FOTO: Hasiči z Bozkova slaví titul Mistra České republiky v dorostu

09.07.2014 12:12:08 | Autor: SDH Bozkov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

FOTO: Hasiči z Bozkova slaví titul Mistra České republiky v dorostu

Od 2. do 6. července se konalo Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu v požárním sportu. Velmi úspěšně si vedl Liberecký kraj i Pojizeří, když v závodě jednotlivců zvítězil Jan Lampa z Bozkova, kterého doplnily výhrou v závodě dívek Lenka Prchlíková z Jilemnice a také Anežka Masná z Těpeř!

Na špičkový atletický stadion areál VUT Brno se sjeli nejlepší jednotlivci a družstva, kteří se probojovali přes okresní a krajská kola a získali tím právo reprezentovat svůj kraj na této prestižní soutěži. Pořadatelé udělali opravdu vše pro to, aby soutěžící odjížděli z jihomoravské metropole s pocitem výjimečných zážitků bez ohledu na své výsledky a dá se říct, že se jim to opravdu povedlo.

Sbor dobrovolných hasičů Bozkov si vybojoval právo účasti hned ve dvou kategoriích. „Pro družstvo dorostenek to byl již v pořadí druhý start na mistrovství, ale Jan Lampa si mezi staršími jednotlivci odbyl premiéru. Po loňských zkušenostech jsme z důvodu lepší aklimatizace na místo soutěže vyrazili o dva dny dříve a toto se opravdu osvědčilo," uvedl vedoucí mládeže SDH Bozkov Karel Čermák.

Bozkovská děvčata se znovu přiblížila elitě

Tým bozkovských děvčat předvedl velmi kvalitní výkony a i když se nevyhnul několika malinkým zaváháním, snese jeho výkon opravdu přísné měřítko. Osobní rekordy ve všech disciplínách znamenaly v součtu celkového pořadí velmi pěkné sedmé místo a značný výkonnostní posun a přiblížení se k republikové elitě.

Honza Lampa jel především získávat zkušenosti se světem velkých soutěží a vzal to opravdu od podlahy. „Čisté testy jsou již u něj samozřejmostí, poté si vytvořil osobní rekord 17:47 v disciplíně 100 metrů překážek a na konec solidní dvojboj za 16:07 znamenal, že dokázal zvítězit ve všech disciplínách a hned při svém prvním startu na mistrovství získal titul mistra České republiky pro rok 2014!," upřesnil Karel Čermák.

Je to historický úspěch nejen pro něj, ale i pro hasiče z Bozkova, kteří se postupně začínají dostávat do povědomí republikové špičky mládežnických kategorií.

Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu v požárním sportu - družstvo SDH Bozkov<br />Autor: Karel Čermák

Uspěla i další družstva a jednotlivci z regionu

Šampionát byl ovšem velmi úspěšný i pro další zástupce Libereckého kraje. Z šesti kategorií jednotlivců ovládli hned celou polovinu. Kromě Jana Lampy zvítězila i Anežka Masná z Těpeř a Lenka Prchlíková z Jilemnice. Sabina Votočková ze Smržovky a Martin Kozák z Vratislavic obsadili velmi pěkná pátá místa a nezklamal ani Josef Seifert z Frýdlantu.

Družstvo dorostenců z Těpeř sice doplatilo v celkovém hodnocení na pokažené testy, ale chuť si spravili krásným druhým místem v královské disciplíně - požárním útoku.

Soutěži dorostu předcházeli souboje starších dětí ve hře Plamen, kde Liberecký kraj reprezentovalo družstvo z Poniklé a v silné konkurenci rozhodlo v poslední disciplíně výborným požárním útokem o zisku krásných bronzových medailí.

„Toto mistrovství republiky se povedlo nejen po pořadatelské stránce, plnými tribunami diváků, ale bylo hlavně velmi úspěšné pro reprezentanty Libereckého kraje. A nás těší dvojnásob, že bozkovští hasiči k tomuto úspěchu přispěli nemalým dílem," byl spokojený Karel Čermák.

Rozhovor s čerstvým Mistrem republiky:

Jan Lampa: Trénovat sprint se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem

Jan Lampa: Trénovat sprint se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem

Rozsáhlé fotogalerie Karla Čermáka z celého hasičského šampionátu:

Čtvrtek: http://www.sokolovnabozkov.cz/hasici2014/repka20141/index.htm
Pátek: http://www.sokolovnabozkov.cz/hasici2014/repka20142/index.htm
Sobota: http://www.sokolovnabozkov.cz/hasici2014/repka20143/index.htm
Neděle: http://www.sokolovnabozkov.cz/hasici2014/repka20144/index.htm 

Další hasičské soutěže:

FOTO: Mladí bozkovští hasiči získali dva postupy na české finále

Družstvo semilských hasičů zvítězilo na krajské soutěži v požárním útoku

FOTO: Družstva mladých hasičů bojovala v Semilech na soutěži Plamen

Další články najdete v rubrice SPORT - Hasičský sport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 44 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury zaujaly, nejvíce Beranův hostinec v Trávníčku
Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT