FOTO: Dorost SDH Bozkov zářil na Mistrovství České republiky

15.07.2015 11:39:01 | Autor: Karel Čermák | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

FOTO: Dorost SDH Bozkov  zářil na Mistrovství České republiky

O víkendu 11. a 12. července se v  Praze konalo Mistrovství České republiky v požárním sportu dorostu. Z krajského kola v Semilech si z SDH Bozkov vybojovali právo zúčastnit se této soutěže Jan Lampa ve starších dorostencích a družstvo dorostenek. Honza jel obhajovat titul mistra republiky a dorostenky chtěly navázat na solidní výkony z loňského šampionátu, kdy se přiblížili širší české špičce.

Šampionátu předcházel opravdu tvrdý a poctivý trénink a bohužel holkám se nevyhnula ani zranění. Do poslední chvíle se proto ladila sestava a jednotlivé posty v disciplínách.

Honza začal soutěž čistými testy, což se ovšem očekávalo. V první běžecké disciplíně - běhu na 100 metrů překážek se mu poté nepovedl úvodní pokus a nastala situace, kdy svou roční přípravu musel prodat v druhém rozběhu, což je vždy velmi náročné hlavně na psychiku. Zvládl to ovšem skvěle, čas 17:32 znamenal 3. místo v této disciplíně a zachování nadějí před závěrečným dvojbojem.

Závodníci SDH Bozkov na MČR dorostu v požárním sportu<br />Autor: Karel Čermák Zde nikoho nenechal na pochybách, že je připravený se o vše poprat. Už první pokus v čase 16:30 by znamenal vítězství, přesto se Honza dokázal nahecovat a druhým časem 15:83 ukázal naplno svou kvalitu. Ani vítězství mu ovšem titul nezaručovalo, a tak nastala chvíle čekání, co na to soupeři. O všem rozhodl poslední rozběh, který stanovil v této disciplíně takové pořadí, že bylo jasno!

Honza tak dokázal po roce obhájit titul mistra republiky, a zakončil svou kariéru mezi dorostem tím nejlepším možným způsobem. Věříme, že se mu bude podobně dařit i mezi dospělými a bude dál svými výkony dělat radost sobě i svým četným fanouškům.

Dorostenky měly na programu jako první disciplínu běh na 100 metrů překážek. Naše holky měly bohužel jeden problém u prezentace, který neumožnil naši jedné závodnici nastoupit do soutěže, takže holky se musely hecnout a makat i za ni. Do celkového součtu se počítalo pět časů, což neměl být problém splnit.

Priščáková osobním rekordem vytáhla družstvo na čtvrté

Hned první kolo bylo pro některé soupeřky asi šokem, výbornými pokusy jsme po prvním kole držely průběžné 4. místo. Pak se sice trochu ztrácelo, ale zvrat přišel posledním pokusem soutěže, kdy Anna Priščáková ve svém opakovaném pokusu dokázala zaběhnou svůj osobní rekord 20:01 a tímto časem nás vrátila na skvělé 4. místo! O vyrovnanosti této disciplíny svědčí pohled do výsledkové listiny, kde mezi 3. a 7. místem byl rozdíl méně než 1 vteřina, tento poslední běh tedy znamenal posun o čtyři místa, což se v dalším vývoji ukázalo jako velmi zásadní.

Závodníci SDH Bozkov na MČR dorostu v požárním sportu<br />Autor: Karel Čermák V sobotu poté holky ještě absolvovaly čistě zrádné testy, a tak po prvním dnu byly pro nás na neskutečném 4. místě celkově.

Nedělní program začal štafetami 4x 100 metrů, opět velmi vyrovnanými. Naše holky předvedly dva velmi vyrovnané pokusy, kdy časomíra u toho lepšího se zastavila na skvělých 67 vteřinách. V hodnocení disciplíny jsme tak před poslední disciplínou udrželi 4. místo, i když odstup od stupňů vítězů se trochu zvětšil.

O medailích rozhodl požární útok

Na závěr se ovšem soutěžilo v požárním útoku a ne nadarmo se této disciplíně říká královská a velmi často rozhoduje celé soutěže. My jsme museli nastoupit v proházené sestavě, ale holky to zvládly skvěle. I přes drobný prostřik na jednom z terčů nás pokus s časem 30:04 dostává do průběžného vedení a nezbývalo než čekat na výsledky soupeřek. Těm se ovšem moc nevedlo, a tak s každým dalším pokusem rostly naše šance na vytouženou medaili. Sen se nakonec stal skutečností a ziskem 3. místa v požárním útoku jsme získali neuvěřitelné 3. místo i v celkovém hodnocení šampionátu!

O tomto umístění se nám ani nesnilo a nezbývá, než celému týmu poděkovat za skvělou reprezentaci Bozkova, OSH Semily i Libereckého kraje. O úspěch se zasloužily: Lucie Kafková, Anna Priščáková, Natalie Holcová, Jana Doležalová, Michaela Martínková a Veronika Chlupáčová. Celý ročník nám pomáhala Karolina Pajerová z SDH Poniklá a na republikové mistrovství se k týmu přidala Eliška Lukešová z SDH Roprachtice, která zastoupila zraněnou Lucii Chlumovou.

Závodníci SDH Bozkov na MČR dorostu v požárním sportu<br />Autor: Karel Čermák Toto je nejen velký úspěch, ale i závazek pro další roky. V týmu končí pro dovršení let hlavní tahounky Kája a Lucka, přesto věříme, že se nám podaří družstvo doplnit dalšími šikovnými slečnami a příští rok se pokusíme na tento ohromný úspěch navázat.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim fanoušků, kteří nám fandili nejen přímo na stadionu, ale hlavně u internetového přímeho přenosu Fire-TV, moc si Vaší podpory vážíme.

Karel Čermák, trenér dorostu SDH Bozkov

Kompletní výsledky MČR dorostu najdete na stránce pořadatelů zde

Loňské MČR dorostu:

FOTO: Hasiči z Bozkova slaví titul Mistra České republiky v dorostu

Jan Lampa: Trénovat sprint se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem

Další články najdete v rubrice SPORT - Hasičský sport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou
Jak probíhala letní dětská rekreace v našem kraji v roce 2022

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT