FOTO: Hasiči slavili i soutěžili na Riegrově náměstí

08.10.2010 13:25:43 | Autor: Markéta Skrbková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

FOTO: Hasiči slavili i soutěžili na Riegrově náměstí

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje slavil 40. výročí založení profesionálního hasičského sboru v Semilech a současně i 10. výročí založení Hasičského záchranného sboru České republiky.

V rámci oslav se ve čtvrtek 7. října na semilském Riegrově náměstí neprve konala přísaha nových příslušníků a vzápětí byla odstartována  soutěž známá pod názvem TFA (Toughest Firefighter Alive - nejtvrdší hasič přežije). Ta se skládá z disciplín, které dokonale prověří fyzickou a psychickou kondici hasiče.

Celá soutěž je co nejvíce přiblížena reálnému zásahu. Probíhá ve výstroji, kterou hasiči běžně používají při zásazích (zásahový vícevrstvý oblek - kalhoty, kabát včetně vnitřní vložky, zásahová obuv, zásahové rukavice, přilba, hasičský polohovací pás a vzduchový dýchací přístroj).

Vybraní nejlepší hasiči z celého Libereckého kraje převedli své schopnosti na trati, která vedla to dokazovalo absolutní vyčerpání soutěžících hasičů, kteří po náročném výstupu do třetího patra sotva popadali dech.

Nejlepší Semilák na čtvrtém místě

Nejúspěšnějším závodníkem se stal nstržm. Jindřich Maruška z Územního odboru Jablonec nad Nisou se čtrnáctivteřinovým náskokem na druhého nstržm. Jiřího Koška, reprezentujícho Krajské ředitelství Libereckého kraje. Bronzovou příčku obsadil nstržm. Jan Semerádt, opět příslušník Krajského ředitelství.

Nejlepším semilským hasičem byl na čtvrtém místě nstržm. Tomáš Pešta, který doběhl ve stejném čase jako Semerádt (3:07) a od bronzu jej dělilo pouze několik setin.

altZájemci mohli zavzpomínat

Během celého dopoledne na požární stanici v Semilech probíhal den otevřených dveří pro širokou veřejnost i pro bývalé příslušníky, kteří v uplynulých čtyřiceti letech  na zdejší stanici, ale i na stanicích v Turnově a Jilemnici, které jsou součástí Územního odboru Semily, sloužili. Pro ně byl zde připraven koutek s archivními písemnostmi, jako jsou kroniky, strážní knihy a  knihy požárů, nad nimiž mohli zavzpomínat.

Po vyhlášení soutěže se všichni přesunuli do divadelního sálu radnice v Semilech, kde se konal služební aktiv, na němž byly bývalým příslušníkům předány pamětní medaile a pamětní listy. Společně si všichni zavzpomínali se současnými příslušníky na léta dávno minulá a na významné zásahy.

Rozsáhlá fotogalerie Karla Čermáka zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vítězem JBC 4X Revelations pojedenácté v řadě Tomáš Slavík!
FOTO: Rally Bohemia 2024 ovládl Dominik Stříteský
Sborník Nové pověsti Českého ráje vytvořily turnovské děti
Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
13.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT