FOTO: Biatlonisté závodili o víkendu na jilemnické Hraběnce

24.08.2020 20:11:35 | Autor: ls, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

FOTO: Biatlonisté závodili o víkendu na jilemnické Hraběnce

Doplněno video! Druhé kolo Českého poháru v letním biatlonu se konalo o víkendu v areálu Hraběnka v Jilemnici. Během soboty startovalo přes 300 žáků a přes 270 dorostenců, dorostenek a dospělých. V sobotu se po závodě také děkovalo Veronice Vítkové za její skvělou kariéru. Přinášíme výsledky i fotogalerii z obou dnů.

V sobotu se jel sprint se štafetovou střelbou, což je disciplína pro diváka z televize neznámá. Na sestřelení pěti terčů má každý závodník 8 ran, kdy z toho 3 rány musí dobíjet ručně.Ta samá čísla byly i během neděle. V sobotu se konal klasický sprint - nejmladší kategorie střílela jednou, všichni další žáci dvakrát - vleže. Dorost a dospělí dvě střelby - ležka a stojka. Nejkratší trať pro žáky 1 km, muži 4 km.

Děkovalo se za celou kariéru Veronice Vítkové

Druhé kolo Českého poháru v letním biatlonu v areálu Hraběnka v Jilemnici<br />Autor: Tereza Bujárková Během sobotního vyhlášení žactva se děkovalo Veronice Vítkové za její skvělou kariéru. Byl připraven audio spot z jejích nejlepších výsledků kariéry, při kterém nemálo přihlížejícím ukápla slza nebo naskočila husí kůže.

Verče předali její žákovští trenéři a Jindřich Šikola kytici a další drobné dárky. Atmosféra byla strhující, zhruba 800 závodníků a diváků skandovalo „ Verčo děkujem!" Předchozí podrobnosti o rozhodnutí ukončení její kariéry

Organizátorem byl Klub biatlonu Jilemnice, bylo potřeba okolo 40 rozhodčích a další pořadatelé. „Příprava areálu proběhla během čtvrteční brigády a akce pro sponzory klubu. V pátek probíhaly tréninky. Během závodu byl oddělen prostor pro diváky a závodníky v rámci preventivního opatření kvůli Covid-19. Počasí vyšlo neuvěřitelně, až během posledního vyhlášení začalo kapat, 5 minut po vyhlášení, kdy byl areál už uklizen, přišla pořádná přeprška," shrnul za pořadatele moderátor závodu Ladislav Stránský.


Výsledky všech kategorií najdete na stránkách biatlonu zde

Program Jilemnického léta 2020

Veronika Vítková končí sportovní kariéru. Očekává radostnou událost

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 75 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT