09.04.2017 19:27:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Lomnice nad Popelkou

Premiérovou výhru v letošní sezoně vybojovali fotbalisté Semil po výsledku 2:0 s Doksy. Shodně o tři góly vyhrály na hřištích soupeřů Sedmihorky i Bozkov. Nebodovala pouze Lomnice, která doma podlehla třetím Velkým Hamrům.

Semily - Doksy 2:0 (1:0)

Domácím chybí zranění Grebeníček, Frolík, Pácalt a Javůrek naskočil po výpadku až v závěru. Možná i kvůli tomu ale semilští fotbalisté od prvních minut bojovali a nedali soupeři nic lacino, když někdo balon zkazil, tak jej zastoupil spoluhráč. Ve 33. minutě přišla zasloužená odměna v podobě první branky. Houžvička dostal balon do běhu, obešel obránce a mezi nohama propálil brankáře. Šance měli i hosté, ale v semilské brance byl pozorný Sedláček.

Ve druhém poločase chtěli Semiláci potvrdit vedení druhou brankou, ale to se dlouho nedařilo a soupeř hrozil z nebezpečných brejků. Střely Zonygy a Lišky se do branky nevešly, ale naštěstí přišla 75. minuta, kdy Houžvička na straně obešel obránce a balonem pod sebe našel Lukeše, který přidal druhý domácí gól. V samotném závěru nepřipustil drama Sedláček, který lapil nebezpečnou střelu Doks, a navíc si tak udržel v zápase čisté konto.

Utkání krajského přeboru Semily - Doksy<br />Autor: Petr Ježek „Zasloužená výhra, hráči podali zodpovědný výkon, skvěle zahráli oba útočníci Houžvička a Lukeš, kteří oba dali po gólu. Zápas asi rozhodl druhý gól. Při šancích soupeře nás hodně podržel brankář Sedláček. Nehráli jsme tak špatně ani v předchozích zápasech, ale chybělo sebevědomí, tak doufám, že to bude v dalších zápasech lepší. Příští soupeř je ovšem těžký - Mšeno, ale ani tam nepojedeme odevzdaní," řekl po zápase trenér Semil David Grebeníček.

Se Mšenem si Semiláci zahrají hned dvakrát, kvůli málo přihlášeným družstvům v krajském poháru, totiž postoupili do druhého kola i po prohře s Železným Brodem 0:1, a jejich soupeřem bude ve středu 19. dubna právě Mšeno.

Branky: 33. Houžvička, 75. M. Lukeš. Rozhodčí: Linhart - Halama, Hrbáček, ŽK: 2:2. Diváků: 150. Semily: Sedláček - Hradecký, Motejlek, Seifert, Chlupáč (84. Javůrek) - Otmar, Zonyga, Liška, Močkovský - Houžvička (89. Kubán), M. Lukeš. Fotogalerie z utkání

Bílý Kostel - Sedmihorky 0:3 (0:2)

hrálo se na podmáčeném těžkém terénu, ale překvapivě se s tím vyrovnali lépe techničtější hosté. Nejprve ale měli první šanci zápasu v 6. minutě domácí. Ve 12. minutě Škréta nastřelil z úhlu břevno a po něm Vitkovič pouze napálil balon do gólmana. Ve 20. minutě po akci Vitkoviče už Kodr otevřel skóre zápasu. Ve 36. minutě Pařízek vyslal do úniku Ložka, který podél gólmana přidal druhý gól.

Ve druhé části se domácí zlepšili a vytvořili si převahu, hosté čekali spíše na brejky. při několika šancích podržel spoluhráče brankáře Martin Špína. V 75. minutě Beneš využil chybnou domácí rozehrávku a utkání definitivně rozhodl utkání třetím gólem do domácí sítě.

Branky: 20. Kodr, 36. Ložek, 75. Beneš. Rozhodčí: Bahník - Špidlen, Ďörď, ŽK: 0:0. Diváků: 108. Sedmihorky: Špína - J. Marek, Čermák, M. Marek, Feurich - Škréta, Kodr, Pařízek, Ložek (89. Kroupa) - Vitkovič (67. Lemak), Beneš (81. Drahoňovský).

Lomnice - Velké Hamry 0:2 (0:1)

Utkání krajského přeboru Lomnice nad Popelkou - Velké Hamry<br />Autor: Zdeněk Matura Hrálo se na lomnické umělce, přesto si hosté rychle zvykli a byli lepší. Ve 28. minutě poslal Hamry do vedení brankou Žitka, ale další šance už vidět nebyly.

Do druhého poločasu nastoupili domácí nabuzenější a dokázali si vypracovat šance na vyrovnání - dvě ovšem promarnil Drahoňovský a jednu Zboroň. Výhru hostů potvrdil druhou brankou v 82. minutě Macháček.

„V našem rozpoložení byly Hamry hodně těžký soupeř, ve druhé půli jsme předvedli náš nejlepší výkon na jaře, ale góly jsme nedali, takže výsledek je nakonec podle předpokladů. V příštích kolech nás čekají opět těžcí soupeři  - Doksy a Mšeno," uvedl po utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

I Lomnice po prohře na penalty s Přepeřemi nakonec kvůli málo přihlášeným postoupila do druhého kola krajského poháru, ve kterém se má utkat 19. dubna s Hrádkem nad Nisou. V jednání je odehrání zápasu zároveň i jako mistrovského utkání krajského přeboru.

Branky: 28. Žitka, 82. Macháček. Rozhodčí: Horák - Zlatník, Nešněra, ŽK: 0:0. Diváků: 50. Lomnice: Cink - Starý, Poledník, Košťák, Janata - Vohnout, Drusan, Vávra, Fišar - Drahoňovský, Zboroň (81. Zboroň). Fotogalerie z utkání

Hrádek - Bozkov 0:3 (0:1)

V Hrádku nad Nisou na Bozkováky čekalo nejdelší hřiště v této soutěži - kolem 105 metrů. Utkání začalo lehkým tlakem hostí a během tří minut si vypracovali dva přímé kopy, ale bez vážnější šance. K té došlo až v 7. minutě, ale jejich pokus letěl kousek nad břevno. Za minutu na to vybojovali hosté i první rohový kop, ale domácí ho ubránili. I bozkovská obrana fungovala velice dobře, a jakákoliv šance byla brzy zastavena. V 16. minutě krásně nacentroval před bránu Řeháček, ale Červenému to nevyšlo, jak chtěl a poslal míč vedle tyče. V 19. minutě kopali přímý kop domácí, ale obrana byla opět bezchybná. Ve 24. minutě se hosté radovali z gólu Řeháčka, ale radost jim pokazil pomezní, který signalizoval ofsajd. Za dvě minuty nato kopali domácí nebezpečný přímý kop na hranici velkého vápna, ale překopli bránu. Ve 29. minutě musel zase domácí brankář vyrazit na roh Bejdovu dělovku. Ve 37. minutě došlo ve velkém vápně domácích k faulu na Makulu a byl nařízen pokutový kop. K němu se postavil Bejda a bez problémů proměnil. Ve 42. minutě kopali domácí rohový kop a za nedlouho na to i přímý kop od boku velkého vápna, ale Kanaval míč vyrazil.

Do druhého poločasu očekávali Bozkovští tlak ze strany domácích. Ti sice v 50. minutě ohrozili branku Kanavala, ale jejich pokus projel kousek tyče. Za dvě minuty nevyužili ani další šanci, a to z přímého kopu. A tak se potvrdilo pravidlo: Nedáš, dostaneš! Po faulu u velkého vápna kopali přímý kop i hosté a vytěžili z něho rohový kop. Z něho sice šance přímo nevznikla, ale po jeho odvrácení se dostali k míči bozkovští hráči znovu a Makula ho nacentroval před bránu, kde skvělý Červený hlavičkou míč uklidil do sítě- 0:2. Poté zahrozili zase domácí, když jejich hráč zůstal nehlídaný ve velkém vápně a on šel sám na brankáře. Jenže výborný Kanaval perfektním zákrokem vyrazil míč do bezpečí. A opět se potvrdilo výše zmíněné pravidlo. Po dlouhém centru od kapitána Plátka si Červený před velkým vápnem sklepl ramenem míč před sebe, vystřelil z voleje a bylo to rázem 0:3. Domácí jakoby nechtěli dát gól, z dobré pozice v 62. minutě opět vystřelili kus od tyče. V 69. minutě mohl z dobré pozice z přímého kopu proměnit Bejda, ale také jeho střela proletěla kolem tyče. Obrovskou šanci zahodil v 83. minutě Řeháček, když mu těsně před bránu přihrál Makula a on nastřelil pouze břevno. Poté už domácí vážnější šanci neměli a cenné tři body si odvážejí zaslouženě Bozkovští.

„Dnešní utkání hodnotím velice kladně. Nejen že kluci hráli výborně, ale také předvedená hra lahodila očím a myslím, že s takovým výkonem máme šanci sbírat body častěji. Určitě se projevilo také navrácení Standy Bejdy do týmu. Zjevně nám vyhovuje i velký prostor na velkém hřišti, ale třeba se ukáže, že nám to jde i doma na menším hřišti příští týden proti Višňové, které máme co vracet z podzimní sezóny, kdy jsme si od nich odvezli vysoký příděl," uvedl za bozkovský tým Michal Nesvadba.

Branky: 39. Bejda z penalty, 56. a 59. Červený. Rozhodčí: Kovářová - Blaschek, Horáček, ŽK: 4:2. Diváků: 150. Bozkov: Kanaval - Plátek, Tuma, Vanc, Hypius, Bejda, Makula, Mazánek (75.Vrchovský), Landyš, Červený (81.Dolejš), Řeháček (86. Králíček).