24.05.2015 18:11:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Semily

Očekávané derby Semil s Bozkovem v sobotu potěšilo gólovou smrští domácí diváky, zatímco bozkovští odcházeli či odjížděli domů smutní. Domácím se povedl vstup do zápasu a ve 28. minutě už po dvou brankách Ježka vedli 2:0, to určilo ráz zápasu, který nakonec domácí vyhráli 5:1.

SK Semily - Sokol Bozkov 5:1 (3:0)

Prvních deset minut bylo vyrovnaných a hosté si dokonce vypracovali šanci, jenže brankář Vrána zasáhl před Asterem včas. A na druhé straně se hned z první vážné situace ve 12. minutě nadvakrát prosadil po centru Hartmana Ježek. První branka určila ráz zápasu, hosté byli nervozní, kazili i banální přihrávky, lehce ztráceli míče a sebevědomý domácí tým toho využíval k zakládání nebezpečných akcí. Brankář Kanaval se v bozkovské brance činil co mohl, ale po přihrávce Nesvadby se ve 28. minutě prosadil střelou s odrazem od břevna opět Ježek - 2:0. Hosté měli možnost z přímého kopu, Tůmův pokus ale Vrána bezpečně kryl. Poté domácí stihli zablokovat ještě tři pokusy hostů. A to bylo ze strany Bozkova vše. Semily kontrolovaly vývoj a v poslední minutě vedení ještě navýšily, když po faulu na Hurta Ježek z penalty dovršil čistý hattrick - 3:0.

Druhý poločas začal mírným tlakem domácích a branka přišla záhy, když Kočí propálil vše - 4:0. Utkání bylo rozhodnuto, Bozkovu se nedařilo vůbec nic a domácí tým mohl zvolnit tempo. Zraněného Červeného v bozkovské sestavě nahradil Coufal a hru mírně oživil, poté se na hřiště dostal i dlouho zraněný Makula a díky jeho akci s Asterem se Bozkov dočkal čestného úspěchu po Bémově brance - 4:1. Před touto brankou došlo k oplácení a domácí Rumler viděl červenou kartu. I přesto Semily dál kontrolovaly vývoj zápasu, sám se řítil na bozkovskou branku střídající Liška, ale počínal si zbrkle a ani nestihl vystřelit. Díky Ježkově čtvrté brance v 75. minutě ale domácí navýšili vedení opět na rozdíl čtyř gólů - 5:1. V závěru mohli snížit Močkovský a Bém, ale ani jeden ale netrefil. Hned nato se řítil sám na Kanavala opět muž zápasu Ježek, ale pět branek v zápase už by zřejmě bylo moc...

Krajský fotbalový přebor, utkání SK Semily - Sokol Bozkov<br />Autor: Petr Ježek „Nebyli jsme kompletní, když nám chyběli čtyři hráči a opět zraněný Koudelka. Ale připravili jsme se na to, navíc i soupeři chyběli někteří hráči. Měli jsme dobrý vstup do zápasu a gólově nás dnes podržel Ježek. Ve druhé půli už hra upadala, prostřídali jsme a dohráli jsme v pohodě. Příště nás čekají venku Doksy a poté ve středu 3. června v Semilech finále poháru se Mšenem," dodal po zápase trenér SK Semily Miroslav Procházka.

„Derby se nám vůbec nepovedlo, všechna předzápasová předsevzetí vzala záhy za své. Domácí, až na úvodních deset minut a rozhodnutý závěr, byli lepší ve všech směrech. Mě nemrzí, že jsme s favoritem prohráli. Ale mrzí mě moc, že jsme to soupeři strašně usnadnili chybami v rozehrávce, když jsme ani nebyli pod tlakem, vždyť na tři branky jsme jim nahráli sami. Proti tak silnému a kompaktnímu týmu musí být výkon na hranici možností a to jsme dnes nedokázali realizovat. Jsem zklamaný z předvedeného výkonu týmu a udělám vše pro jeho zlepšení. Sportovně musím uznat, že obě mužstva jsou proti podzimu někde jinde. Soupeři mohu pomalu gratulovat k vítězství v krajském přeboru," uvedl trenér Sokola Bozkov Milan Mayer.

Branky: 12., 28., 45. a 75. Ježek (třetí z penalty), 51. Kočí  - 72. Bém. Rozhodčí: Vrtal - Rais, Milner, ŽK: 1:2, ČK: 1:0 (66. Rumler). Diváků: 200. Semily: Vrána - Hartman, Vlach, Nesvadba, Kočí - Bína, Rumler - Vrchovský (65. Liška), Hurt (80. Motejlek), Havlín (57. Hradecký) - Ježek. Bozkov: Kanaval - Lidák, Tůma, Burnus, Krejčík - Močkovský, Prousek (67. Makula, 79. S. Balatka), Mazánek, Bém - Aster, Červený (55. Coufal).