FOTO: Jilemnický vánoční jarmark přilákal stovky návštěvníků

18.12.2011 11:35:19 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Jilemnický vánoční jarmark přilákal stovky návštěvníků

Sníh, který v pátek zasypal Krkonoše pomohl vytvořit krásnou vánoční atmosféru na jednom z nejstarších a největších vánočních jarmarků v České republice. Na jilemnickém Masarykově náměstí jej započal hned v sobotu ráno zdravicí vládce hor Krakonoš.

Novodobá historie jilemnického jarmarku se píše od roku 1996, kdy Jilemničtí navázali na tradici trvající více než 500 let. Celé náměstí i přilehlé ulice zaplnily stánky s typickým jarmarečním zbožím i regionálních výrobků. Málokdo odolal vůni, která se linula z mnoha stánků z občerstvením. Pořadatelé připravili pro děti i dospělé bohatý celodenní kulturní program. Na podiu před radnicí se střídali nejrůznější žánry, od vystoupení žáků základních škol, přes dámy z Jilemského spolku paní a dívek, které předváděly dobovou módu, po vokálně instrumentální soubor Satori z Poniklé.

Návštěvníci jarmarku hojně využili jedinečné příležitosti, zpřístupnění radniční věže. Mohli si tak prohlédnout unikátní hodinový stroj a ti odvážní vystoupat po točitém schodišti a žebříku do kopule věže, kde se jim vedle zvonů naskytl nevšední pohled na město a částečně i Krkonoše.

V rámci Vánočního jarmarku byla také otevřena Tržnice řemesel v zrekonstruovaném objektu Jilemnického pivovaru. Program zakončil tradiční ohňostroj. Na všechen ten mumraj samozřejmě dohlížel celou dobu sám vládce hor Krakonoš.

Kompletní kulturní program jilemnických vánočních trhů: 8.25 Zdravice Krakonoše, 8.30 Žáci ZŠ Komenského, 9.00 Žáci ZŠ Jana Harracha, 9.30 ZUŠ Jilemnice, 10.00 Jak kašpárek zachránil vánoce - loutková pohádka Divadlo Cirkus Žebřík, 10.45 Jilemnický spolek paní a dívek, 11.00 Dechová hudba Jilemničanka, 12.30 Paul Dance Jilemnice, 13.00 Jak se peče pohádka - loutková pohádka Divadlo Cirkus Žebřík, 13.45 ZUŠ Jilemnice, 14.15 Dámská kapela Herky - repertoár se skládá výhradně z vlastních písní nezařaditelného žánru na pomezí městských odrhovaček, kramářských písní a folku, 15.30 Paul Dance Jilemnice, 16.00 Satori - vokálně instrumentální soubor z Poniklé, 17.00 Ohňostroj.

Související články:

FOTO: Adventní neděli ve Vrchlabí zakončila koncertem Petra Janů

FOTO: Turnovské vánoční trhy lákaly na zboží i kulturní program

Na skleněném jarmarku ukázali křehkou krásu

Kompletní přehled předvánočních kulturních akcí v Pojizeří a Podkrkonoší

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli počasí uzavírají pro kamiony silnici z Tanvaldu do Harrachova
Marschnerova louka je domovem pro vachtu i cvrčilku
Obrazem: Předvánoční Vrchlabí 2021
Turnov online rozsvítil vánoční strom
Turnovský Dalmach stačil Baníku Chomutov jen do poločasu

Nejčtenější články

29.11.: S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice
27.11.: Český ráj nabízí i trasy pro návštěvníky s hendikepem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT