FOTO: Hasiči z Bozkova slaví titul Mistra České republiky v dorostu

09.07.2014 12:12:08 | Autor: SDH Bozkov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

FOTO: Hasiči z Bozkova slaví titul Mistra České republiky v dorostu

Od 2. do 6. července se konalo Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu v požárním sportu. Velmi úspěšně si vedl Liberecký kraj i Pojizeří, když v závodě jednotlivců zvítězil Jan Lampa z Bozkova, kterého doplnily výhrou v závodě dívek Lenka Prchlíková z Jilemnice a také Anežka Masná z Těpeř!

Na špičkový atletický stadion areál VUT Brno se sjeli nejlepší jednotlivci a družstva, kteří se probojovali přes okresní a krajská kola a získali tím právo reprezentovat svůj kraj na této prestižní soutěži. Pořadatelé udělali opravdu vše pro to, aby soutěžící odjížděli z jihomoravské metropole s pocitem výjimečných zážitků bez ohledu na své výsledky a dá se říct, že se jim to opravdu povedlo.

Sbor dobrovolných hasičů Bozkov si vybojoval právo účasti hned ve dvou kategoriích. „Pro družstvo dorostenek to byl již v pořadí druhý start na mistrovství, ale Jan Lampa si mezi staršími jednotlivci odbyl premiéru. Po loňských zkušenostech jsme z důvodu lepší aklimatizace na místo soutěže vyrazili o dva dny dříve a toto se opravdu osvědčilo," uvedl vedoucí mládeže SDH Bozkov Karel Čermák.

Bozkovská děvčata se znovu přiblížila elitě

Tým bozkovských děvčat předvedl velmi kvalitní výkony a i když se nevyhnul několika malinkým zaváháním, snese jeho výkon opravdu přísné měřítko. Osobní rekordy ve všech disciplínách znamenaly v součtu celkového pořadí velmi pěkné sedmé místo a značný výkonnostní posun a přiblížení se k republikové elitě.

Honza Lampa jel především získávat zkušenosti se světem velkých soutěží a vzal to opravdu od podlahy. „Čisté testy jsou již u něj samozřejmostí, poté si vytvořil osobní rekord 17:47 v disciplíně 100 metrů překážek a na konec solidní dvojboj za 16:07 znamenal, že dokázal zvítězit ve všech disciplínách a hned při svém prvním startu na mistrovství získal titul mistra České republiky pro rok 2014!," upřesnil Karel Čermák.

Je to historický úspěch nejen pro něj, ale i pro hasiče z Bozkova, kteří se postupně začínají dostávat do povědomí republikové špičky mládežnických kategorií.

Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu v požárním sportu - družstvo SDH Bozkov<br />Autor: Karel Čermák

Uspěla i další družstva a jednotlivci z regionu

Šampionát byl ovšem velmi úspěšný i pro další zástupce Libereckého kraje. Z šesti kategorií jednotlivců ovládli hned celou polovinu. Kromě Jana Lampy zvítězila i Anežka Masná z Těpeř a Lenka Prchlíková z Jilemnice. Sabina Votočková ze Smržovky a Martin Kozák z Vratislavic obsadili velmi pěkná pátá místa a nezklamal ani Josef Seifert z Frýdlantu.

Družstvo dorostenců z Těpeř sice doplatilo v celkovém hodnocení na pokažené testy, ale chuť si spravili krásným druhým místem v královské disciplíně - požárním útoku.

Soutěži dorostu předcházeli souboje starších dětí ve hře Plamen, kde Liberecký kraj reprezentovalo družstvo z Poniklé a v silné konkurenci rozhodlo v poslední disciplíně výborným požárním útokem o zisku krásných bronzových medailí.

„Toto mistrovství republiky se povedlo nejen po pořadatelské stránce, plnými tribunami diváků, ale bylo hlavně velmi úspěšné pro reprezentanty Libereckého kraje. A nás těší dvojnásob, že bozkovští hasiči k tomuto úspěchu přispěli nemalým dílem," byl spokojený Karel Čermák.

Rozhovor s čerstvým Mistrem republiky:

Jan Lampa: Trénovat sprint se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem

Jan Lampa: Trénovat sprint se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem

Rozsáhlé fotogalerie Karla Čermáka z celého hasičského šampionátu:

Čtvrtek: http://www.sokolovnabozkov.cz/hasici2014/repka20141/index.htm
Pátek: http://www.sokolovnabozkov.cz/hasici2014/repka20142/index.htm
Sobota: http://www.sokolovnabozkov.cz/hasici2014/repka20143/index.htm
Neděle: http://www.sokolovnabozkov.cz/hasici2014/repka20144/index.htm 

Další hasičské soutěže:

FOTO: Mladí bozkovští hasiči získali dva postupy na české finále

Družstvo semilských hasičů zvítězilo na krajské soutěži v požárním útoku

FOTO: Družstva mladých hasičů bojovala v Semilech na soutěži Plamen

Další články najdete v rubrice SPORT - Hasičský sport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 44 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Nejčtenější články

21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
20.06.: Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
20.06.: Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT