FOTO: Daniel Geremus vystavuje v bývalé lomnické spořitelně

21.11.2018 21:16:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

FOTO: Daniel Geremus vystavuje v bývalé lomnické spořitelně

Výtvarník Daniel Geremus uspořádal prodejní výstavu nazvanou Viribus Unitis. Vernisáž obrazů se konala v sobotu 17. listopadu ve 14 hodin v budově bývalé spořitelny v Lomnici nad Popelkou. Úvodní slovo pronesl Ondřej Krotil, o hudební doprovod se postarala historická kapela Subulcus.

Jedná se o čtvrtou výtvarníkovu výstavu v budově bývalé lomnické spořitelny, celkově jich ovšem má na kontě už mnohem víc. „Kromě Lomnice jsem vystavoval už v Jilemnici, Semilech, Hradci Králové, v Austrálii či Rakousku. Na současné výstavě návštěvníci uvidí celkem 100 olejomaleb z různých období, krajinky z okolí Lomnice nad Popelkou i portréty osobnosti z historie, z nichž některé známe z bankovek, což se hodí do těchto prostor, i když jsem je maloval už dřív," prozradil Daniel Geremus.

Na první pohled diváky zaujme portrét kapely Kiss, který ale ve druhém plánu znázorňuje poslední čtyři prezidenty České republiky a Československa. Zajímavý je i obraz T. G. Masaryka na mořském koníkovi nebo celkem osm obrazů císaře Františka Josefa seřazených vedle sebe. „Chtěl jsem vyjádřit, že jsme samozřejmě rádi, že máme Českou republiku, ale z Rakouska jsme vyšli a bylo součástí naší historie. František Josef vydržel u vlády 68 let, zatímco v moderní době se vládcové střídají mnohem dřív. Jde o osm portrétů malovaných osmi technikami," vysvětlil Daniel Geremus.

Výstava Viribus Unitis potrvá do neděle 25. listopadu, otevřeno bude denně od 13 do 17 hodin. Vstupné je dobrovolné, k prodeji jsou i kalendáře s malbami Daniela Geremuse na rok 2019.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT