FOTO: Běhu na Žalý se účastnilo rekordních 564 běžců

18.09.2011 13:56:16 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

FOTO: Běhu na Žalý se účastnilo rekordních 564 běžců

V sobotu 17. září proběhl 44. ročníku běhu do vrchu Jilemnice - Žalý. Celkově se zúčastnilo 564 závodníků, což je nejvyšší účast v historii. Hlavní závod mužů vyhrál Michal Kunst z SK Nové Město nad Metují časem 41 minut a 45,4 vteřin.

Závod na Žalý, který tradičně uspořádal Český krkonošský spolek SKI Jilemnice, byl součástí 26. ročníku Maratonstav Českého poháru v běhu do vrchu 2011 v nejvyšší kategorii Super, Krajského poháru žactva Libereckého kraje Salomon CrossCup 2011 a také Xpower cupu.

„Běželo se za pěkného podzimního počasí při teplotě 20 stupňů Celsia. Ve velmi dobré atmosféře na jilemnickém náměstí proběhl také běh zámeckým parkem pro žactvo," připomněl předseda ČKS SKI Jilemnice Stanislav Henych.

Až k rozhledně na Žalý doběhlo 120 závodníků

Na Žalý v hlavní kategorii vyběhlo 120 závodníků, Mezi ženami byla nejrychlejší Dagmar Kynčlová z Jilemnice v čase 49:38,7. Běželo se na tradiční trati se startem na Jilemnickém náměstí a s cílem u rozhledny na Žalém. Závod má převýšení mezi náměstím a rozhlednou 565 metrů.

Kategorie dorostenců a juniorek měly cíl na Křížovkách po 7,8 kilometrech (46 účastníků), hojně byly obsazené i kategorie žactva, které běžely na tratích od 500 metrů až do 2,1 kilometru v okolí zámeckého parku. V náborovém závodě Lízátkový běh pro předškolní děti, což je obdoba zimních lízátkových závodů, kde každé dítě dostane účastnický diplom a v cíli lízátko, se na jilemnickém náměstí zúčastnilo 90 dětí.

Nejúspěšnějším oddílem byla domácí Jilemnice

Závodníci domácího klubu ČKS SKI Jilemnice byli nejúspěšnějším oddílem v závodě a uspěli především v dorosteneckých a žákovských kategoriích. Své kategorie vyhráli Jan Čech, Kristýna Kožnarová, Dominika Hanušová, Eliška Rysulová, Barbora Zatloukalová a Lucie Horáčková. Dařilo se ale i zástupcům dalších oddílů, vítězství ve své kategorii slavili Zuzana Staňková (LSK Lomnice n. P.), Tomáš Lengyel (TJ Semily), Kristina Janská (Sokol Studenec), Vítězslav Horčička (Olfin Car - Vella Trutnov), Petr Hák a Jakub Skalický (Spartak Vrchlabí), Klára Hofmanová (HSK Benecko), Barbora Antošová a Matyáš Lehký (SKI klub Jablonec n. N.), Tomáš Dufek (Seba Tanvald) a Ondřej Martinec (SKI Skuhrov n. B.).

„Děkujeme městu Jilemnice za poskytnutí prostor radnice pro zázemí závodu, všem partnerům a pořadatelům za podporu a úspěšnou organizaci závodů," uvedli po závodě za pořadatelský tým Stanislav Henych a Petr Svoboda.

Výsledky hlavní závod Jilemnice - Žalý (10 km):

Absolutní pořadí mužů a juniorů: 1. Michal Kunst (SK Nové Město nad Metují) 41:45,4, 2. Zbyněk hanyš (Kerda Sport) -41,4, 3. Martin Berka (AC Syner Turnov) -43,8, 4. Michal Štantejský (SAC Špindlerův Mlýn) -1:58,8, 5. Radim Berka (AC Syner Turnov) -2:12,7, 6. Bořek Jančík (Svartes Hořice - nejlepší v kategorii nad 39 let) - 3:11,6, 7. Radek Horálek (SKI klub Jablonec n. N.) - 3:29,2, 8. Jan Čech (ČKS SKI Jilemnice - nejlepší junior) -3:36,9.
Ženy: 1. Dagmar Kynčlová (Jilemnice) 49:38,7, 2. Anežka Drahotová (USK Praha) -1:01,5, 3. Anna Krátká (TJ Svitavy) -3:34,5.

Kompletní výsledky, včetně Lízátkového běhu najdete ke stažení pod článkem.

Související články:

Posvícenský běh ve Studenci vyhrál Jiří Čivrný

Na Lhotách se sešel rekordní počet přespolních běžců

Lyžaři odstartovali sérii přespolních běhů ve Vysokém

Více zpráv z přespolních běhů v rubrice Sportu Atletika

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky běhu na Žalý a doprovodných závodů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 38 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Mostek přes Rudný potok v Obřím dole je již opraven
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Maškova zahrada zažila Karibský den
První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji

Nejčtenější články

23.07.: První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji
23.07.: Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT