Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové

18.10.2022 22:26:07 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Muži ztratili utkání s Prague Tigers. Starší žáci absolvovali tři vyrovnané zápasy na dalším turnaji v Ústí nad Labem. První turnaj v sezoně absolvovali elévové a elévky.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Prague Tigers 4:6 (0:0, 3:1, 1:5)

V sobotu nastoupili muži ke druhému domácímu zápasu v řadě, ve kterém přivítali dalšího nováčka soutěže, celek Prague Tigers. Vstup do utkání byl z obou stran celkem opatrný, ale domácí měli zřetelnou herní převahu, nicméně branky se nedočkali, takže stav byl po první třetině stále 0:0.

Ve druhé části pokračovala převaha Turnova a množství neproměněných šancí začínalo být alarmující, včetně neproměněného trestného střílení a dvou přesilovek, zatímco sebevědomí brankáře hostů rostlo. Tigers zároveň dokázali potrestat nekázeň domácích a v početní výhodě se dostali do vedení. Střeleckou smůlu protrhli turnovští hráči až na konci třetiny, kdy se jim třemi slepenými brankami podařilo dostat do dvougólového vedení a zdálo se, že mají zápas ve svých rukou.

Na začátku poslední třetiny bohužel přišly dvě zcela fatální chyby v rozehrávce domácích a rázem bylo vyrovnáno. Po další neproměněné přesilovce a druhém nevyužitém trestném střílení domácích přišla rozhodující chvíle, kdy se hostům podařilo dvakrát udeřit ve dvou dalších vlastních oslabeních. V závěrečné power-play Turnova přidaly oba dva týmy ještě po jednom gólu a byl konec, pro domácí velice hořký.

Branky a asistence: 36. Hejduk M. (Reczai), 37. Matěcha (Janoušek J.), 38. Švitorka (Hejduk E.), 60. Matěcha (Reczai). Sestava Turnova: Horáček (Hladík) - Plíšek, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Šmída J., Jiránek, Švitorka, Hejduk E., Iltis - Hejduk M., Maršík, Recazi, Vacek, Novotný - Hanuš.

Liga starších žáků

Mocní Tuleni Podbořany - TJ Turnov 4:2
Pro-Aktiv Bílina - TJ Turnov 3:4
TJ Turnov - Florbal Ústí B 3:4

Turnovští starší žáci svedli tři vyrovnané bitvy na turnaji v Ústí nad Labem. Přestože nakonec zvítězili pouze jednou, tak nasbírané zápasové zkušenosti se jim budou jistě hodit už na příštím turnaji.

Liberecká liga elévů

SCC Semily-Lions - TJ Turnov 15:5
TJ Turnov - SCC Semily-Predators 4:14
SCC Semily-Predators - TJ Turnov GU10 8:3
TJ Turnov GU10 - SCC Semily-Lions 0:10

Na turnovské elévy čekal v neděli 16. října první turnaj nové ligové sezony a pro některé hráče šlo o vůbec první soutěžní zápasy. Nervozita však nebyla na nikom znát. V obou zápasech pro týmům Semil výborně zachytal brankář Franta Zakouřil, jeho spoluhráčům v poli se však v útoku tolik nedařilo, na první výhru si tak turnovské naděje budou muset počkat do příštího turnaje.

Premiéru v chlapecké soutěži si zažily i holky, v rámci týmu GU10.