24.05.2017 10:31:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov

V I.B třídě se o víkendu hrálo poslední kolo základní části, po kterém se mužstva rozdělí v nadstavbové do dvou skupin. V lepší polovině se bude účastnit z okresu Semily Harrachov a také Horní Branná, která si postup vysloužila díky výhře 10:0 nad Plavy. Ve druhé skupině budou Jabloneček, Roztoky a Libštát.

První šestka v tabulce se utká o postup a druhá šestka o záchranu v soutěži. Týmy v horní polovině šestky budou hrát třikrát doma a dvakrát venku, týmy ve spodní polovině šestky naopak.

Roztoky - Jablonec n. J. 3:1 (1:1)

Začátek utkání nevyšel ani jednomu mužstvu a na obou stranách bylo vidět mnoho nepřesností. Fotbal se začal hrát fotbal až po první brance. Tu v 15. minutě vstřelili hosté, když se, po centru do vápna a po nedorozumění v obraně, prosadil zblízka Adámek. Od té chvíle byly Roztoky nebezpečnější. Ve 23. minutě unikl po levé straně Illner, před branku si naběhl Jak. Nýdrle, ale střela z voleje skončila vedle Vízkovy branky. Ve 30. minutě se dostával do zakončení Jak. Nýdrle, byl však faulován a domácí dostali výhodu penalty. Míč si značku postavil M. Hornig, ale branku netrefil! Vyrovnání přišlo až ve 36. minutě, Kopáček vhodil dlouhý aut, Baytalon míč prodloužil na Illnera, který ze tří metrů nedal brankáři Vízkovi šanci. Ve 39. minutě našel Illner před vápnem Jak. Nýdrleho, jehož střela skončila vedle tyče Vízkovy branky. Poté v podobné akci opět unikl Illner, míč zatáhl k brankové čáře, odkud opět našel ve vápně nabíhajícího Jak. Nýdrleho, který z hranice penalty Vízka nepřekonal.

Ve druhém poločase to byl boj o střed hřiště. Postupem času začaly být nebezpečnější Roztoky. Zkoušely to jak individuálně, tak ze standardních situací, ale pozorný Vízek v brance byl proti. Až v 66. minutě Jak. Nýdrle poslal do úniku Illnera, který střelou mezi Vízkovy nohy nájezd proměnil a upravil na 2:1. O dvě minuty později Kopáček vhodil dlouhý aut, před brankou se hlavou prosadil Baytalon a vymetl šibenici - 3:1. Potom hosté přidali, ale do vážnější šance se nedostali. S několika nebezpečnými centry si obrana spolu s domácím brankářem Madarčíkem poradila.

Branky: 36. a 66. Illner, 68. Baytalon - 14. Adámek. Rozhodčí: Šubrt - Gregor, Malimánek, ŽK: 0:1. Diváků: 60. Roztoky: Maďarčík - Mečíř (69.V. Hornig), M. Hornig, Mikolášek - Kopáček (79. Hujer), Jak. Nýdrle, Jar. Nýdrle, D. David, Fischer - Illner (86.Ginzl), Baytalon. Jablonec n. J.: Vízek - Havrda, J. Vrána, Hrbek, Havlíček (68. Prokůpek), T. Adámek, Exner, P. Adámek, Trepera, Kuřina (73. Pěnička), Brož.

Harrachov - Libštát 7:2 (4:0)

Zdálo se, že domácí rozhodli o svém vítězství prakticky už v první půli čtyřmi nastřílenými góly. Hosté se ale nevzdali a na začátku druhé části snížil zkušený Stehlík a po něm i Patka na 4:2. V 55. minutě byl vyloučen za nadávky vůči rozhodčímu domácí M. David, ale Libštátu to moc nepomohlo. Naopak Harrachov se začal soustředit na obranu a z několika brejků pak krutě potrestal snahu hostů o vyrovnání. Hattrick si v utkání připsal P. David.

Branky: 21. a 41. Barbořák, 32. Kroupa, 38., 64. a 72. P. David, 70. Tuhela - 46. Stehlík, 56. Patka. Rozhodčí: Řeháček - Hrbáček, Matys, ŽK: 2:3, ČK: 1:0 (55. M. David). Diváků: 82. Harrachov: Uhlíř - Kroupa, Barbořák, Vodseďálek, Bergmann, Medal, Veselý, Tuhela, M. David, P. David (80. Jelínek), Rosu (80. Chlup). Libštát: Jakubičko - Kašpar, Koldovský, Sirotek, Stehlík, Patka, Fiedler, Váňa, Nedvěd (67. Mach), Havlíček, Šif.

Utkání I B. třídy východ Horní Branná - Plavy<br />Autor: Zdeněk Matura Horní Branná - Plavy 10:0 (3:0)

Domácím se za pěkné divácké návštěvy výtečně povedl vstup do utkání, když po deseti minutách vedli po dvou brankách Kubelky 2:0. Ve 29. minutě pak dovršil Lukáš Kubelka čistý hattrick! V brankostroji pokračovali domácí i po přestávce, když se postupně trefili Jón, dvakrát Dušan Paulů, jeden gól byl vlastní Votočka, dvě další přidal Kubelka a na kulaté skóre 10:0 završil zápas v 90. minutě Šimek!

Branky: 9., 10., 29., 60. a 67. Kubelka, 53. Jón, 57. a 66. Dušan Paulů, 64. vlastní (Votoček), 90. Šimek. Rozhodčí: Šmíd - Dvořák, Linhart, ŽK: 1:2. Diváků: 130. Horní Branná: Hofman - Strmeň, David Paulů, Pešina, Kocourek, Šimek, Kubelka (70. Hochbergr), Vašek, Dušan Paulů (75. Holman), Fiedler (59. Šimůnek), Jón. Fotogalerie z utkání

Albrechtice - Lučany 2:6 (1:1)

Domácí chtěli v posledním kole základní části vykřesat naději na šesté místo, které by jim zajistilo klid před závěrečnými zápasy. Ale opak se stal pravdou a domácí dostali za vyučenou, když opět nevyužili mnoho šancí. Hosté začali mnohem lepší hrou, což se také prokázalo již ve 23. minutě, kdy je po centru z levé strany přivedl Patočka do vedení. V 26. minutě měli hosté opět vyloženou šanci, ale domácí podržel brankář Vávra. Ve 29. minutě pálili domácí, ale se střelou Štěpničky si poradil brankář Sobotík. Ve 32. minutě přišla konečně šance domácích, kdy Štěpnička nahrál přesně Markovi Sedlákovi, a ten pěknou střelou srovnal na 1:1. Ve 36. minutě měl velkou šanci Svoboda, ale opět se zaskvěl brankář hostí.

Ve druhé půli to byli hosté, kdo dirigoval hru a ve 48. minutě jim Sobotík po centru hlavou vrátil vedení. V 52. minutě přišla u domácích chyba v rozehrávce, což hosté okamžitě potrestali a Pavelka navýšil na 1:3. V 69. minutě přišel další útok hostů, kdy nastřelili břevno a pak dorážkou navýšil Kořínek na 1:4. Po ose Sedlák, Štěpnička se konečně trefil domácí Bělohlávek a snížil na 2:4. V 77. minutě po chybě Honzáka opět udeřili hosté a Kořínek zvýšil na 2:5. Ke konci utkání v 83. minutě přišla ještě další šance hostů, kdy z rychlého protiútoku Kořínek hattrickem ukončil stav utkání na 2:6.

Branky: 32. Sedlák, 74. Bělohlávek - 23. Patočka, 48. Sobotík, 52. Pavelka, 69., 77. a 83. Kořínek. Rozhodčí: Lupuszynski - Klement, Řezníček, ŽK: 0:4. Diváků: 60.

Kokonín - Držkov 1:6 (1:1)

Na trávě v Rádle se domácí Kokonín ujal v 10. minutě vedení, ale ještě do přestávky vyrovnal za Držkov Och. Ve druhé části se domácím přestalo dařit, hosté je přestříleli a zajistili si jasnou výhru 6:1.

Branky: 10. Janků - 35. a 50. Och, 61. Ševčík, 75. a 85. Berka, 81. Čermák. Rozhodčí: Vrtal - Hnětynka, Bohata, ŽK: 1:1. Diváků: 10.

Pěnčín - Smržovka 8:1 (4:0)

Od začátku měli favorizovaní domácí utkání ve své moci a šlo jen o výši konečného skóre, které se nakonec zastavilo na výsledku 8:1.

Branky: 10. a 21. Balásek, 13. Nemyrovskyy, 18. Zapadlo, 61. Hušek, 67. Matějček, 84. Heinrich, 89. Karaqi - 70. Štěpánek. Rozhodčí: Šubrt - Nečásek, Dytrych, ŽK: 0:1. Diváků: 90.