Florbalisté SCC Semily poprvé v historii hráli na Czech Openu

18.08.2015 14:05:24 | Autor: SCC Semily a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Semilský florbalový tým se poprvé ve své historii zúčastnil největšího světového florbalového turnaje Czech Open. V kategorii Open jej čekala čtyřčlenná základní skupina a po ní play-off.

SCC Semily - Prague Vikings 1:8

Už úvodní minuty prvního čtvrtečního utkání ukázaly jaká bude úroveň hry. Soupeř rychlou a přesnou kombinační hrou dostal semilské hráče rychle pod tlak. Relativně drželi krok do desáté minuty, kdy poprvé inkasovali. Do poločasu soupeř vstřelil ještě další dvě branky.

Druhá polovina (hrálo se 2x15 minut) se nesla ve stejném duchu. Jenom Semilští kupili zbytečné chyby a soupeři několik gólů víceméně darovali. Premiérovou trefu Semil na turnaji obstaral Tomáš Miksánek.

Gól: 27. T. Miksánek.

Guldhedens IK (SWE) - SCC Semily 8:4

Druhý čtvrteční zápas Semilákům do cesty přisoudil soupeře z nejflorbalovější země světa, ze Švédska. Ač přes úmorné vedro, tak se hrálo velmi svižné utkání plné branek. Semilští hráči soupeři svými naivními chybami několik gólů sami darovali. Na první dvě branky soupeře do poločasu stačili ještě reagovat brankou J. Šimona, a tak poločasový výsledek nebyl tak hrozný. To druhý poločas nabídl brankovou přestřelku. Na semilské straně se postupně prosadili M. Kunst, Š. Pernecký, A. Kuršel.

Góly: 15. J. Šimon (Š. Pernecký), 18. M. Kunst (Š. Pernecký), 23. Š. Pernecký, 26. A. Kuršel.

SCC Semily - FBC Štíři České Budějovice 1:3

Poslední zápas ve skupině již nemohl nic změnit na posledním místě. V tomto zápase základní skupiny ale Semily předvedly nejlepší výkon, což se odrazilo i na výsledku. Nebýt střelecké nemohoucnosti, tak branek mohli přidat více než jen jednu, o kterou se postaral po krásné kombinaci T. Miksánek.

Gól: 13. T. Miksánek (M. Kunst).

Žatva 90 Dolný Kubín (SVK) - SCC Semily 3:4

Zápas o všechno, to bylo druhé páteční utkání. První zápas play-off do cesty postavil soupeře ze Slovenska, kterého si všichni přáli. Od začátku se hrálo velmi vyrovnané utkání. Soupeře sice Semiláci pustili do vedení, ale dvěma góly ve 12. minutě skóre otočili. Prosadili se mladý Filip Šírek a naopak matador Martin Kunst. Když se ve 24. minutě prosadil střelou z dálky T. Miksánek, zdálo se, že utkání dovedou Semily do zdárného konce. Jenže pak velkou chybu vyrobili J. Šimon a daroval soupeři snížení na rozdíl jednoho gólu. Dvoubrankové vedení vrátil T. Zeman po přihrávce A. Kuršela. Do konce zápasu soupeř stačil už jenom snížit, a tak se mohli Semilští radovat z postupu do dalšího kola play-off.

Góly: 12. F. Šírek (M. Kunst), 12. M. Kunst (J. Roztočil), 24. T. Miksánek (J. Šimon), 29. T. Zeman (A. Kuršel).

SCC Semily - Sběrači 0:6

Hned v sobotu ráno, několik málo hodin po posledním zápase čekal na hráče další soupeř. Bohužel hned při druhém střídání se zranil J. Šimon, a zápas jsme tak museli uhrát pouze v devíti lidech, protože již během turnaje ze zdravotních důvodů odstoupili A. Hypšman a Š. Pernecký. Úbytek fyzických sil a technická převaha na straně soupeře se projevila. Až do 20. minuty byl výsledek přijatelný, když semilští florbalisté prohrávali pouze o gól. V závěru však hru otevřeli a soupeř chyby a zaváhání v zakončení trestal jednou brankou za druhou, až na tabuli svítil konečný výsledek 0:6.

„Účast na turnaji hodnotím velice pozitivně. Postoupit přes 1. kolo play-off byl pro nás velký úspěch, vzhledem k faktu, že jedna celá pětka byla složená z juniorů, kteří tak poprvé okusili velký florbal. Všechny musím pochválit za přístup a výkony, které předváděli, pokud budou pokračovat v nasazení takto dále, budou všichni pro klub velkým přínosem," zhodnotil premiérovou účast na turnaji Czech Open hrající trenér mužstva Jan Šimon.

Sestava SCC Semily na turnaji: D. Navrátil - T. Sábl, M. Greenwood, T. Sidenberg, A. Hypšman, T. Miksánek, J. Štěpánek - Š. Pernecký, J. Šimon, M. Kunst, J. Roztočil, A. Kuršel, T. Zeman, F. Šírek.

V neděli 23. srpna čeká semilské florbalisty další výzva v podobě domácího turnaje O pohár města Semily, jehož se koná ve Sportovním centru v Semilech už 8. ročník. Vítězství bude obhajovat Petis Killer team, domácí SCC Semily budou chtít vylepšit loňské sedmé místo. Celkem se bude účastnit 10 mužstev.