29.08.2022 19:23:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec,Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Souboj o první místo v tabulce krajského přeboru se hrál sobotu v Lomnici nad Popelkou. Mělo jít o vyrovnaný duel, ale hosté nakonec vyhráli jasně 0:3. Ze zápasu vám přinášíme i fotogalerii. V dalších utkáních Rovensko doma podlehlo favorizovanému Pěnčínu gólem v předposlední minutě a Studenec doma podlehl Frýdlantu.

Rovensko p. T. - FC Pěnčín 1:2 (0:1)

V prvním poločase hosté potvrzovali roli favorita, ale domácí byli v obraně pozorní a vytvořili si i dvě šance, které ovšem neproměnili. Ve 30. minutě přišel po rohovém kopu domácích protiútok, jenž Pěnčínští využili ke vstřelení gólu Vébrem. Ve druhém poločase domácí Rovensko vyrovnalo hru i výsledek, když se v 67. minutě trefil Mazánek hlavou po centru Drozena. V poslední minutě ale hosté rozhodli znovu Vébrem o své výhře a domácí už podruhé v sezoně přišly v samotném závěru o bod za remízu.

Branky: 67. Mazánek - 30. a 89. Vébr. Rozhodčí: Kořínek - Mizera, Mach, ŽK: 3:3. Rovensko: Prokopec - Soukeník, Bangha (48. Perger), Kočí, Vítek - Mazánek, Pařízek, Štěpnička, Dlouhý - Šimek, Drozen. Pěnčín: Zoul - Hrnčíř (35. Pour), Patka, Vébr, Ráček (89. Pácalt), Maryško, Pelta (55. Pumrle), Vrabec, Hartman (55. Ryml), Šedý, Štemberk.

Lomnice n. P. - Sedmihorky 0:3 (0:1)

Derby bylo o prvním gólu a ten se povedlo dát hostům, když ve 37. minutě špatně vyběhl domácí gólman Přibyl a bývalý hráč Lomnice Žabokrtský byl nekompromisní - 0:1. Ve druhém poločase v 57. minutě vypíchl míč gólmanovi znovu Žabokrtský a zvýšil na 0:2. Za tři minuty střílel Randák ze strany přesně k bližší tyči a upravil na 0:3, což rozhodlo zápas.

„Góly jsme si další sami. Škoda, že zrovna v souboji o čelo tabulky," byl zklamaný trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

<br />Autor: Zdeněk Matura „Předvedli jsme náš nejhorší výkon, výsledek zápasu neodpovídá a je pro Lomnici krutý. Jsme sice první v tabulce, ale pouze po čtyřech kolech, takže to nepřeceňujeme. Jsem každopádně rád, že zatím neprohráváme a obdrželi jsme pouze jeden gól," hodnotil zápas trenér Sedmihorek Pavel Šafář, jenž zároveň zve diváky na domácí derby s Rovenskem, které se příští sobotu hraje mimořádně už dopoledne od 10.30.

Branky: 37. a 57. Žabokrtský, 60. Mat. Randák. Rozhodčí: Barcuch - Ouředník, Opelt, ŽK: 4:2. Diváků: 120. Lomnice: Přibyl - J. Veg - Gaubman, Dlouhý, Morávek - V. Horáček, Habr, Lábek, Janata (64. Drahoňovský), T. Veg (58. Majer) - Fedorko. Sedmihorky: Mart. Špína - Parsi (46. Kodr), Randák, Štěpnička, Ložek (66. Flesner), Vaníček, Marc. Špína, Urbánek, Žabokrtský (87. Macháček), Mrázek, Mat. Randák (90. Najman). Fotogalerie z utkání

Studenec - Frýdlant 2:5 (1:3)

Kvalita Frýdlantu byla jasná od první minuty nedělního zápasu, když se trefil Štrbák. Po 30 minutách už hosté vedli 0:3, ale domácí ještě dokázali do poločasu snížit Šírem. Frýdlant ovšem hrál naprosto zkušeně a až na pár okamžiků diktoval tempo a dění zápasu. Za domácí ještě jednou snížil kapitán Povr, ale hosté ve druhé části byli úspěšní dvakrát a vyhráli celkem 5:2.

„I když jsme se připravovali na zápas s jasným cílem, soupeř nám ho vyfouknul. Přišla proto hned v prvním poločase dvě střídání, která hru oživila. Oceňuji naše hráče, že hráli až do hvizdu sudích. Měli jsme dnes zatím nejfotbalovějšího soupeře, stále sbíráme zkušenosti. Panovala výborná atmosféra díky 400 divákům. Dokážeme i skeptikům, že na to máme," zůstává optimistou trenér Studence Martin Hrubý.

Branky: 34. Šír, 65. Povr - 1. Štrbák, 21. a 52. Kobr, 30. Novák, 88. Mazánek. Rozhodčí: Švec - Marek, Vrabec, ŽK: 4:0. Diváků: 400. Studenec: Drbohlav - Polák (31. Šoufek), Čech, Korotvička (31. Trejbal), Kuřík, Efenberk (38. Exner), Šír, Povr, D. Jandura, T. Jandura, Jón (77. Mečíř).