28.04.2014 11:06:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Sobotní derby v Lomnici nad Popelkou, okořeněné i minisoubojem táty (trenéra Lomnice) a syna (vedoucího mužstva Košťálova) Baudyšových, rozhodl jedinou trefou košťálovský Daniel Otmar. Horní Branná i Jilemnice v dalších zápasech I.A třídy podlehly. Ač tentokrát statečně vzdorovali, soupeři je přestříleli.

Lomnice - Košťálov 0:1 (0:0)

První vážnější šanci zápasu měli až ve 32. minutě domácí, kdy si Podstavek naběhl na centr, ovšem hlavou mířil nepřesně. O dvě minuty později na druhé straně mohli udeřit hosté, k hlavičce ve vápně se dostal Cerman, ale jen orazítkoval břevno. Ve 36. minutě přišla opět šance hostů a zase se v ní zjevil Cerman, kterého tentokrát skvěle vychytal Jezdinský.

V 55. minutě se hosté dostali do vedení, Otmar dostal balon za obranu, postupoval sám na brankáře a střelou k tyči mu nedal šanci. V 76. hosté mohli dát definitivní pojišťovací branku, ale domácí hráč míč vykopával z brankové čáry. V 90. minutě přišla samostatná akce Stránského, který prošel domácí obranou a dostal se až před Jezdinského, toho chtěl přehodit, ale domácí brankář byl připraven. Přesto si hosté odvezli z derby plný bodový zisk.

Fotbal I.A třída, utkání Lomnice nad Popelkou - Košťálov<br />Autor: Zdeněk Matura „Velmi jsme se na derby těšili, ale soupeř byl dnes lepší a vyhrál zaslouženě. Boj o třetí místo jsme zkrátka nezvládli. Panika ale u nás není, ještě nás čekají další důležité zápasy," řekl po derby trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

„Byli jsme lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Naše vítězství mohlo být i vyšším rozdílem, ale nevyužili jsme řadu brankových příležitostí," poznamenal vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 55. Otmar. Rozhodčí: Hron, ŽK: 3:2. Diváků: 120. Lomnice: Jezdinský - T. Ďoubalík, M. Drábek, Kraus, Čapek - Košťák, J. Ďoubalík (70. Syrovátka), Vohnout, Podstavek (46. Vávra) - Vavrinec, Heřmanský. Košťálov: Průcha - Stránský, Huráň, Klazar, I. Móro - K. Janata, Cerman, Piry, Sádek (64. Stehlík) - Zboroň (86. M. Vojtíšek), Otmar (78. Smolík). Fotogalerie z utkání

Jilemnice - Stráž p. R. 3:5 (1:2)

Hrálo se vyrovnané utkání s řadou šancí na obou stranách. Domácím nepomohli z výsledkové mizérie ani tři nastřílené branky, soupeř zejména zásluhou zkušeného Věcheta, autora hattricku, nastřílel ještě o dvě branky víc.

„Jsme rádi, že jsme konečně vstřelili branky, ale na body jsme nedosáhli. Rozhodčí opět podali katastrofální výkon. Vrcholem byla přísně nařízená penalta ve 48. minutě, kterou nechal pan rozhodčí třikrát opakovat," poznamenal k utkání trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Branky: 20. Tonar, 70. Šťastný, 90. Jež - 33., 45. a 87. R. Věchet, 48. a 71. Wurda (obě z penalty). Rozhodčí: Marek - Šimůnek, Dytrt. Diváků: 90. Jilemnice: Tuž - Figura, Jež, Mečíř, Paulů - Tonar, Kubina, Šnorbert, Hendrych - Horáček (71. Havel), Šťastný (71. Tuže).

Horní Branná - Velké Hamry 1:2 (0:1)

Hamrováci mohli jít do vedení hned v 5. minutě, kdy se do míče opřel Horváth, ovšem jeho dráhu do branky zastavilo břevno. Ve 12. minutě už hosté vedli, Horváthův roh zužitkoval krásným volejem Řezáč. Hosty ovšem vedení uspokojilo a domácí postupně srovnali s favoritem hru.

Druhý poločas začaly Hamry náramně, hned po dvou minutách byl faulován ve vápně Paldus a Zajíček penaltu poslal do šibenice. Druhý gól měl hosty definitivně uklidnit, ale v 51. minutě trefil výstavní volej Landiga a domácím znovu svitla naděje na úspěch. Hornobranští vycítili šanci a podporováni fanoušky se nakopávanými míči snažili obranné šiky hostů prolomit. To se jim povedlo, když se Illner ocitl před Husnikovou brankou, ale pálil nad, jednou byl domácím možná upřen pokutový kop. V závěru se hosté určitě o výhru báli, hodně zdržovali hru, Hornobranští si vytvořili několik menších příležitostí, ale rozhodčí Horáček nastavil jen jednu minutu, a skóre se tak už neměnilo.

Branky: 51. Landiga - 12. Řezáč, 47. Zajíček. Rozhodčí: Horáček - Horák, Pekař. Diváků: 200. Horní Branná: Hofman - Fiedler, Jón, Jindřišek, Kocourek - Pešina, Landiga, Zuzánek, Illner - Mečíř (70. Hanč), Šimek. Velké Hamry: Husnik - Průcha, Zajíček, Horna, Jiříkovský - Paldus, Mihálik, Řezáč (46. Miček), Krejčí (88. Malý) - Horváth (78. Kobr), Hlubuček.