Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové

18.10.2022 22:26:07 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové

Muži ztratili utkání s Prague Tigers. Starší žáci absolvovali tři vyrovnané zápasy na dalším turnaji v Ústí nad Labem. První turnaj v sezoně absolvovali elévové a elévky.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Prague Tigers 4:6 (0:0, 3:1, 1:5)

V sobotu nastoupili muži ke druhému domácímu zápasu v řadě, ve kterém přivítali dalšího nováčka soutěže, celek Prague Tigers. Vstup do utkání byl z obou stran celkem opatrný, ale domácí měli zřetelnou herní převahu, nicméně branky se nedočkali, takže stav byl po první třetině stále 0:0.

Ve druhé části pokračovala převaha Turnova a množství neproměněných šancí začínalo být alarmující, včetně neproměněného trestného střílení a dvou přesilovek, zatímco sebevědomí brankáře hostů rostlo. Tigers zároveň dokázali potrestat nekázeň domácích a v početní výhodě se dostali do vedení. Střeleckou smůlu protrhli turnovští hráči až na konci třetiny, kdy se jim třemi slepenými brankami podařilo dostat do dvougólového vedení a zdálo se, že mají zápas ve svých rukou.

Na začátku poslední třetiny bohužel přišly dvě zcela fatální chyby v rozehrávce domácích a rázem bylo vyrovnáno. Po další neproměněné přesilovce a druhém nevyužitém trestném střílení domácích přišla rozhodující chvíle, kdy se hostům podařilo dvakrát udeřit ve dvou dalších vlastních oslabeních. V závěrečné power-play Turnova přidaly oba dva týmy ještě po jednom gólu a byl konec, pro domácí velice hořký.

Branky a asistence: 36. Hejduk M. (Reczai), 37. Matěcha (Janoušek J.), 38. Švitorka (Hejduk E.), 60. Matěcha (Reczai). Sestava Turnova: Horáček (Hladík) - Plíšek, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Šmída J., Jiránek, Švitorka, Hejduk E., Iltis - Hejduk M., Maršík, Recazi, Vacek, Novotný - Hanuš.

Liga starších žáků

Mocní Tuleni Podbořany - TJ Turnov 4:2
Pro-Aktiv Bílina - TJ Turnov 3:4
TJ Turnov - Florbal Ústí B 3:4

Turnovští starší žáci svedli tři vyrovnané bitvy na turnaji v Ústí nad Labem. Přestože nakonec zvítězili pouze jednou, tak nasbírané zápasové zkušenosti se jim budou jistě hodit už na příštím turnaji.

Liberecká liga elévů

SCC Semily-Lions - TJ Turnov 15:5
TJ Turnov - SCC Semily-Predators 4:14
SCC Semily-Predators - TJ Turnov GU10 8:3
TJ Turnov GU10 - SCC Semily-Lions 0:10

Na turnovské elévy čekal v neděli 16. října první turnaj nové ligové sezony a pro některé hráče šlo o vůbec první soutěžní zápasy. Nervozita však nebyla na nikom znát. V obou zápasech pro týmům Semil výborně zachytal brankář Franta Zakouřil, jeho spoluhráčům v poli se však v útoku tolik nedařilo, na první výhru si tak turnovské naděje budou muset počkat do příštího turnaje.

Premiéru v chlapecké soutěži si zažily i holky, v rámci týmu GU10.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.

Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku

Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Správa KRNAP vaří pivní narozeninový speciál
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
Turnovské koupaliště zahájilo provoz
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června
Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově

Nejčtenější články

03.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
02.06.: Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově
02.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT