04.09.2011 20:26:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V neděli se hrálo na Městském stadionu v Turnově krajské divizní derby. Domácí přivítali nováčka ze Mšena, který dosud nezískal ani bod a v minulém týdnu proto přišel nový trenér Libor Macháček. Domácí Turnov vedl, ale nakonec utkání skončilo remízou 1:1.

Domácí měli v zápase více šancí a měli blíž k vítězství, zejména když v 70. minutě byla v jejich prospěch nařízena penalta. Benek ale touto příležitostí pohrdl a jeho slabou střelu brankář Macháček chytil.

FKP Turnov - Mšeno 1:1 (1:0)

Domácí začali náporem už ve 2. minutě využil zaváhání brankáře Macháčka a obránce hostů Koubek ke vstřelení první branky. Hosté se dostali do šance po trestném kopu Peškara, když hlavičkoval jeden z jejich hráčů nad. Vedle tyče poté střílel Brett a Havlín obešel tři protihráče, ale nezakončil dobře. Těsně před poločasem po Brettově rohu hlavičkoval Novotný do tyče.

Na začátku druhé půle Kulhánek lehčí střelou prověřil pozornost Macháčka a ve 48. minutě centroval Brett a následná Koubkova hlavička olízla břevno branky Mšena. V 65. minutě se hostům podařilo vyrovnat - při rohovém kopu uklouzl Maňas a jeho zaváhání využil Kaňkovský - 1:1. V 70. minutě dostali domácí mimořádnou možnost na výhru, když byl rozhodčím Morávkem nařízen pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Benek, ale Macháček jeho slabou střelu vyrazil!

V 75. minutě mířil mšenský Peškar jen do zdi a po druhé žluté kartě byl vyloučen Bém. Turnovští hráči byli ale zřejmě příliš zaskočeni neproměněnou penaltou a početní převahu nevyužili. Poslední šanci zápasu naopak měli hosté, když za Metelku musel zaskočit V. Hurt, který vykopával míč z brankové čáry.

Branky: 2. Koubek - 65. Kaňkovský. Rozhodčí: Morávek, ŽK: 5:3, ČK: 0:1 (80. Bém). Diváků: 350. FKP Turnov: Metelka - Maňas, Koťátko, Novotný, Havlín - Bělík (65. Bárta), Brett, Benek, V. Hurt - Koubek, Kulhánek (75. Vavřich).

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého podzimního kola sezony 2011/ 2012