Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

27.09.2022 16:57:10 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Muži TJ Turnov v domácím zápase museli znovu dotahovat a dlouho sahali po bodech, nakonec ovšem znovu prohráli. Dorostenci B zapsali na prvním turnaji sezony výhru a prohru, zatímco dorostenci A bohužel dvakrát prohráli. Nedařilo se ani juniorkám, které se v neděli představily na turnovské palubovce.

Národní liga mužů

TJ Turnov - FbC Hradec Králové 3:8 (1:2, 1:2, 1:4)

Hosté z Hradce začali zápas velice aktivně a jejich vysoké napadání nám dělalo poměrně velké potíže a navíc jsme nebyli schopní se udržet delší čas na míčku a rychlostně jsme nestíhali. Po první části domácí naštěstí prohrávali pouze o gól.

Ve druhé třetině se Turnováci zlepšili, hra se vyrovnala a hrálo se hodně nahoru-dolů. Bohužel se z velkého množství protiútoků a přečíslení nedokázali nedokázali vytěžit víc, než jednu branku a soupeř je znovu trestal, takže se šlo do kabin za dvoubrankového vedení Hradce.

Ve třetí třetině měli domácí více ze hry a vytvořili si několik dobrých šancí. Znovu je ovšem trápila produktivita a trefili se pouze jednou. Zápas rozhodla naše přesilová sedm minut před koncem zápasu, ve které měli šanci vyrovnat, ale místo toho se ve vlastním oslabení prosadili hosté a definitivně zápas zlomili na svou stranu. V závěrečné power-play už se bohužel zápas zdramatizovat nepodařilo.

„Doufáme, že smůlu už jsme si vybrali a od příštího zápasu začneme vyhrávat. Bude k tomu ovšem potřeba, abychom začali hrát naplno hned od úvodního hvizdu a ne až od druhé třetiny," uvedli turnovští hráči po zápase.

Branky a asistence: 20. Švitorka (Reczai), 36. Švitorka (Hlavnička), 47. Matěcha (Janoušek J.). Sestava Turnova: Suchomel (Horáček) - Plíšek, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Šmída J., Jiránek, Švitorka, Maršík, Hlavnička - Hejduk M., Recazi, Vacek, Novotný.

1. liga dorostenců

Florbal T. K. S. - Orka 0:10 (0:5, 0:1, 0:4)
FAT PIPE Start98 - Florbal T. K. S. 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Ani ve druhém turnaji v 1. lize se spojený tým T. K. S. nedočkal bodového zisku, když vysoko prohrál s Orkou i se Startem. Tak snad příště.

2. liga dorostenců

Florbal T. K. S. B - Florbal Jablonec 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
FBC Lomnice - Florbal T. K. S. B 13:0 (5:0, 2:0, 6:0)

Dorostenecké béčko na svém prvním turnaji v sezoně zapsalo výhru a prohru.

1. liga juniorek

FBC Liberec - K1 Florbal Židenice 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)

Domácí se celé utkání marně snažily dobít židenickou pevnost. Soupeř hrozil pouze z rychlých protiútoků, které se jim ale dařilo efektivně zakončovat. Když už přišlo vyrovnání na 2:2, a byla šance zápas rozhodnout, soupeř opět dokázal skórovat. Při závěrečné hře domácích v 6-ti hráčkách v poli Brňanky dokonaly dílo zkázy.

FBC Liberec - GC Systém Bulldogs Brno 4:5 n. (1:2, 1:1, 2:1)

V turnovské hale se odehrálo velmi dramatické utkání. Domácí juniorky se ujaly vedení 1:0, ale do konce třetiny soupeř skóre otočil. V druhé části domácí vyrovnali, ale soupeř opět kontroval a na konci třetiny byl stav 2:3. Ve třetí části se domácí dostali dvěma góly Klubalové do vedení 4:3, ale Bulldočky v zápětí stav srovnaly. Ten vydržel i po prodloužení a v nájezdové loterii byli bohužel úspěšnější hosté.