13.05.2011 15:17:04 | Autor: Petr Ježek a TJ Benešov | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil

V Benešově u Semil proběhl v neděli 8. května 29. ročník Benešovského duatlonu. Závod si udržel vynikající sportovní úroveň, když na čele byli vidět reprezentanti v triatlonu (Pavel Jindra) a kvadriatlonu (Leoš Roušavý).

Závod připravila za krásného jarního počasí Tělovýchovná jednota Benešov u Semil jako součást Poháru Libereckého kraje 2011 v triatlonu a duatlonu. Na účastníky z řad mužů, veteránů, žen, dorostu a žactva byly připraveny tratě v okolí obce a na svahu stejnojmenného vrchu (Benešov, 567 m n.m.) o délce 5 - 15 - 3 km (běh - kolo - běh), resp. 3 - 8 - 3 km. Vše v terénní variantě.

Oba favorité Jindra a Roušavý, kteří již z předchozích let mají na kontě vítězství v benešovském závodu, od počátku převzali otěže závodu do svých rukou. V závěrečném běhu rozhodl o konečném vítězství Pavel Jindra (Labe tri klub) v čase 1:20:52 hodin. Druhý Leoš Roušavý (KED Cyklomax) zaostal za svým soupeřem o více než minutu. V cíli zmínil, že se připravuje na světový pohár v kvadriatlonu a tomu přizpůsobil i své vystoupení v závodu. Na stupních vítězů ho doprovodil na třetím místě kolega z týmu Jakub Jaroš.

Nejlepším veteránem (nad 40 let) se stal Josef Vejnar (ČSK Vysoké nad Jizerou). Mezi ženami zvítězil Michaela Mikásková (Spartak Vrchlabí), pro změnu veteránská mistryně světa v běhu na lyžích. Nejrychlejším na kratší trati však byl jedenáctiletý mladší žák Tomáš Dufek ze SEBA Tanvald. Pikantní byl na kratší trati také rodinný souboj rodiny Závěrkových. Dcera Eliška, vítězka mezi žákyněmi, nakonec nestačila na svého otce, který startoval a zvítězil v kategorii příchozích.

„Celý závod provázelo příjemné počasí a přátelská atmosféra, ke které přispělo i prostředí nedávno zrekonstruovaného sportovního areálu v horním Benešově. Bohaté věcné ceny pro nejlepší i drobné dárky pro všechny zúčastněné věnovali partneři závodu, kterými byla společnost AMINOSTAR, s.r.o., Obec Benešov u Semil a pořadatelská T.J. Benešov. Závod byl uspořádán také s podporou Libereckého kraje," uvedl za pořadatele Jiří Lukeš.

Benešovský MTB duatlon 2011:

Muži, junioři a veteráni (5 - 15 - 3): 1. Pavel Jindra (Labe Tri club) 1:20:2, 2. Leoš Roušavý 1:22:00, 3. Jakub Jaroš (oba KDE Cyklomax) 1.24:45, 4. Pavel Nosek (Allroad cykling team) 1:27:36, 5. Ladislav Matura (TJ Benešov) 1:28:00, ...8. Josef Vejnar (ČSK Vysoké n. J. - nejlepší veterán) 1:35:50.

Ženy, dorost, žactvo, příchozí (3 - 8 - 3): 1. Tomáš Dufek (SEBA Tanvald - nejlepší žák) 1:13:04, 2. Filip Závěrka (TJ Semily - nejlepší příchozí) 1:13:35, 3. Michaela Mikásková (Spartak Vrchlabí - nejlepší žena) 1:15:07, 4. Daniel Kouble (TJ Semily) 1:16:35, 5. Filip Pikora (TJ Benešov) 1:16:56.