FOTO: Hasiči SDH Podmoklice pořádali Den otevřených dveří

02.04.2013 10:28:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

FOTO: Hasiči SDH Podmoklice pořádali Den otevřených dveří

Sbor dobrovolných hasičů Podmoklice přichystal na sobotu 30. března Den otevřených dveří. V hasičské zbrojnici v ulici Jana Žižky za podmoklickou školou bylo možné si prohlédnout vybavení místních hasičů a zároveň se seznámit s jejich každodenní prací.

Za celý den navštívilo podmoklickou zbrojnici kolem 70 návštěvníků, z toho 30 dětí. „Den otevřených dveří je spojen s náborem mládeže od 6 do 15 let. Zájemci si zde prohlédnou starou i novou hasičskou techniku a naše vybavení, dále i klubovnu nebo poháry, které jsme získali na soutěžích. Propagujeme i dětské hasičské soutěže a zkusit si zde děti mohly i první pomoc na takzvané andule," řekl starosta SDH Semily-Podmoklice Jan Jákl.

Jako hlavní výjezdový vůz slouží Scania P340, která je jedním z nejmodernějších vozidel u dobrovolných hasičských jednotek. V roce 2006 ji podmokličtí hasiči získali díky 4 milionové dotaci města a 2 milionům státní dotace. Dále je ve zdejší zbrojnici starší Avie, která už slouží spíše na dopravu hasičů a materiálu a také Ford Tranzit pro soutěže.

Nábor mládeže probíhal na Den otevřených dveří, ale pokračuje i nadále. Schůzky budou probíhat každý pátek od 15.30 do 16.30 v hasičské zbrojnici v Podmoklicích. Mladý hasič se postupně seznamuje hasičskou technikou a základy zdravovědy, dodržováním zásad požární bezpečnosti, vázat uzly, hrát různé hry nebo udržovat kondici.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
Hokejová 3. třída HC Turnov přivezla z Vrchlabí zlaté medaile
Mladí hokejisté rozjíždí své soutěže
V semilském muzeu otevřou zároveň dvě výstavy

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
26.09.: Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
27.09.: V Semilech je o složení radnice jasno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT