FOTO: Jilemnický vánoční jarmark přilákal stovky návštěvníků

18.12.2011 11:35:19 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Jilemnický vánoční jarmark přilákal stovky návštěvníků

Sníh, který v pátek zasypal Krkonoše pomohl vytvořit krásnou vánoční atmosféru na jednom z nejstarších a největších vánočních jarmarků v České republice. Na jilemnickém Masarykově náměstí jej započal hned v sobotu ráno zdravicí vládce hor Krakonoš.

Novodobá historie jilemnického jarmarku se píše od roku 1996, kdy Jilemničtí navázali na tradici trvající více než 500 let. Celé náměstí i přilehlé ulice zaplnily stánky s typickým jarmarečním zbožím i regionálních výrobků. Málokdo odolal vůni, která se linula z mnoha stánků z občerstvením. Pořadatelé připravili pro děti i dospělé bohatý celodenní kulturní program. Na podiu před radnicí se střídali nejrůznější žánry, od vystoupení žáků základních škol, přes dámy z Jilemského spolku paní a dívek, které předváděly dobovou módu, po vokálně instrumentální soubor Satori z Poniklé.

Návštěvníci jarmarku hojně využili jedinečné příležitosti, zpřístupnění radniční věže. Mohli si tak prohlédnout unikátní hodinový stroj a ti odvážní vystoupat po točitém schodišti a žebříku do kopule věže, kde se jim vedle zvonů naskytl nevšední pohled na město a částečně i Krkonoše.

V rámci Vánočního jarmarku byla také otevřena Tržnice řemesel v zrekonstruovaném objektu Jilemnického pivovaru. Program zakončil tradiční ohňostroj. Na všechen ten mumraj samozřejmě dohlížel celou dobu sám vládce hor Krakonoš.

Kompletní kulturní program jilemnických vánočních trhů: 8.25 Zdravice Krakonoše, 8.30 Žáci ZŠ Komenského, 9.00 Žáci ZŠ Jana Harracha, 9.30 ZUŠ Jilemnice, 10.00 Jak kašpárek zachránil vánoce - loutková pohádka Divadlo Cirkus Žebřík, 10.45 Jilemnický spolek paní a dívek, 11.00 Dechová hudba Jilemničanka, 12.30 Paul Dance Jilemnice, 13.00 Jak se peče pohádka - loutková pohádka Divadlo Cirkus Žebřík, 13.45 ZUŠ Jilemnice, 14.15 Dámská kapela Herky - repertoár se skládá výhradně z vlastních písní nezařaditelného žánru na pomezí městských odrhovaček, kramářských písní a folku, 15.30 Paul Dance Jilemnice, 16.00 Satori - vokálně instrumentální soubor z Poniklé, 17.00 Ohňostroj.

Související články:

FOTO: Adventní neděli ve Vrchlabí zakončila koncertem Petra Janů

FOTO: Turnovské vánoční trhy lákaly na zboží i kulturní program

Na skleněném jarmarku ukázali křehkou krásu

Kompletní přehled předvánočních kulturních akcí v Pojizeří a Podkrkonoší

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
04.03.: Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT