03.04.2017 21:43:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Rovensko pod Troskami,Přepeře

Ve druhém jarním kole I.A třídy bylo na programu derby Rovensko - Přepeře. Hosté nakonec vyhráli o tři branky, i když výhru potvrdili definitivně až dvěma góly v poslední desetiminutovce. Košťálov neměl daleko k bodu s VTJ Rapid, ale nakonec byl o gól lepší soupeř.

Rovensko - Přepeře 0:3 (0:1)

V krásném slunečném sobotním odpoledni se na vedoucí celek I.A třídy přišla v Rovensku podívat početná divácká kulisa, která již ve 2. minutě viděla šanci přepeřského Ježka, který se na hranici velkého vápna uvolnil, ale technickou střelu poslal nad domácí branku. V 18. minutě Hrmo našel dlouhým pasem na pravou stranu zabíhajícího Peškara, ten vyslal před branku střílený centr, domácí brankář Prokopec ho nezkrotil ve svých rukavicích a pro dorážejícího Ježka nebyl problém poslat míč do sítě - 0:1. Ve 23. minutě prodloužil Peškar dlouhý pas na Ježka, ten se na velkém vápně ocitl sám před brankářem, který jeho první pokus zblokoval a poté útočník hostů z otočky přestřelil zcela prázdnou domácí svatyni. Ve 26. minutě rozhodčí udělil žlutou kartu domácímu Koubkovi, který přitom již pětkrát zajel ostře skluzem do přepeřských hráčů, i kvůli tomu byl raději v domácím dresu po půli raději vystřídán, aby neobdržel hrozící červenou. Ve 40. minutě obcházel Ježek na velkém vápně domácího stopera Bakeše, ten zatáhl za záchrannou brzdu a po chvilce dohadů inkasoval jen žlutou kartu.

Utkání krajské I.A třídy Rovensko - Přepeře<br />Autor: Zdeněk Matura Po změně stran, ve 47. minutě, poslal Petřík míč do uličky, kam si naběhl opět Ježek, ale jeho střelu vyrazil reflexivně Prokopec na břevno. V 57. minutě na pravé straně vykoupal Bína domácího kapitána Vítka, odcentroval a Ježek z malého vápna přestřelil. V 72. minutě centroval Petřík z levé strany, Abraham přistrčil Peškarovi, ale Prokopec jeho tutovku vytáhl na rohový kop. Po jeho zahrání se k míči dostal Vokáček, vrátil ho před branku a tam zcela volný Abraham trefil na brankové čáře stojícího domácího veterána Mencla. V 82. minutě domácí obrana váhala s rozehrávkou, čerstvý Martínek se zmocnil balonu, udělal obránci kličku a levou nohou na zadní tyč zvýšil na 0:2. O minutu později se na pravé straně uvolnil Bína, odcentroval a na zadní tyči opět Martínek potvrdil pověst kanonýra a upravil na konečných 0:3.

„Vyšlo pěkné počasí a přišlo hodně diváků, když 150 platících doplňovalo ještě několik desítek maminek s kočárky. Jenom nám zápas moc nevyšel, první gól padl po chybě gólmana, u druhého se chybě neubránil Vítek a zkušení hosté dokázali téměř vše potrestat," hodnotil utkání za Rovensko Marek Náhlovský.

„Dnes jsme opět neproměnili spoustu šancí, ale se ziskem tří bodů jsme spokojeni. Výtečně zahrála obrana, která soupeře do ničeho nepustila. Bylo to klasické derby - tvrdé, bojovné. Škoda jen, že pan rozhodčí do toho nějak nezapadl...," uvedl asistent trenéra Přepeř Miroslav Kvapil.

Branky: 18. Ježek, 82. a 83. Martínek. Rozhodčí: Dujsík - Novotný, Vydra, ŽK: 2:1. Diváků: 150. Rovensko: Prokopec - Kočí, Vítek, Bakeš, Valentin - Mencl, Štěpnička, Bangha, Krejčík (74. Koudelka) - L. Malý (89. Pařík), Koubek (46. Němec). Přepeře: Koudelka - Hrmo, Vokáček, Nesvadba, Petřík - Bína, Abraham, Vlach, Horáček (89. Tokan) - Peškar (89. O. Horák) - Ježek (65. Martínek). Fotogalerie z utkání

VTJ Rapid Liberec - Košťálov 2:1 (1:1)

utkání se hrálo na umělce v Pavlovicích. Hosté se ujali vedení brankou nestárnoucí Karla Janaty v 31. minutě, za tři minuty ale za domácí srovnal Kejdana. Ve druhém poločase přidal už jen jednu branku za liberecký tým Böhm, čímž svému týmu zajistil všechny body a hosté odjeli domů s prázdnou.

Branky: 34. Kejdana, 58. Böhm - 31. Janata. Rozhodčí: Tykva - Hrbáček, Dörď, ŽK: 1:2. Košťálov: Věrný - Sládek, Vancl, Grafek, Vloeberghs (86. Tulach) - Cerman, Sádek, Klaban, Janata - Holovič, Koldovský.