FOTO: K70 illegal se účastnilo pět družstev, nejrychlejší Spartak Police

04.04.2018 19:51:57 | Autor: zh, pjs, jv | Rubrika: SPORT | Obce: Benecko,Krkonoše

FOTO: K70 illegal se účastnilo pět družstev, nejrychlejší Spartak Police

Letošní závod K70 illegal se konal 31. března již po čtyřiadvacáté. Nikdo ze zakladatelů si v roce 1995 nepomyslel, že se toto tradiční loučení se zimou tak dlouho udrží. Letos startovalo pět družstev a nejrychlejšího času dosáhl tým Spartak Police nad Metují.

Součástí sportovního zápolení byl i společenský závod poslední mazání za účasti pěti dvojic, když nejrychlejší byla dvojice Jan Paulů a Míša Háková.

Průběh závodu K70 illegal už jako pořadatel líčí Josef Vejnar:

Pan Trpišovský nám poskytl zázemí na hotelu Žalý a tam se také každé družstvo odprezentovalo. Předpověď počasí nebyla pro lyžaře příliš příznivá, mělo být nad nulou a pršet. Přesto se nás sešlo pět družstev, aby uctilo památku slavných postav našeho českého lyžování - Mistra Bohumila Hanče a Václava Vrbaty. Tato akce je také součástí celoroční soutěže Vrchlapák 2018 a uspořádal ji DDM Pelíšek ve spolupráci s firmou JOVE, vyrábějící kolečkové lyže.

Na startu nechyběli loňští obhájci prvenství družstvo ČKS SKI Jilemnice, vedené svým kapitánem Václavem Hamanem a trenérem Karlem Randákem, Janem Martinem, se dvěma děvčaty - juniorskou reprezentantkou Pavlínou Votočkovou a Káťou Janatovou, českou reprezentantkou do 23 let, PhDr. Jiřím Suchým a výborným lyžařem Radkem Šretrem a juniorem Pepou Provazníkem. Další družstva už neměla ve svých řadách taková jména, ale spoléhala na vyrovnanost všech členů, ať už to bylo družstvo z Police se svým kapitánem Janem Pohlem, Jiřím Beranem ml., Jirkou Fulkou, Mirkem Hornychem, Petrem Ehlem, Pavlem Jiráskem, Dušanem Hejlem a bratry Jansovými. V neposlední řadě startovalo družstvo ČSK Vysoké nad Jizerou v sestavě Josef Vejnar, Petr Nesvadba, reprezentační trenér ženského biatlonového družstva Zdeněk Vítek, Jan Paulů, bývalý reprezentant v biatlonu Jaromír Šimůnek a nejmladší účastník 11letý Marek Rieger se svým otcem Jirkou.

V 8 hodin byl start zdokumentován fotografem Zdeňkem Horákem. Opětovně zmeškal start Zdeněk Vítek, který každou chvíli očekával narození prvního potomka a odskočil si doslova z porodnice, takže vystartoval v 8:35. Nebyl však sám, obdobně nestihli start závodníci z dalekého Sokola Senohraby a vyjeli až v 9 hodin.

Pro ně to byl na rozdíl od Zdeňka Vítka, který si udržuje stále výbornou fyzičku, celodenní výlet. Zdeněk nás všechny až na Honzu Paulů dojel a do cíle dorazil jako druhý! Vzhledem k mokrému sněhu a množství jehliček hlavně ve stopě z Benecka se nedaly očekávat žádné rekordní časy. Navíc na hřebenech se k tomu vlezlému sychravému počasí přidala silná mlha, místy nebylo vidět na víc než dvě tyče. Na toto doplatilo družstvo z Vysokého, které ztratilo 10 minutový náskok ze Zlatého návrší blouděním přes Sněžné Jámy, Vysoké kolo, Mužské a Dívčí kameny a při příjezdu na Špindlerovku s ním již byli pohromadě první závodníci z Police a Jilemnice, kteří našli správnou trať přes Martinovku a Petrovku.

Na trati bojoval až na Labskou boudu a Špindlerovku 11 letý Mareček Rieger, který vystartoval o něco dříve a po přejezdu Studniční hory zamířil plánovaně domů do Strážného, i tak to byl obdivuhodný výkon. S dílčími problémy se potýkalo snad každé družstvo. Pepa Provazník zlomil svoji lyži a obětavě ji zapůjčil Radku Šretrovi, kterému se na stejné muldě přihodilo totéž. Pro Pepu tak závod předčasně skončil. Překvapivě nejrychlejší sníh byl od Klínovek do Špindlu a i stoupání na Mísečky se dalo rychle vyjet díky firnu, který se příliš nebořil.

Závod K70 illegal a závod dvojic Poslední mazání<br />Autor: Zdeněk Horák

Při vyhlášení v hotelu Žalý si všichni odnesli hodnotné ceny a vítězné družstvo obdrželo putovní pohár s vyrytými vítěznými kluby od roku 1995.

Konečné pořadí:
1. Spartak Police 5:47 -  penalizace 30 minut
2. ČKS SKI Jilemnice 5:53 - bonifikace 20 min, penalizace 30 minut
3. ČSK Vysoké 5:57 - penalizace 50 minut
4. Olfin SKI team Trutnov 7:08 - penalizace 50 minut
5. Sokol Senohraby 9:05 - penalizace 70 minut

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Lyžařskou sezonu běžkařů zakončil šampionát na Mísečkách
Pietní akce se koná na Den Horské služby v Krkonoších
Ohlédnutí za lyžařskou sezonou po Vasově běhu 2018
Na šampionátu dorostu i poháru dospělých se dařilo lyžařům z Jilemnice
Obhájit vítězství na J 50 se podařilo Pedersenovi, Smutná druhá
FOTO: Na hlavní trati Jilemnické padesátky byl nejrychlejší Jiří Ročárek

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Policisté se opět zaměřili na bary a diskotéky v kraji
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 9. až 11. prosince
Jak funguje odchytové zařízení v Turnově?
Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Nejčtenější články

09.12.: Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
07.12.: Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách
09.12.: Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT