FOTO: Historičtí krasavci projížděli Podkrkonoší v rámci Studenecké míle

04.06.2014 11:51:02 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Studenec,Poniklá,Mříčná,Martinice,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

FOTO: Historičtí krasavci projížděli Podkrkonoší v rámci Studenecké míle

Sedmý ročník vyjížďky historických vozidel měl v sobotu 31. května start a depo v obci Studenec, ale zavítal i do Jilemnice, Mříčné, Jablonečku, Rokytnice nebo Poniklé. Studenecké míle je soutěž pořádaná spolkem přátel historických vozidel ve spolupráci s obcí Studenec.

Letošní závod vedl po trase Studenec, Martinice, Jilemnice, Mříčná, Peřimov, Dolní Sytová, Horní Sytová, Roprachtice, Vysoké nad Jizerou, Tříč, Jablonec nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou, Rezek, Jestřabí v Krkonoších, Poniklá, Horní Sytová, Víchová, Hrabačov, Jilemnice, Martinice a Studenec.

Nejdelší zastávka byla opět v Poniklé, kde na Tuláčkově návsi měli fanoušci během dvouhodinové přestávky od 13 do 15 hodin dostatek času omrknout karoserie automobilů i motocyklů z dob, kdy měli vývojáři ještě fantasii a nespoléhali pouze na aerodynamické tunely. Většina účastníků automobilového setkání ve Studenci nezapomněla ani na stylové dobové oblečení. Soutěžilo se i v mnoha dílčích disciplínách, jako je například cena elegance, dobový oděv, military a další.

Sedmý ročník závodu Studenecké míle<br />Autor: Zdeněk Horák „Letošní sedmý ročník Studeneckých mílí je za námi. Rádi bychom ze srdce poděkovali obci Studenec a Poniklá, sponzorům a všem lidem, kteří nám s touto veteránskou soutěží pomáhají. Největší dík ale patří všem účastníkům, že nás navštívili a svými skvosty obohatili tuto veteránskou sešlost. Děkujeme také všem divákům a fanouškům tohoto sportu nejen v areálu Studeneckých mílí, ale i těm, kteří se kochali a mávali u cest, jimiž vedla trasa letošního ročníku. Budeme velice rádi, když nás všichni navštívíte i v příštím roce," uvedli za kolektiv pořadatelů na stránkách závodu Jindřich Synek a Tomáš Chrtek.

Předchozí ročníky závodu:

2013: FOTO: Studenecké míle představily fandům v Podkrkonoší vzácné skvosty

2012: Vzácná historická vozidla byla k vidění ve Studenci

Související články: 

FOTO: Účastníci závodu Veteránem Českým rájem zavítali do Jilemnice

Cyklo-moto krasavci se opět představí na Tuláčkově návsi v Poniklé

Obrazem: Deváté setkání příznivců trabantů v Českém ráji

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O titul Vesnice roku 2022 se letos v kraji utká dvanáct obcí
Sekera v turnovském muzeu vypráví příběh starý sedm tisíc let
Přepeře jasnou výhrou potvrdily roli favorita na hřišti posledního Ústí
Rakouská knihovna v Liberci slaví třicítku přednáškou i výstavou
Kynologové Horské služby jsou plně připraveni na letní sezonu

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT