20.05.2012 14:54:54 | Autor: Petr Ježek, Ladislav Pražák a fks | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

Zápasy 24. kola pokračoval v sobotu krajský přebor. Souboj Semil s  posílenou rezervou divizního Turnova přinesl pěkný fotbal, ve kterém za lepší konec tahali domácí. Další derby se hrálo v Jablonečku, kde domácí jedinou a navíc vlastní brankou porazili Košťálov.

SK Semily - FKP Turnov B 2:0 (1:0)

Ve 2. minutě unikajícího Bučka ve vápně sestřelil gólman Semenský a z pokutového kopu otevřel skóre Hrmo. V 11. minutě nebezpečně pálil Koubek. Za minutu ze standardní situace mířil těsně mimo Ježek. V 19. minutě obešel Buček gólmana i s obranou, ale jeho střelu vyrazil navrátivší se Koťátko. Podobný počin byl k vidění za tři minuty, tentokrát zazdil gólovou šanci Ševčík. Ve 30. minutě z přímého kopu chyběly turnovskému Zdražilovy k úspěšnému zakončení decimetry. O pár chvil promarnili své šance Vavřich se Zdražilem.

Po přestávce Buček vyprášil Semeckého po Vegově náhře. V 54. minutě Matoušek mířil mimo pravé tyče Koudelky. V 57. minutě Kulhánek vybídl Vega, ten Bučka, který rozvlnil síť, ale jejich radost jim zkazil zapískáním sporného ofsajdu pomezní rozhodčí Krupa. V 67. minutě po rohu Hrma nastřelil hlavou břevno Kobr. Rozhodnutí přišlo tři minuty před uplynutím řádné hrací doby, když střídající Martin Kočí z hranice velkého vápna přesně zavěsil za tyč - 2:0.

FOTO: Derby Semil s rezervou Turnova orámovaly branky na začátku a konciBranky: 2. Hrmo z penalty, 87. Kočí. Rozhodčí: Ujka - Krupa, Miklovič, ŽK: 4:2, ČK: 1:0 (90. Vrchovský). Diváků: 140. Semily: Koudelka  - Regenermel, Hrmo, Feri, Bohatý - Veg (64. Vrchovský), Kobr, Hájek (78. Matocha), Kulhánek (84. Kočí) -  Ševčík - Buček. FKP Turnov B: Semenský - Koťátko, Matoušek, Čermák - Korček, Škréta, Zdražil, Randák - Vavřich, Koubek, Ježek (65. Smolný). Fotogalerie z utkání

Jablonec n. J. - Košťálov 1:0 (0:0)

Další existenční utkání čekalo domácí fotbalisty s okresním soupeřem z Košťálova. Do sestavy se navíc Jablonečku vrátili hráči po zranění a proto panoval mírný optimismus. Největší příležitost měl na svědomí ve 25. minutě domácí Paldus, když obešel tři protihráče, vyslal tvrdou střelu zpoza šestnáctky a jen výtečný zákrok brankáře Průchy zachránil hosty. O dvě minuty později se po hlavičce Cermana dostal z úhlu do šance Janata, ale ztroskotal na domácím brankáři Farském.

Druhé dějství zahájil lépe Jablonec a odměnou mu byla vedoucí branka z 51. minuty. Pastor se  ve velkém čtverci zbavil obránce a jeho střelu těsně před Průchou tečoval Kašpar do vlastí branky. Hosté se nechtěli s vedením Jablonce smířit a snažili se o vyrovnání. K tomu jim v 62. minutě domácí hráči pomohli netaktickým rozehráním standardky, když na rodící se brejk zareagoval faulem Pastor a po druhé žluté kartě se musel poroučet do sprch. Košťálov se tlačil do koncovky, ale obrana řízená Šilhánem tlaku odolávala. Jabloneček se ač v deseti díky Kopeckého aktivitě dostával často ke kontrům, ale koncovka už byla málo nebezpečná. Hosté se ve snaze o vstřelení branky často dostali do ofsajdové pasti a nemohli v útoku pokračovat. Dobře takticky hrající Jablonec dokázal nakonec utkání dovést do vítězného konce.

„Vítězství to bylo značně ubojované, šťastné, nicméně nesmírně důležité. Náročný program se projevuje na únavě našich hráčů, proto je výhra o to cennější," uvedl za Jablonec nad Jizerou David Holman starší.

„Dnes jsme předvedli velmi dobrý výkon, ale bohužel na body to nestačilo. O výsledku rozhodla jediná branka, kterou jsme si dali sami," dodal k zápasu vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 51. Pastor. Rozhodčí: Milner, Mařatka, Řeháček, ŽK: 4:4, ČK: 1:0 (62. Pastor). Diváků: 100. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Nechanský, Šilhán, Brož - Pastor, Paldus, Hrbek, Braun (46. Kopecký) - Brezar (53. J. Vrána), Šír (85. Holman st.). Košťálov: Průcha - Grafek (65. L. Stránsky), Kašpar, Klazar (86. I. Móro), Částek - K. Janata, Poledník, Cerman, Sádek - Holec, Zboroň.

Doksy - Sedmihorky 1:3 (0:2)

Utkání v Doksech bylo vlastně přímým soubojem o druhé místo v tabulce. Hned ve 4. minutě musel hosty podržel brankář Koubus, který výborným zákrokem zlikvidoval nebezpečný průnik. Postupně hosté začali hru vyrovnávat a po pěkné přihrávce Krejčíka z pravé strany mohl skórovat Kratochvíl, ale jeho střela bez přípravy skončila nad bránou. Velkou šanci si hosté vytvořili až v 33. minutě, kdy po nacvičeném signálu při rohovém kopu si na centr Pařízka naběhl Bakeš a jeho přesná hlavička skončila až v síti - 0:1. O pět minut později se Koubus vyznamenal podruhé, když opět vychytal domácího útočníka. Před koncem poločasu se do vápna probil Krejčík, který byl zezadu hrubě faulován a následnou penaltou Pavlíček zvýšil na 2:0.

Druhý poločas začali domácí snahou o zkorigování výsledku. V 65. minutě lehký kontakt domácího hráče s obráncem sudí posoudil jako nedovolený a byla nařízena penalta, kterou Koubus skvěle vyrazil a uchoval si tím stále čisté konto. Poté přišla v 71. minutě nejhezčí akce zápasu, kdy po pěkné kombinační akci Krále, Pavlíčka a Špíny si posledně jmenovaný naběhl do volného prostoru před domácí bránu a zužitkoval Pavlíčkovu ideální přihrávku ve třetí gól Sedmihorek. Po tomto gólu začali hosté chvílemi předvádět exhibiční fotbal na jeden dotek. V 83. minutě se ale po druhém ne příliš výrazném faulu dostali do hry, když druhou penaltu již proměnili a snížili na 1:3. Zbytek zápasu přinesl tlak domácích, ale bez větší šance, naopak hosté mohli zvýšit, kdy střílel Staněk z 16 metrů těsně nad.

Branky Sedmihorek: 33. Bakeš, 38. Pavlíček z penalty, 71. Špína. Sedmihorky: Koubus - Koťátko, Bakeš, Vávra, Bangha (70. Staněk) - Krejčík (60. Král), Mencl, Pavlíček, Pařízek - Špína (85. Pařík), Kratochvíl.