FOTO: Hasiči SDH Podmoklice pořádali Den otevřených dveří

02.04.2013 10:28:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

FOTO: Hasiči SDH Podmoklice pořádali Den otevřených dveří

Sbor dobrovolných hasičů Podmoklice přichystal na sobotu 30. března Den otevřených dveří. V hasičské zbrojnici v ulici Jana Žižky za podmoklickou školou bylo možné si prohlédnout vybavení místních hasičů a zároveň se seznámit s jejich každodenní prací.

Za celý den navštívilo podmoklickou zbrojnici kolem 70 návštěvníků, z toho 30 dětí. „Den otevřených dveří je spojen s náborem mládeže od 6 do 15 let. Zájemci si zde prohlédnou starou i novou hasičskou techniku a naše vybavení, dále i klubovnu nebo poháry, které jsme získali na soutěžích. Propagujeme i dětské hasičské soutěže a zkusit si zde děti mohly i první pomoc na takzvané andule," řekl starosta SDH Semily-Podmoklice Jan Jákl.

Jako hlavní výjezdový vůz slouží Scania P340, která je jedním z nejmodernějších vozidel u dobrovolných hasičských jednotek. V roce 2006 ji podmokličtí hasiči získali díky 4 milionové dotaci města a 2 milionům státní dotace. Dále je ve zdejší zbrojnici starší Avie, která už slouží spíše na dopravu hasičů a materiálu a také Ford Tranzit pro soutěže.

Nábor mládeže probíhal na Den otevřených dveří, ale pokračuje i nadále. Schůzky budou probíhat každý pátek od 15.30 do 16.30 v hasičské zbrojnici v Podmoklicích. Mladý hasič se postupně seznamuje hasičskou technikou a základy zdravovědy, dodržováním zásad požární bezpečnosti, vázat uzly, hrát různé hry nebo udržovat kondici.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Nejčtenější články

19.06.: Víc než sto bruslařů zápolilo v areálu turnovské Maškovy zahrady
19.06.: Složky IZS se veřejnosti představí na semilském Ostrově
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT