FOTO: Enduroví jezdci si zajezdili i na slavnostním vyhlášení

12.11.2013 18:23:54 | Autor: Markéta Skrbková | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

FOTO: Enduroví jezdci si zajezdili i na slavnostním vyhlášení

Sobotní večer v sokolovně v Chuchelně vyvrcholil motocyklový seriál KTM ECC 2013 slavnostním vyhlášením nejlepších jezdců, týmů a velkou děkovačkou všem, bez kterých by se nemohlo závodit.

Večerní program zahájila taneční skupina základní umělecké školy v Semilech pod vedením Katky Priščákové. Šestice devčat, oblečených do dresů organizátorů jednotlivých podniků seriálu, předvedla mototanec, který publikum přivedl do varu.

Následovalo vyhlášení kategorií dětí, tedy kubatury do 50 a 65 ccm. Hned po něm si všechny oceněné děti zasoutěžily, předvedly na pódiu tréninkovou štafetu - skákaly žabáky - a dostaly odměnu v podobě tašky jablek. Zdravá strava a pořádný přísun vitamínů jsou přece pro závodníky nedílnou součástí jejich úspěchu! 

Slavnostní vyhlášení seriálu KTM ECC 2013 v sokolovně v Chuchelně<br />Autor: Karel Čermák Atmosféra v sále se zklidnila a následovalo video ze studia Tomáše Zouhara. Sestřihy toho nejzajímavějšího co bylo na závodech k vidění s vtipným úvodem a koncem si nejednou vyžádaly bouřlivé ovace. Z publika se ozývalo - jeď, přidej... přesně tak, jak je slyšet v reálu na závodech. Následovalo vyhlášení licenčních jezdců, kteří zkropili diváky šampusem, veteránů a kategorie do 85 ccm.

Pak přišel čas na velkou týmovou soutěž - z každého týmu, který se závodů zúčastnil, na pódium přišel vedoucí klubu, trenér nebo manager a vzal si s sebou dva jezdce. Pódium praskalo ve švech, kolik jich tam bylo. Soutěž měla jednoduchá pravidla. Na povel start vyrazil první, přeběhl sokolovnu, plácl do zdi, vracel se zpět, dotykem vyzval dalšího ze svého týmu a tak dále podle hesla nejrychlejší vyhrává. Aby se pobavili i přítomní v sále, měli za úkol běžcům klást překážky nebo jim naopak uhýbat. Na překážky moc nedošlo, naopak podpora od diváků byla víc než zřejmá. Nejrychleji zdolal  trať Motorsport Chuchelna a Motosport Bozkov. Udýchaní závodníci si odpočinuli u fotoprezentace Davida Bouchala (MotoDejva), pravidelného reportéra seriálu KTM ECC i Našeho Pojizeří. 

Slavnostní vyhlášení seriálu KTM ECC 2013 v sokolovně v Chuchelně<br />Autor: Karel Čermák Pak už byli na programu hobby jezdci - pro ceny si na pódium přišli postupně jezdci kategorií E1, E2 a E3. Nejvíc bodů v seriálovém hodnocení nasbíral Zdeněk Šourek a Aleš Vondrák. Své síly změřili i na slavnostním vyhlášení - soutěžili v jízdě na dětském minikole bez šlapek. Svůj tříbodový náskok uhájil Zdeněk Šourek, který byl rychlejší a stal se tak pomyslným absolutním vítězem.  Svou textem doprovázenou fotokoláž pak předvedla Tereza Hofmanová, další z pravidelných  fotoreportérek seriálu.

Kulturním zlatým hřebem večera byla spartakiádní skladba Poupata Michala Davida v provedení cvičenek z Roprachtic. Diváci odvážné cvičenky s culíčky provázeli bouřlivým potleskem po celou dobu cvičení a aplausem si vyžádali přídavek. Dámy a děvčata musely vystoupení zopakovat. Jen co tým děvčat pódium opustil a už se na něm vyhlašovala soutěž týmů. Nejvíc bodů nasbírali jezdci z AK Krakonoše Jilemnice, druhé místo obsadil Enduro klub Semily a stupínek třetí patří Motoklubu Vysoké nad Jizerou. Vedoucí týmů vzali jezdci na ramena a tleskalo se a jásalo se. 

Slavnostní vyhlášení seriálu KTM ECC 2013 v sokolovně v Chuchelně<br />Autor: Karel Čermák Poděkovat se muselo i časoměřičům, sestrám od sanitky, řidičům sanitek, moderátorovi a všem, kteří se na závody dívají hledáčkem svých fotoaparátů nebo kamer. Bez nich by se závodit nedalo.

Na programu zůstal už jen poslední bod - vzhledem ke změnám ve vedení seriálu následovalo předání funkce koordinátora. Markéta Skrbková předala „volant", kterým se seriálové dění řídí, všem přítomným ředitelům jednotlivých podniků, kteří se jej chopili a tím stvrdili, že se vynasnaží ze všech sil seriál KTM ECC zachovat ve své stávající podobě.

Závěr patřil videu Pavla Davida z Motoklubu Vysoké nad Jizerou a pak už se s D. J. Georgem tančilo až ... ale to už není tak důležité.

Poslední závod seriálu s kompletním pořadí i odkazem na všechny závody: 

FOTO: Seriál KTM ECC 2013 zakončili závodem u Jilemnice

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 46 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT