15.01.2012 13:18:06 | Autor: Jan Žíla a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V sobotu se hrál další turnaj 2. ligy žen. Florbalistky Turnova byly pod vedením trenéra Štěpána Matěchy v tabulce průběžně druhé, ale turnaj na Smržovce se jim moc nepovedl. Domácím podlehly 2:4 a ve druhém zápase i přes vedení získaly s Osečnou jen bod.

Spartak Smržovka - TJ Turnov 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)

Smržovka i Turnov začali zápas pěkně zostra a hra se přelévala nahoru dolu. V první třetině si dvě velké příležitosti vytvořil Turnov, když pokaždé útok zastavila branková konstrukce. Smržovka naopak kontrovala šancí Kohoutkové, která ale v souboji jeden na jednoho selhala.

Druhá třetina byla gólově plodnější z domácího pohledu, což ocenili přítomní diváci. V úvodu vyslala nebezpečnou střelu Svatá, ale brankářka Zoufalá byla připravena. Ve 24. minutě už domácí příznivci mohli jásat naplno. Štrynclová zavezla balónek až před branku a otevřela skóre zápasu. Netrvalo ani další tři minuty a na tabuli už svítilo skóre 2:0 pro domácí Spartak. Osa Svatá - Sekyrová zafungovala bezchybně a navýšila stav utkání. Před koncem zápasu se dočkala konečně i Andrea Svatá. Obě hráčky si své role prohodily a znamenalo to jasné vedení 3:0.

Poslední třetina přinesla také první úspěch turnovských barev. Svobodová našla Veselou a ta snížila na rozdíl dvou branek. To si Spartak nenechal líbit, ale šance Szalaiové a následně dorážející Štrynclové vyzněla naprázdno. Čtvrtou branku Smržovky vstřelila Patrmanová, když nahodila balón před hostující branku a ten prošel až do branky. V závěru si domácí hráčky vytvořily ještě jednu slibnou šanci po rychlé rozehrávce, ale chyběla přesnost na střelecké straně. Poslední slovo měl nakonec Turnov. Spolupráce Svobodové tentokrát s Šulcovou znamenala uzavření skóre na 4:2. Ihned potom následoval time out turnovského družstva, které se snažilo zdramatizovat zápas i hrou bez brankáře, ale nebylo to už  nic platné.

Branky: 24. Štrynclová, 27. Sekyrová, 33. Svatá, 43. Patrmanová - 41. Veselá, 52. Šulcová. Rozhodčí: Falta, Hepnar. Střely na branku: 30:17. Sestava Smržovka: A. Rakušanová - Schöblová, Szalaiová, L. Rakušanová, Matoušková, Matysová, Sekyrová, Patrmanová, Štrynclová, Mayová, Kohoutková, Čílová, Svatá.

Fotogalerie ze zápasu Smržovka - Turnov

TJ Turnov - SK Osečná 4:4

Ještě osm minut před koncem turnovské družstvo vedlo 4:1, ale potom přišel výpadek a vyrovnání soupeřek. Zřejmě se projevilo to, že na turnaj odjelo družstvo jen v osmi hráčkách a dvě z nich (I. Pekařová, Todorovová) byla navíc nemocné.

Sestava TJ Turnov na turnaji: Zoufalá - Svobodová, Šulcová, Křapková, Válková, I. Pekařová, Veselá, Todorovová, Adámková, Horáková.