Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže

04.10.2022 19:09:20 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže

Muži si z Náchoda přivezli první letošní vítězství. Junioři si na dalším turnaji v Českém Dubu připsali dvě prohry s Libercem a domácím týmem. Sezona začala pro další tři mládežnické týmy. Starší žáci ve čtvrtém koši v Mostu dvakrát remizovali a jednou vyhráli. Mladší žáci si užili turnaj v Semilech, kde dvakrát vyhráli. Přípravkáři sbírali zápasové zkušenosti v Železném Brodě.

Národní liga mužů

Florbal Primátor Náchod - TJ Turnov 6:8 (4:3, 2:2, 0:3)

Muži vycestovali k dalšímu kolu Národní ligy do východočeského Náchoda, což je neoblíbená destinace, kde ještě nikdy nebodovali. Zápas měl několik specialit, ať už se jednalo o debut pro dvě nové akvizice v turnovském dresu Iltise a Hanuše nebo fakt, že poprvé v sezoně muži nastoupili s kompletními třemi formacemi.

Zápas Turnováci začali výborně a relativně rychle si vypracovali vedení o tři branky, poté ovšem přišel black-out, obrovský pokles herního tempa a díky tomu dokázali domácí ještě do konce první třetiny překlopit skóre ve svůj prospěch.

Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný zápas a zajímavé situace byly k vidění na obou stranách. Celkovou kvalitu hry ovšem velice negativně ovlivňoval stav povrchu na hale, který je díky házenkářským lepidlům a nešetrnému zacházení zcela zničený. Ve druhé části se každému týmu podařilo přidat dva góly, a tak před poslední třetinou stále prohrávali o jednu branku.

Do třetí třetiny nastoupili turnovští florbalisté s pozměněnou sestavou a zároveň hru stáhli na dvě formace. Podobně reagoval i soupeř, a tak se tempo znatelně zvedlo. Turnov měl více ze hry a podařilo se mu znovu otočit skóre zápasu ve svůj prospěch. V závěrečné fázi zápasu soupeři díky zcela zbytečnému vyloučení nabídli hosté dobrou šanci k vyrovnání, kterou naštěstí nevyužil a následovalo power-play, kde předvedl několik skvělých zákroků brankář Suchomel. Sekundu před koncem pečetil turnovské vítězství do prázdné branky Reczai, pro kterého se jednalo už o čtvrtou branku v zápase.

Od tohoto vítězství se budou chtít muži odrazit a vítězit i nadále, pokud možno už v sobotu 8. října na domácí palubovce, proti Sokolu Rudná. Utkání začíná v 18:00.

Branky a asistence: 5. Švitorka (Iltis), 7. Janoušek J. (Hanuš), 8. Reczai (Vacek), 27. Janoušek J. (Plíšek), 37. Iltis (Hejduk E.), 45. Reczai, 48. Reczai /TS/, 60. Reczai. Sestava Turnova: Suchomel (Horáček) - Plíšek, Dědek, Janoušek Š., Janoušek J., Hanuš - Šmída J., Jiránek, Švitorka, Hejduk E., Iltis - Hejduk M., Maršík, Recazi, Vacek, Novotný.

2. liga juniorů

TJ Turnov - FBC Liberec 3:5
SC Podještědí Český Dub - TJ Turnov 11:2

Druhý letošní turnaj absolvovali junioři v Českém Dubu. V prvním zápase proti libereckému béčku se převážně bránili, ale vyráželi i do nebezpečných protiútoků a nakonec prohráli o dvě branky. Ve druhém zápase se jim ovšem bohužel vůbec nedařilo a vysoko prohráli.

Liga starších žáků

TJ Turnov - FBC Vipers Most 1:1
TJ Turnov - Florbal Ústí B 5:2
TJ Turnov - TJ Lokomotiva Louny 3:3

Starší žáci vstoupili do sezony turnajem v Mostu, v rámci čtvrtého výkonnostního koše. Připsali si pěkné výsledky, když dvakrát remizovali a jednou vyhráli.

Přebor mladších žáků

TJ Turnov - SCC Semily 5:1
Florbal Jablonec - TJ Turnov 4:14

Mladší žáci si na svém prvním letošním turnaji v sousedních Semilech užili čistou florbalovou radost. Připsali si dvě výhry a všichni už se těší na další turnaje.

Liberecká liga přípravek

TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov 1:16
TJ Turnov - FBC Liberec 3:10
Florbal Jablonec - TJ Turnov 7:6

V neděli vyrazily týmy přípravek na první turnaj v nové sezoně, a to do Železného Brodu. Odehrály tři zápasy, v kterých sbíraly nové zkušenosti. Každý zápas měl jiný průběh, a to  ukázalo, že je co zlepšovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.

Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku

Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Správa KRNAP vaří pivní narozeninový speciál
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
Turnovské koupaliště zahájilo provoz
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června
Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově

Nejčtenější články

03.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
02.06.: Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově
02.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT