25.09.2011 10:35:07 | Autor: Petr Ježek, Martin Vosáhlo, TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbalisté Turnova zahájili novou sezonu ve druhé lize zápasem s 1. FbK Jablonec. Domácí vedli 2:0, ale Turnováci snížili a po většinu utkání udržovali jednobrankovou ztrátu. Jablonec rozhodl definitivně o výsledku až ve třetí třetině.

Třetí třetina musela podle svědků každého diváka nadchnout. Domácí v ní přidali dalších pět branek a hosté pouze dvě. Jablonec, usilující o návrat do 1. ligy, si tak v prvním zápase připsal nakonec jednoznačnou výhru 8:4.

V dresu Jablonce se proti svým bývalým spoluhráčům a kamarádům postavil David Pospíšil. Turnov v Jablonci naopak představil, zatím jen na lavičce, novou brankářskou posilu Miroslava Svobodu a dále také velkou bojovnost. „Prohra 8:4 sice není důvodem k oslavě, ale předvedený výkon proti takto silnému soupeři je pro nás rozhodně příslibem do dalších ligových zápasů," uvedl v hodnocení zápasu turnovský Jan Kovář.

1. FbK Jablonec nad Nisou - TJ Turnov 8:4 (2:1, 1:1, 5:2)

Na půdě horkého favorita celé soutěže začal Turnov nebojácně a na úvodní šance domácích dokázal vždy najít odpověď. Turnovský kapitán Kolomazník se prosadil v 7. minutě z volného úderu, jeho branku však rozhodčí zřejmě správně neuznali. První branka padla do sítě turnovského brankáře Suchomela při domácí přesilovce, kdy se jen dvě vteřiny před jejím vypršením prosadil Drnec - 1:0. Podruhé se domácí florbalisté prosadili ve 13. minutě, kdy ke skórování využili nacvičený volný úder. Hosté z Turnova však i nadále hráli se vyrovnanou partii a o snižující branku se svojí urputností postaral Kouřil.

Přestávková porada Turnova přinesla své ovoce hned v úvodní minutě druhé třetiny, ve které se zásluhou Paly podařilo využít dohrávanou přesilovku a vyrovnat tím zápas na 2:2. V následujících minutách se o vzruch na hřišti starali především domácí hráči, jejich střelecké pokusy buď likvidoval pozorný Suchomel nebo končily mimo turnovskou svatyni. Ve 38. minutě byl vyloučen turnovský Tomeš a protože ho po vzájemné strkanici o minutu později doplnil na každé straně jeden hráč, otevřela se domácím výhoda v podobě přesilové hry 4 na 3. Turnovské obranné trio znovu úspěšně blokovalo střelecké pokusy domácích, avšak těsně po návratu vyloučeného Tomeše vstřelili jablonečtí třetí branku a nedlouho poté skončila druhá třetina.

Obrazem: 1. FBK Jablonec nad Nisou vs. TJ Turnov Turnovští hráči hned z kraje poslední části faulovali a dvouminutový trest dokázali domácí hráči bleskurychle využít ke zvýšení skóre na 4:2. Nepovedený vstup Turnova do třetí třetiny byl podtržen o minutu později, kdy inkasoval pátou branku z volného úderu jabloneckého kapitána Škodného. Ve 48. minutě dokázali Turnovští ubránit přesilovku domácích, ale následná chybná rozehrávka doslova darovala překvapenému střelci M. Kujanovi šestou branku.

Ani za nepříznivého stavu nepřestávali hráči Turnova bojovat a snažili se o korekci konečného skóre. Po dvojitých vyloučeních z 51. minuty hra pokračovala ve čtyřech hráčích na obou stranách. Více volného prostoru dokázal hned ve stejné minutě využit drzou individuální akcí Vocásek, který snížil na 6:3. Následovala ale další domácí přesilovka, kdy Turnovu chybělo opět jen pár vteřin k úspěšnému ubránění soupeřovi výhody, nakonec ale domácí přidali sedmou branku, jejímž střelcem byl Škodný.

Symbolicky poslední jabloneckou branku vstřelil bývalý turnovský hráč David Pospíšil, který dostal příliš prostoru k zakončení. Poslední slovo ve slušně zaplněné jablonecké hale měli turnovští hráči. V posledních vteřinách byl v samostatném úniku faulován Tomeš a následné trestné střílení pak proměnil Jan Kovář, který dal výsledku konečnou podobu 8:4.

Branky Jablonce: 11. Drnec, 13. Ondřej Kujan, 40. a 43. Sekyra, 44., 58. Škodný, 50. Marek Kujan, 59. Pospíšil - 17. Kouřil,  21. Pala (Kouřil), 51. Vocásek (Tvrzník), 60. Kovář - trestné střílení. Rozhodčí: Čížek, Herman. Vyloučení: 3:8 + Bursa 10. Využití 4:1. Střely: 52:19. Diváci: 70.
Sestava Jablonec: Javůrek - Schlindenbuch, Čeřovský, Pospíšil, Hašek, Řeřicha Jan, Řeřicha Pavel, Škodný, Čurda, Ondřej Kujan, Marek Kujan, Měkota, Jelínek, Strýček, Hadrbolec, Hubka, Chlistovský, Sekyra, Drnec, Král, Cedrych. Sestava Turnov:  Suchomel, Svoboda - Haken, Poláček, Salaba, Brož, Bursa, Kovář - Pala, Kouřil, Vocásek, Palatínus, Kolomazník, Tomeš, Tvrzník.

Fotogalerie na partnerském portále Naše Jablonecko

Florbalisté Jablonce začali vítězně

Videa s hodnocením zápasu Martina Kouřila a nájezdem Jana Kováře najdete na webových stránkách florbalistů TJ Turnov