FOTO: Bodlinka míří opět za dětmi do škol

07.12.2011 08:59:48 | Autor: rd | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Krkonoše

FOTO: Bodlinka míří opět za dětmi do škol

Letos již šestou sezonu budou mít děti na některých krkonošských školách možnost pečovat přes zimu o ježka. Děti pomáhají malému ježkovi přečkat zimu, kterou by bez pomoci lidí nepřežil. Na jaře se pak vrátí do volné přírody.

Projekt Bodlinka u nás, který pro děti připravili pracovníci Správy KRNAP, je učí zodpovědnosti a kladnému vztahu ke zvířeti a zároveň Do tohoto programu se dostanou ježci, které lidé přinesli do Útulku pro hendikepovaná zvířata Správy KRNAP ve Vrchlabí.

V těchto dnech je pracovníci Správy KRNAP rozvážejí do předem domluvených škol. V nich se budou děti přes celou zimu o svého ježka starat. Odborníci dětem předem vysvětlí, jak se o ježka mají starat a čím ho krmit. Děti si ještě vyslechnou přednášku o životě ježků v přírodě a pak už budou ježci v jejich rukou. Musejí jim čistit pelíšek, krmit je a vážit.

Do „Deníku naší Bodlinky" budou zapisovat důležité údaje o péči, kterou mu poskytnou, o jeho zdravotním stavu a o tom, co dělá. Vše bude stejně jako v minulých letech probíhat pod dohledem odborníků ze Správy KRNAP. Do projektu Bodlinka u nás se letos zapojí osm základních a dvě střední školy.

„Letos se zapojí čtyři školy úplně nové a šest z nich již s ježky má zkušenosti z minulých let," uvedl Dan Bílek, lektor ekologické výchovy Správy KRNAP a garant celého projektu.

Vypouštění ježků do volné přírody proběhne v závislosti na počasí v druhé polovině dubna.

Další akce související se Správou KRNAP

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici rozšířilo sbírky o kresby Jiřího Šlitra
Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Vánoční koncert pěveckého sboru ROSEX opět v ruprechtickém kostele

Nejčtenější články

17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
16.12.: Avatara 3 uvádí Kino Jitřenka už od 17. prosince

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT