Florbal Turnov: Série play-down i po druhém hracím víkendu vyrovnaná

07.03.2023 11:23:17 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Série play-down i po druhém hracím víkendu vyrovnaná

Série play-down je i po druhém hracím víkendu vyrovnaná. Junioři zažili nejpovedenější turnaj sezony, na kterém si připsali výhru a remízu. Starší žáci bojovali ve třetím koši. Elévové a elévky absolvovali další turnaje. Dorostenkám se tentokrát výsledkově nedařilo. Juniorky postoupily do čtvrtfinále play-off.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Prague Tigers 6:18 (0:5, 4:5, 2:8)

V sobotu to byla jedna velká ostuda, která vyústila ve zcela zasloužený debakl.

Branky a asistence: 26. Reczai (Matěcha), 28. Šmída J. (Vacek), 31. Matěcha (Šmída O.), 40. Švitorka, 49. Matěcha (Palatínus V.), 56. Šmída O. (Matěcha). Sestava Turnova: Suchomel (Horáček) - Jiránek, Švitorka, Plíšek, Buriánek, Maršík, Palatínus V., Šmída O., Šmída J., Matěcha, Novotný, Reczai, Vacek.

TJ Turnov - Prague Tigers 7:5 (2:1, 2:0, 3:4)

Nedělní zápas byl úplně jiný. Domácí zodpovědně bránili a vyráželi do protiútoků. Pro vybojované vítězství si šli od začátku do konce.

Branky a asistence: 6. Jiránek (Švitorka), 14. Palatínus V. (Novotný), 32. Matěcha (Švitorka), 37. Novotný (Matěcha), 48. Šmída O., 52. Matěcha (Reczai), 59. Šmída O. Sestava Turnova: Suchomel (Horáček) - Jiránek, Švitorka, Plíšek, Buriánek, Maršík, Palatínus V., Šmída O., Šmída J., Matěcha, Novotný, Reczai, Vacek.

2. liga juniorů

FBC Vipers Most - TJ Turnov 4:7
TJ Turnov - Florbal Chomutov B 5:5

Turnaj okomentoval trenér František Záleský:

Junioři odcestovali na turnaj do nedalekého Liberce opět v poměrně pěkném počtu, přičemž většinu týmu tvořili dorostenci.

První zápas nám přinesl vysoké tempo, dobré nasazení a docela slušnou florbalovou kvalitu na obou stranách. Na turnovských klucích (stejně tak jako na koberovských a semilských, zapojených do projektu T.K.S.) byla vidět velká touha po výhře, a to byl pravděpodobně i rozhodující faktor zápasu, ve kterém se nám podařilo zvítězit.

I druhý zápas měl solidní kvalitu, danou hlavně tím, že místo chomutovských juniorů B přicestovali spíše dorostenci A. Přestože soupeř držel více balonek, tak naše obrana pracovala velice dobře a pronikali jsme do velice nebezpečných protiútoků. Ze zápasu, ve kterém jsme dvakrát prohrávali o dvě branky, jsme nakonec vytěžili bod.

Liga starších žáků

TJ Lokomotiva Louny - TJ Turnov 1:1
TJ Turnov - 1. FBC DDM Děčín IV 0:3
TJ Turnov - ASK Lovosice LFP A Black 1:6

Strži si ve třetím koši připsali jednu remízu a dvě prohry. Přestože herní projev byl celkem sympatický, tak gólů bylo jako šafránu, a to způsobilo nelichotivé výsledky.

Liberecká liga elévů - chlapci

TJ Turnov - Crazíci FBC Liberec white 5:9
FBC Panthers Liberec BLACK - TJ Turnov 13:2
TJ Turnov - FBC Česká Lípa white 4:11

Elévové absolvovali svůj další turnaj, tentokrát v krajském městě Liberci. Opět sbírali důležité zápasové zkušenosti, které zúročí ve svém dalším florbalovém rozvoji.

Liberecká liga elévů - dívky

Crazíci FBC Liberec black - TJ Turnov GU10 7:1
TJ Turnov GU10 - FBC Panthers Liberec Orange 3:9
FBC Česká Lípa blue - TJ Turnov GU10 10:7

Turnaj okomentoval trenér Jaroslav Pajkrt:

Bohužel tuto sobotu se nám turnaj elévek v Liberci nepovedl. Pokud nebudu hodnotit výsledky, které pro nás nejsou důležité, ale herní projev, tak ten byl tentokrát nepovedený. Měli jsme v týmu novou brankářku Adélku Vélovou, která to měla velmi těžké, holky ji nepomáhaly s obranou. Snad lze ohodnotit pouze druhou polovinu zápasu turnaje, a to s Českou Lípou, kde nakonec holky začaly bojovat a nenechaly klukům nic zadarmo. Nyní nás čeká spousta práce, aby jsme se připravily na poslední turnaj v České Lípě.

1. liga dorostenek

FBC DDM Kati Kadaň - FBC Liberec 7:0
FBC Liberec - Mocní Tuleni Podbořany 3:7

O víkendu nastoupily dorky k dalším zápasům, tentokrát v Podbořanech.

Zápasy okomentoval trenér Miloš Cidlinský:

Bohužel se na tomto turnaji projevila absence zkušených hráček, které musely nastoupit k prvnímu zápasu play-off 1. ligy juniorek, což bylo samozřejmě prioritou. Takže se v utkání objevila i děvčata, která nehrála nikdy pětkový florbal a tak trochu se hledala a spíše sbírala zkušenosti. Nechtěli jsme turnaj rušit a vymýšlet nějaké trapné výmluvy, a tak zkrátka dostaly příležitost hráčky dalšího sledu. To se nakonec projevilo i na výsledcích, nicméně musím říci, že rozhodnutí jet, bylo určitě správné. Čím širší kádr budeme mít, tím jenom dobře a hlavně všichni víme, že i prohry dokáží výkony jednotlivců posunout. I nám trenérům to ledacos napovědělo, a to směrem k play-off dorostenek.

1. liga juniorek

FBC Liberec - FBC Česká Lípa 6:1
FBC Česká Lípa - FBC Liberec 1:5

Zápasy juniorek hodnotil trenér Miloš Cidlinský:

A je to tady. Začalo play-off první ligy juniorek. Jako soupeře si holky vybraly Českou Lípu. Hraje se na dvě vítězná utkání a přestože jsme věděli, že zápasy budou vyhrocené, věřili jsme si, že to zvládneme.

První zápas v Liberci měly holky od začátku pod kontrolou a v podstatě k ničemu soupeřky nepustily. Bohužel utkání doprovázelo spoustu zbytečných tvrdých zákroků a některé z nich byly i za hranou. Odnesla to jedna naše hráčka s poraněním krční páteře a skončila v nemocnici. I přesto jsme zápas zvládli, a získali tak první bod v sérii.

Na druhý zápas, který se tentokrát hrál v České Lípě, jsme museli hlavně krotit emoce. Zkrátka kdo někdy hrál v České Lípě, ví asi své. Tentokrát to nebyl zápas tak jednoznačný, i když konečný stav tak nevypadá. Soupeř hrál velice dobře a nevypouštěl žádný souboj. Zkrátka bylo vidět, že je to play-off se vším všudy. Holky z České Lípy věděly, že pokud prohrají, sezona pro ně končí, a tak do toho daly opravdu všechno. Musím pochválit naše holky, které v žádném případě nechtěly připustit třetí rozhodující zápas, proto trpělivou hrou a zlepšenou koncovkou postupně odskočily na tříbrankový rozdíl. Poté se však podařilo soupeřkám snížit na 3:1 a tato branka vlila do žil děvčatům z Lípy další energii. My jsme to však ustáli a nakonec přidali ještě dvě branky.

Série tak skončila 2:0 a nyní budeme čekat na to, kdo si nás vybere jako dalšího soupeře. Budete to někdo z týmů Olomouce, Chodova, Black Angels nebo Bohemians. Takže určitě ani jeden lehký soupeř. Přesto se na to těšíme a minimálně v sobotu 11. 3. a v neděli 12. 3. nás čekají další zápasy. Kdo to bude, to se dozvíme ve středu 8. 3.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Play-down s Tigers je po úvodních zápasech vyrovnaná
Florbal Turnov: Muži se v play-down utkají s Prague Tigers
Florbal Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj
Florbal Turnov: Zápasově poněkud skromnější víkend
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend
Florbal Turnov: Výsledkově nepodařený víkend
Florbal Turnov: Juniorky na domácí půdě porazily Mladou Boleslav
Florbal Turnov: První odehrané zápasy v roce 2023
Florbal Turnov: Poslední hrací víkend roku 2022
Florbal Turnov: Další porce zápasů pro množství týmů
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
Florbal Turnov: Poslední listopadový víkend se týmům nedařilo
Florbal Turnov: Muži neprolomili černou sérii a padli i s Benešovem
Florbal Turnov: Povedený domácí turnaj starších žáků
Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva
Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy
Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně
Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT