Fotbalisté Turnova doma remizovali s bojujícím Náchodem

15.05.2023 23:02:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Ve 26. kole divize C získali fotbalisté Turnova v nedělním domácím zápase bod za remízu 1:1 s FK Náchod. V tabulce je Turnov čtyři kola před koncem devátý, a má tak již jistotu záchrany. Pro Náchod na posledním místě je bod v tomto směru pouze nadějí, která je s dvoubodovou ztrátou na tři celky ale stále reálná.

FK Turnov - FK Náchod 1:1 (1:0)

Zápas byl vyhecovaný, protože hosté potřebovali nutně bodovat v boji o záchranu, kterou chtěli potvrdit také domácí. Do základní sestavy Turnova se za Štěpána Havla tentokrát dostal Beníšek, ale první jmenovaný šel do hry už v 16. minutě za zraněného Chládka.

Domácí se ujali vedení ve 45. minutě, když střelu po rohovém kopu tečoval za brankáře Petr Havel. Poté měli několik dalších šancí, jednou zazvonila i tyčka, ale ke zvýšení náskoku nedošlo. V 73. minutě hosté vyrovnali, také po rohovém kopu, kdy volný hráč centroval a Locker po několika odrazech doklepl míč do branky.

„Dnes nejsem spokojený s naší hrou, která byla ospalá. Zároveň jsme ale remízou získali definitivu záchrany, lepší by to ale bylo po výhře," hodnotil zápas trenér Turnova Tomáš Nosek.

Branky: 45. P. Havel - 73. Locker. Rozhodčí: A. Beneš - Hamouz, J. Beneš, ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (90. Krejčík). Diváků: 170. Turnov: Franc - Tobiáš, Tomašov, Peuker, Chládek (16. Š. Havel) - Šťovíček (64. Müller), Horák (64. Petržilka), Svoboda (87. Jíra), Beníšek - P. Havel, Marek (64. Břenek).