FOTO: Koně postavil na nohy až kladkostroj

28.03.2011 15:17:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Mírová pod Kozákovem,Semily,Turnov

FOTO: Koně postavil na nohy až kladkostroj

Při těžbě dřeva uklouzla koni noha na mokré skalce a museli mu na nohy pomoci hasiči za přispění lezecké skupiny ze Semil. Stalo se v sobotu v prudké stráni před obcí Klokočí u Mírové pod Kozákovem. 

„V sobotu 26. března 2011 v 11.05 hodin bylo požádáno operační středisko HZS Libereckého kraje o pomoc při záchraně koně, který spadl v lese v části Bukovina obce Mírová pod Kozákovem do jámy po vyvráceném stromu. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Turnov a později na vyžádání velitele zásahu i lezecká skupina ze stanice Semily," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Iva Michalíčková. 

Hasiči našli ležet koně v prudké stráni asi 200 metrů nad komunikací před obcí Klokočí. Kůň zde tahal kmeny stromů při těžbě dřeva, uklouzla mu na mokré skalce noha a spadl do jámy po vývratu. Zůstal ležet nohama směrem proti stráni a pod hřbetem byl zachycen o pařez s kořeny po vyvráceném stromě. Hasiči s majitelem a dalšími lesními dělníky se snažili pomoci zvířeti vstát, což se kvůli vysílení koně nezdařilo.

Po příjezdu lezecké skupiny ze Semil hasiči sestrojili kladkostroj a pod koně vsunuli dva zvedací popruhy. Poté hasiči odstranili pomocí motorové řetězové pily pařez, který koni bránil v pohybu. Ve spolupráci s majitelem se koně podařilo převalit přes hřbet a postavit ho na nohy. Záchranná akce trvala 1,5 hodiny. Kůň neutrpěl žádná viditelná zranění.

„Od pátku 25. do neděle 28. března 2011 vyjížděly jednotky požární ochrany Libereckého kraje celkem ke 20 ohlášeným událostem. Při dopravních nehodách, které si vyžádaly zásah hasičů, bylo zraněno pět osob. Při pátečním výbuchu s následným požárem v bývalém skladu hořlavých kapalin v České Lípě byly dvě osoby zraněny a dvě osoby usmrceny," doplnila Iva Michalíčková. 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples
Kontrabasové kvarteto Bumblebass zahraje v turnovském divadle
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
19.03.: Turnov vybojoval cennou výhru v Letohradu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT