FOTO: Enduroví jezdci si zajezdili i na slavnostním vyhlášení

12.11.2013 18:23:54 | Autor: Markéta Skrbková | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

FOTO: Enduroví jezdci si zajezdili i na slavnostním vyhlášení

Sobotní večer v sokolovně v Chuchelně vyvrcholil motocyklový seriál KTM ECC 2013 slavnostním vyhlášením nejlepších jezdců, týmů a velkou děkovačkou všem, bez kterých by se nemohlo závodit.

Večerní program zahájila taneční skupina základní umělecké školy v Semilech pod vedením Katky Priščákové. Šestice devčat, oblečených do dresů organizátorů jednotlivých podniků seriálu, předvedla mototanec, který publikum přivedl do varu.

Následovalo vyhlášení kategorií dětí, tedy kubatury do 50 a 65 ccm. Hned po něm si všechny oceněné děti zasoutěžily, předvedly na pódiu tréninkovou štafetu - skákaly žabáky - a dostaly odměnu v podobě tašky jablek. Zdravá strava a pořádný přísun vitamínů jsou přece pro závodníky nedílnou součástí jejich úspěchu! 

Slavnostní vyhlášení seriálu KTM ECC 2013 v sokolovně v Chuchelně<br />Autor: Karel Čermák Atmosféra v sále se zklidnila a následovalo video ze studia Tomáše Zouhara. Sestřihy toho nejzajímavějšího co bylo na závodech k vidění s vtipným úvodem a koncem si nejednou vyžádaly bouřlivé ovace. Z publika se ozývalo - jeď, přidej... přesně tak, jak je slyšet v reálu na závodech. Následovalo vyhlášení licenčních jezdců, kteří zkropili diváky šampusem, veteránů a kategorie do 85 ccm.

Pak přišel čas na velkou týmovou soutěž - z každého týmu, který se závodů zúčastnil, na pódium přišel vedoucí klubu, trenér nebo manager a vzal si s sebou dva jezdce. Pódium praskalo ve švech, kolik jich tam bylo. Soutěž měla jednoduchá pravidla. Na povel start vyrazil první, přeběhl sokolovnu, plácl do zdi, vracel se zpět, dotykem vyzval dalšího ze svého týmu a tak dále podle hesla nejrychlejší vyhrává. Aby se pobavili i přítomní v sále, měli za úkol běžcům klást překážky nebo jim naopak uhýbat. Na překážky moc nedošlo, naopak podpora od diváků byla víc než zřejmá. Nejrychleji zdolal  trať Motorsport Chuchelna a Motosport Bozkov. Udýchaní závodníci si odpočinuli u fotoprezentace Davida Bouchala (MotoDejva), pravidelného reportéra seriálu KTM ECC i Našeho Pojizeří. 

Slavnostní vyhlášení seriálu KTM ECC 2013 v sokolovně v Chuchelně<br />Autor: Karel Čermák Pak už byli na programu hobby jezdci - pro ceny si na pódium přišli postupně jezdci kategorií E1, E2 a E3. Nejvíc bodů v seriálovém hodnocení nasbíral Zdeněk Šourek a Aleš Vondrák. Své síly změřili i na slavnostním vyhlášení - soutěžili v jízdě na dětském minikole bez šlapek. Svůj tříbodový náskok uhájil Zdeněk Šourek, který byl rychlejší a stal se tak pomyslným absolutním vítězem.  Svou textem doprovázenou fotokoláž pak předvedla Tereza Hofmanová, další z pravidelných  fotoreportérek seriálu.

Kulturním zlatým hřebem večera byla spartakiádní skladba Poupata Michala Davida v provedení cvičenek z Roprachtic. Diváci odvážné cvičenky s culíčky provázeli bouřlivým potleskem po celou dobu cvičení a aplausem si vyžádali přídavek. Dámy a děvčata musely vystoupení zopakovat. Jen co tým děvčat pódium opustil a už se na něm vyhlašovala soutěž týmů. Nejvíc bodů nasbírali jezdci z AK Krakonoše Jilemnice, druhé místo obsadil Enduro klub Semily a stupínek třetí patří Motoklubu Vysoké nad Jizerou. Vedoucí týmů vzali jezdci na ramena a tleskalo se a jásalo se. 

Slavnostní vyhlášení seriálu KTM ECC 2013 v sokolovně v Chuchelně<br />Autor: Karel Čermák Poděkovat se muselo i časoměřičům, sestrám od sanitky, řidičům sanitek, moderátorovi a všem, kteří se na závody dívají hledáčkem svých fotoaparátů nebo kamer. Bez nich by se závodit nedalo.

Na programu zůstal už jen poslední bod - vzhledem ke změnám ve vedení seriálu následovalo předání funkce koordinátora. Markéta Skrbková předala „volant", kterým se seriálové dění řídí, všem přítomným ředitelům jednotlivých podniků, kteří se jej chopili a tím stvrdili, že se vynasnaží ze všech sil seriál KTM ECC zachovat ve své stávající podobě.

Závěr patřil videu Pavla Davida z Motoklubu Vysoké nad Jizerou a pak už se s D. J. Georgem tančilo až ... ale to už není tak důležité.

Poslední závod seriálu s kompletním pořadí i odkazem na všechny závody: 

FOTO: Seriál KTM ECC 2013 zakončili závodem u Jilemnice

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 46 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT