30.08.2011 15:16:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Ve třetím kole I.B třídy východ mělo nečekané problémy vedoucí mužstvo Horní Branné s Rovenskem. Po půli byl stav vyrovnaný a definitivní pojistku výhry přidal až v závěru Illner. Dále Víchová prohrála s Harrachovem a Rokytnice v Malé Skále.

Další utkání 3. kola: Plavy - Železný Brod 3:0, Držkov - Lučany 2:0, Zásada - Mšeno B 1:4.

Víchová - Harrachov 0:4 (0:2)

Domácí opět nezačali nejlépe a už v 6. minutě dostali první gól, když velmi dlouhý aut hozený až k zadní tyči kdosi ve skrumáži lehce ale slyšitelně tečoval. Druhý gól padl ve 20.minutě z kopačky Davida. Domácí rozhodně nehráli tak špatně, jak naznačuje výsledek. Vytvořili si také několik slibných šancí, ale když už byl překonán brankář, zaskočil ho na brankové čáře jeden z beků.

Ani ve druhé půli nebyli hosté výrazně lepší, ale v 60. minutě se krásně trefil Veselý, zvýšil na 3:0 a v 69. minutě po sporném brejku možná z ofsajdu zakončil brankový příděl Jech. Střely domácích stále míjely branku hostů o pár decimetrů, jedna z kopačky Klimenty skončila na tyči. Snaha se domácím upřít nemohla, ale posily v harrachovských řadách byly patrné.

Rozhodčí: Marek, ŽK: 3:3. Diváků: 50. Víchová: Kobr - P. Hanč, Hamáček, Lampa, Vrhel - Kuřík, P. Hartig st. (75. Mikolášek), Faistaver, L. Hanč - Z. Hartig (80. P. Hartig ml.), Klimenta.

Malá Skála - Rokytnice 2:1 (1:1)

V prvním poločase hosté vstřelili pouze jeden gól Martínkem, další dvě stoprocentní šance už neproměnili. Ve druhé půli byli domácí aktivnější a díky rozdílové brance si připsali cenné vítězství.

„Ve druhé půli byl soupeř lepší a přehrál nás, přesto by utkání více slušela remíza," řekl hráč a asistent trenéra Rokytnice Miroslav Neumann starší.

Branka Rokytnice: Michal Martínek. Diváků: 20. Rokytnice: Sedláček - Vrdlovec, Kuřina, P. Martínek, Havrda - Neumann ml., Pičman (75. Halíř), Tulka, Havlíček (66. Neumann st.) - M. Martínek, Zahradník.

Horní Branná - Rovensko 3:1 (1:1)

Horní Branná začala sebevědomě a vypadalo to, že utkání bude pouze otázkou skóre. Od začátku se Rovensko věnovalo více obraně než útoku. Ve 14. minutě Fiedler po zemi přesnou přihrávkou mezi obránce vysunul Illnera, který sám prošel před brankáře Vacka a prostřelil ho. Potom ovšem Branná nepochopitelně polevila a přizpůsobila se hře soupeře. Rovenský Dědeček rozehrál akci přes Vágenknechta na L. Malého, a ten ve 25. minutě vyrovnal na 1:1. Hra domácích byla v té době neurovnaná a hosté toho už více nedokázali využít.

Hned od začátku druhého poločasu zatlačili domácí Rovensko před velké vápno. V 53. minutě po zmatcích v obraně hostů a střele Illnera do tyče, prudce zakončil Šimek - 2:1. Hosté pod tlakem faulovali v pokutovém území a byla z toho v 77. minutě penalta. Spolehlivý exekutor - brankář Tomáš Hofman ji však tentokrát neproměnil. Hostující brankař Vacek chytal velmi dobře a také s penaltou si věděl rady. Následně v 82. minutě se Illner ocitl sám před brankou, ale z malého vápna trefil jenom břevno branky. V 87. minutě Hofman výborně rozehrál od vlastní branky, Pešina hlavou prodloužil na Illnera, který obešel i brankáře a ten definitivně uklidnil domácí brankou na 3:1.

„Zasloužené, ale vydřené vítězství. Rovensko se po většinu času jenom bránilo a jen díky naší střelecké nemohoucnosti si odvezlo milosrdnou prohru 3:1. Z naší strany to byl prostě festival neproměněných šancí," uvedl po utkání kapitán Horní Branné Tomáš Fiedler.

„Přestože nám stále chybí šest hráčů ze základu, tak jsme se v utkání dlouho drželi. Ve druhém poločase už byli domácí jednoznačně lepší a převážili vítězství na svou stranu," řekl hráč a sekretář Rovenska Marek Náhlovský.

Branky: 14. a 87. J. Illner, 53. D. Šimek - 25. L. Malý. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:1. Diváků: 70. H. Branná: Hofman - Jindřišek (80. Dusík), Fiedler, Vašek, Novotný (65. L. Svoboda) - Beneš, Pešina, Illner, Gaudel, Nýdrle (zranění a od 29. Zuzánek), Šimek. Rovensko: Vacek - Náhlovský (75. Kočí), Brunclík, Maruška, Dědeček - L. Malý, D. Malý, Pařízek, Vágenknecht - Mencl, Machačný.

13.Zásada3003  3:120

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek třetího podzimního kola sezony 2011/ 2012