FOTO: Jilemnický vánoční jarmark přilákal stovky návštěvníků

18.12.2011 11:35:19 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Jilemnický vánoční jarmark přilákal stovky návštěvníků

Sníh, který v pátek zasypal Krkonoše pomohl vytvořit krásnou vánoční atmosféru na jednom z nejstarších a největších vánočních jarmarků v České republice. Na jilemnickém Masarykově náměstí jej započal hned v sobotu ráno zdravicí vládce hor Krakonoš.

Novodobá historie jilemnického jarmarku se píše od roku 1996, kdy Jilemničtí navázali na tradici trvající více než 500 let. Celé náměstí i přilehlé ulice zaplnily stánky s typickým jarmarečním zbožím i regionálních výrobků. Málokdo odolal vůni, která se linula z mnoha stánků z občerstvením. Pořadatelé připravili pro děti i dospělé bohatý celodenní kulturní program. Na podiu před radnicí se střídali nejrůznější žánry, od vystoupení žáků základních škol, přes dámy z Jilemského spolku paní a dívek, které předváděly dobovou módu, po vokálně instrumentální soubor Satori z Poniklé.

Návštěvníci jarmarku hojně využili jedinečné příležitosti, zpřístupnění radniční věže. Mohli si tak prohlédnout unikátní hodinový stroj a ti odvážní vystoupat po točitém schodišti a žebříku do kopule věže, kde se jim vedle zvonů naskytl nevšední pohled na město a částečně i Krkonoše.

V rámci Vánočního jarmarku byla také otevřena Tržnice řemesel v zrekonstruovaném objektu Jilemnického pivovaru. Program zakončil tradiční ohňostroj. Na všechen ten mumraj samozřejmě dohlížel celou dobu sám vládce hor Krakonoš.

Kompletní kulturní program jilemnických vánočních trhů: 8.25 Zdravice Krakonoše, 8.30 Žáci ZŠ Komenského, 9.00 Žáci ZŠ Jana Harracha, 9.30 ZUŠ Jilemnice, 10.00 Jak kašpárek zachránil vánoce - loutková pohádka Divadlo Cirkus Žebřík, 10.45 Jilemnický spolek paní a dívek, 11.00 Dechová hudba Jilemničanka, 12.30 Paul Dance Jilemnice, 13.00 Jak se peče pohádka - loutková pohádka Divadlo Cirkus Žebřík, 13.45 ZUŠ Jilemnice, 14.15 Dámská kapela Herky - repertoár se skládá výhradně z vlastních písní nezařaditelného žánru na pomezí městských odrhovaček, kramářských písní a folku, 15.30 Paul Dance Jilemnice, 16.00 Satori - vokálně instrumentální soubor z Poniklé, 17.00 Ohňostroj.

Související články:

FOTO: Adventní neděli ve Vrchlabí zakončila koncertem Petra Janů

FOTO: Turnovské vánoční trhy lákaly na zboží i kulturní program

Na skleněném jarmarku ukázali křehkou krásu

Kompletní přehled předvánočních kulturních akcí v Pojizeří a Podkrkonoší

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou
Jak probíhala letní dětská rekreace v našem kraji v roce 2022

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT