobře vypadající skóre. Výsledek 6:1 splnil další část nedělní mozaiky.Poslední zápas proti Litvínovovu Black se nesl trochu v duchu druhého zápasu, kdy jsme nevyužili nabídnuté šance a stav po první polovině byl "pouze" 3:0. V druhé části soupeř zvýšil aktivitu a snažil se korigovat výsledek. Kluci i tuto část zvládli a připsali si třetí vítězství 4:1.Už se těšíme na další soupeře.

Přebor starších žáků

FBC Lomnice - TJ Turnov 9:2
TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 1:4

Kluci vyrazili na první turnaj sezony do nedalekého Železného Brodu. Bohužel svěřenci Jana Lochamana podlehli v obou případech a vyhlížejí tak další turnaj, který se uskuteční už 21.10. doma v Turnově.

Družstvo elévů TJ Turnov<br />Autor: Archiv TJ Turnov Liga elévů

TJ Turnov - FBC Panthers Liberec Orange
FBC Lomnice - TJ Turnov
TJ Turnov - SCC Semily

Lomnice hostila úvodní turnaj pro turnovské elévy a elévky. Holky a kluci odehráli výborné zápasy a mají další cenné zkušenosti pro zápasy budoucí.

Liga starších žákyň

SK Bivojky Litvínov - FBC TULIP Liberec 2:3
FBC TULIP Liberec - Florbal Ústí 15:0
FBC Liberec - FBC DDM Kadaň 2:2
FBC Liberec - Mocní Tuleni Podbořany 5:2

Družstvo mladších žákyň<br />Autor: Archiv TJ Turnov Komentář trenéra Miloše Cidlinského: V sobotu a v neděli proběhl další turnaj starších žákyň. Jak jsem již zmiňoval minule, máme v rámci spolupráce s FBC Liberec, v kategorii starších žákyň, přihlášené dva týmy. A v obou týmech nastupují také naše odchovankyně z Turnova. Je super, že tato spolupráce funguje a umožňuje tak všem děvčatům hrát kvalitní pětkový florbal. A musím říci, že se tento víkend stržkám opravdu povedl a to především po herní stránce. Začínající i zkušenější hráčky vykazují herní posun, za což vděčíme právě jim, protože holky dávají maximum do tréninků, ale i do zápasů. Zároveň nechci opomenout i práci rodičů, kteří své děti podporují a musíme si přiznat, že kdyby tohoto nebylo, tak bychom se jako trenéři mohli snažit sebe více, ale bylo by to bez výsledku. Samozřejmě taková práce nás potom baví, dodává energii a naplňuje. S takovými hráčkami se velice dobře pracuje a přirozeně přicházejí i výsledky. Moc děkujeme, vážíme si toho.

Pozvánka na scoolmatch
Pátek 20. 10. 10.00: T.K.S. TJ Turnov - Florbal Jablonec. Hala TJ Turnov ve Skálově ulici.
Jedná se zápas pro školy, tedy klasické soutěžní utkání, v rámci mužské divize, které je ovšem odehráno ve všední den dopoledne a publikum je tvořeno školními dětmi. Tyto akce pořádají většinou větší oddíly ve větších městech, nicméně už i Turnov se před několika lety takové akce účastnili jako hostující družstvo. Diváckou kulisu tedy obstarají děti ze všech tří turnovských ZŠ, přítomno by jich mělo být více než 200!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Bodovali muži i dorostenci, první zapásy hrály juniorky
Hodnocení florbalové sezony dívek TJ Turnov
Florbal Turnov: Sezona 2022/2023 definitivně skončila

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
Vznikla nová geologická expozice Geoparku Český ráj
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
Průběh letní dětské rekreace v Libereckém kraji k polovině července
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou

Nejčtenější články

17.07.: Dětské centrum Stonožka vyroste v Turnově na sídlišti u nádraží
16.07.: Nové městské byty v turnovské ulici Skálova budou brzy k pronájmu
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT