FOTO: Fotbalové derby v Lomnici jasnou kořistí Sedmihorek

29.08.2022 19:23:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec,Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

FOTO: Fotbalové derby v Lomnici jasnou kořistí Sedmihorek

Souboj o první místo v tabulce krajského přeboru se hrál sobotu v Lomnici nad Popelkou. Mělo jít o vyrovnaný duel, ale hosté nakonec vyhráli jasně 0:3. Ze zápasu vám přinášíme i fotogalerii. V dalších utkáních Rovensko doma podlehlo favorizovanému Pěnčínu gólem v předposlední minutě a Studenec doma podlehl Frýdlantu.

Rovensko p. T. - FC Pěnčín 1:2 (0:1)

V prvním poločase hosté potvrzovali roli favorita, ale domácí byli v obraně pozorní a vytvořili si i dvě šance, které ovšem neproměnili. Ve 30. minutě přišel po rohovém kopu domácích protiútok, jenž Pěnčínští využili ke vstřelení gólu Vébrem. Ve druhém poločase domácí Rovensko vyrovnalo hru i výsledek, když se v 67. minutě trefil Mazánek hlavou po centru Drozena. V poslední minutě ale hosté rozhodli znovu Vébrem o své výhře a domácí už podruhé v sezoně přišly v samotném závěru o bod za remízu.

Branky: 67. Mazánek - 30. a 89. Vébr. Rozhodčí: Kořínek - Mizera, Mach, ŽK: 3:3. Rovensko: Prokopec - Soukeník, Bangha (48. Perger), Kočí, Vítek - Mazánek, Pařízek, Štěpnička, Dlouhý - Šimek, Drozen. Pěnčín: Zoul - Hrnčíř (35. Pour), Patka, Vébr, Ráček (89. Pácalt), Maryško, Pelta (55. Pumrle), Vrabec, Hartman (55. Ryml), Šedý, Štemberk.

 

Lomnice n. P. - Sedmihorky 0:3 (0:1)

Derby bylo o prvním gólu a ten se povedlo dát hostům, když ve 37. minutě špatně vyběhl domácí gólman Přibyl a bývalý hráč Lomnice Žabokrtský byl nekompromisní - 0:1. Ve druhém poločase v 57. minutě vypíchl míč gólmanovi znovu Žabokrtský a zvýšil na 0:2. Za tři minuty střílel Randák ze strany přesně k bližší tyči a upravil na 0:3, což rozhodlo zápas.

„Góly jsme si další sami. Škoda, že zrovna v souboji o čelo tabulky," byl zklamaný trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

<br />Autor: Zdeněk Matura „Předvedli jsme náš nejhorší výkon, výsledek zápasu neodpovídá a je pro Lomnici krutý. Jsme sice první v tabulce, ale pouze po čtyřech kolech, takže to nepřeceňujeme. Jsem každopádně rád, že zatím neprohráváme a obdrželi jsme pouze jeden gól," hodnotil zápas trenér Sedmihorek Pavel Šafář, jenž zároveň zve diváky na domácí derby s Rovenskem, které se příští sobotu hraje mimořádně už dopoledne od 10.30.

Branky: 37. a 57. Žabokrtský, 60. Mat. Randák. Rozhodčí: Barcuch - Ouředník, Opelt, ŽK: 4:2. Diváků: 120. Lomnice: Přibyl - J. Veg - Gaubman, Dlouhý, Morávek - V. Horáček, Habr, Lábek, Janata (64. Drahoňovský), T. Veg (58. Majer) - Fedorko. Sedmihorky: Mart. Špína - Parsi (46. Kodr), Randák, Štěpnička, Ložek (66. Flesner), Vaníček, Marc. Špína, Urbánek, Žabokrtský (87. Macháček), Mrázek, Mat. Randák (90. Najman). Fotogalerie z utkání

Studenec - Frýdlant 2:5 (1:3)

Kvalita Frýdlantu byla jasná od první minuty nedělního zápasu, když se trefil Štrbák. Po 30 minutách už hosté vedli 0:3, ale domácí ještě dokázali do poločasu snížit Šírem. Frýdlant ovšem hrál naprosto zkušeně a až na pár okamžiků diktoval tempo a dění zápasu. Za domácí ještě jednou snížil kapitán Povr, ale hosté ve druhé části byli úspěšní dvakrát a vyhráli celkem 5:2.

„I když jsme se připravovali na zápas s jasným cílem, soupeř nám ho vyfouknul. Přišla proto hned v prvním poločase dvě střídání, která hru oživila. Oceňuji naše hráče, že hráli až do hvizdu sudích. Měli jsme dnes zatím nejfotbalovějšího soupeře, stále sbíráme zkušenosti. Panovala výborná atmosféra díky 400 divákům. Dokážeme i skeptikům, že na to máme," zůstává optimistou trenér Studence Martin Hrubý.

Branky: 34. Šír, 65. Povr - 1. Štrbák, 21. a 52. Kobr, 30. Novák, 88. Mazánek. Rozhodčí: Švec - Marek, Vrabec, ŽK: 4:0. Diváků: 400. Studenec: Drbohlav - Polák (31. Šoufek), Čech, Korotvička (31. Trejbal), Kuřík, Efenberk (38. Exner), Šír, Povr, D. Jandura, T. Jandura, Jón (77. Mečíř).

Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého podzimního kola

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajský přebor: Rovensko i Sedmihorky vítězně, první Lomnice padla
Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
V jakých soutěžích budou hrát pojizerské týmy?

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 51 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky
V noci z pátku na pondělí aneb Obrazy Pavly Soukupové
Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel

Nejčtenější články

27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
26.01.: Jablonecká hala 2023 byla světová

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT