FOTO: Enduroví jezdci si zajezdili i na slavnostním vyhlášení

12.11.2013 18:23:54 | Autor: Markéta Skrbková | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

FOTO: Enduroví jezdci si zajezdili i na slavnostním vyhlášení

Sobotní večer v sokolovně v Chuchelně vyvrcholil motocyklový seriál KTM ECC 2013 slavnostním vyhlášením nejlepších jezdců, týmů a velkou děkovačkou všem, bez kterých by se nemohlo závodit.

Večerní program zahájila taneční skupina základní umělecké školy v Semilech pod vedením Katky Priščákové. Šestice devčat, oblečených do dresů organizátorů jednotlivých podniků seriálu, předvedla mototanec, který publikum přivedl do varu.

Následovalo vyhlášení kategorií dětí, tedy kubatury do 50 a 65 ccm. Hned po něm si všechny oceněné děti zasoutěžily, předvedly na pódiu tréninkovou štafetu - skákaly žabáky - a dostaly odměnu v podobě tašky jablek. Zdravá strava a pořádný přísun vitamínů jsou přece pro závodníky nedílnou součástí jejich úspěchu! 

Slavnostní vyhlášení seriálu KTM ECC 2013 v sokolovně v Chuchelně<br />Autor: Karel Čermák Atmosféra v sále se zklidnila a následovalo video ze studia Tomáše Zouhara. Sestřihy toho nejzajímavějšího co bylo na závodech k vidění s vtipným úvodem a koncem si nejednou vyžádaly bouřlivé ovace. Z publika se ozývalo - jeď, přidej... přesně tak, jak je slyšet v reálu na závodech. Následovalo vyhlášení licenčních jezdců, kteří zkropili diváky šampusem, veteránů a kategorie do 85 ccm.

Pak přišel čas na velkou týmovou soutěž - z každého týmu, který se závodů zúčastnil, na pódium přišel vedoucí klubu, trenér nebo manager a vzal si s sebou dva jezdce. Pódium praskalo ve švech, kolik jich tam bylo. Soutěž měla jednoduchá pravidla. Na povel start vyrazil první, přeběhl sokolovnu, plácl do zdi, vracel se zpět, dotykem vyzval dalšího ze svého týmu a tak dále podle hesla nejrychlejší vyhrává. Aby se pobavili i přítomní v sále, měli za úkol běžcům klást překážky nebo jim naopak uhýbat. Na překážky moc nedošlo, naopak podpora od diváků byla víc než zřejmá. Nejrychleji zdolal  trať Motorsport Chuchelna a Motosport Bozkov. Udýchaní závodníci si odpočinuli u fotoprezentace Davida Bouchala (MotoDejva), pravidelného reportéra seriálu KTM ECC i Našeho Pojizeří. 

Slavnostní vyhlášení seriálu KTM ECC 2013 v sokolovně v Chuchelně<br />Autor: Karel Čermák Pak už byli na programu hobby jezdci - pro ceny si na pódium přišli postupně jezdci kategorií E1, E2 a E3. Nejvíc bodů v seriálovém hodnocení nasbíral Zdeněk Šourek a Aleš Vondrák. Své síly změřili i na slavnostním vyhlášení - soutěžili v jízdě na dětském minikole bez šlapek. Svůj tříbodový náskok uhájil Zdeněk Šourek, který byl rychlejší a stal se tak pomyslným absolutním vítězem.  Svou textem doprovázenou fotokoláž pak předvedla Tereza Hofmanová, další z pravidelných  fotoreportérek seriálu.

Kulturním zlatým hřebem večera byla spartakiádní skladba Poupata Michala Davida v provedení cvičenek z Roprachtic. Diváci odvážné cvičenky s culíčky provázeli bouřlivým potleskem po celou dobu cvičení a aplausem si vyžádali přídavek. Dámy a děvčata musely vystoupení zopakovat. Jen co tým děvčat pódium opustil a už se na něm vyhlašovala soutěž týmů. Nejvíc bodů nasbírali jezdci z AK Krakonoše Jilemnice, druhé místo obsadil Enduro klub Semily a stupínek třetí patří Motoklubu Vysoké nad Jizerou. Vedoucí týmů vzali jezdci na ramena a tleskalo se a jásalo se. 

Slavnostní vyhlášení seriálu KTM ECC 2013 v sokolovně v Chuchelně<br />Autor: Karel Čermák Poděkovat se muselo i časoměřičům, sestrám od sanitky, řidičům sanitek, moderátorovi a všem, kteří se na závody dívají hledáčkem svých fotoaparátů nebo kamer. Bez nich by se závodit nedalo.

Na programu zůstal už jen poslední bod - vzhledem ke změnám ve vedení seriálu následovalo předání funkce koordinátora. Markéta Skrbková předala „volant", kterým se seriálové dění řídí, všem přítomným ředitelům jednotlivých podniků, kteří se jej chopili a tím stvrdili, že se vynasnaží ze všech sil seriál KTM ECC zachovat ve své stávající podobě.

Závěr patřil videu Pavla Davida z Motoklubu Vysoké nad Jizerou a pak už se s D. J. Georgem tančilo až ... ale to už není tak důležité.

Poslední závod seriálu s kompletním pořadí i odkazem na všechny závody: 

FOTO: Seriál KTM ECC 2013 zakončili závodem u Jilemnice

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 46 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.

61. Podještědské derby: Ten bod je pro Jablonec docela zlatý

Veledůležitý zápas pro oba celky, tedy FK Jablonec a Slovan Liberec, krásné počasí, vynikající trávník, přes tři tisícovky diváků a nakonec výsledek, který nepotěšil asi ani jednoho z rivalů. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
Po nabitých prázdninách se Náruč nadechla k podzimnímu programu
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Turnovské muzeum na výstavě ukáže, jak vznikají hory
V Turnově začíná Evropský týden mobility 2023

Nejčtenější články

18.09.: Na průtahu Libercem na silnici I/35 pokládají litý asfalt
19.09.: V Plavech řádně oslavili fotbalovou stovku
18.09.: Dlaskův statek oživí se svatováclavskou zábavou i loutkové divadlo

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT