28.10.2012 15:01:14 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov

V sobotu se za podmínek na hřišti připomínajícím spíš Vánoce odehrál v Košťálově zápas 12. kola krajského přeboru. Domácí si na sněhu a blátě připsali další velmi nešťastnou prohru s VTJ Rapid Liberec. Tím ještě prohloubili svojí krizi a dále snížili šance na záchranu.

V dalším utkání krajského přeboru Jablonec nad Jizerou zdolal těsně 1:0 Sedmihorky a upevnil si pozici na čele tabulky, podrobnosti k utkání zde. Další utkání Doksy - FKP Turnov B bylo odloženo.

Košťálov - VTJ Rapid Liberec 2:3 (1:3)

V 8. minutě zahrávali domácí standardní situaci, kdy Otmar poslal centr na hlavu Cermana, ale ten mířil přímo do rukavic brankáře. Ve 13. minutě byl důležitým momentem zápasu prohraný hlavičkový souboj Zboroně na půlce soupeře, balon se dostal k záložníkovi hostů, který nahrál míč mezi obránce na nabíhajícího Hegra, a ten už neměl problém otevřít skóre. Ve 24. minutě se k zakončení dostal Studnička, ale Průchu nepřekonal.

Ve 32. se liberecký Kotek trefil přímo z trestného kopu, když mířil po zemi na zadní tyč, jeho spoluhráči jen přeběhli a míč tak skončil až v síti - 0:2. Ve 42. minutě hosté zvýšili už na 0:3, přízemní centr do vápna si našel úplně nehlídaný hráč, který sice Průchu nepřekonal ale k dorážce se dostal Kotek a míč v klidu uklidil do sítě. Těsně před přestávkou byl ve vápně faulován Karel Janata, následný pokutový kop proměnil Otmar a snížil na 1:3.

Fotbal krajský přebor, utkání Košťálov - VTJ Rapid Liberec<br />Autor: Zdeněk Matura

Ve 47. minutě Koldovský poslal centr na hlavu Cermana, ten už konečně protrhl svojí smůlu a trefil se hlavou na 2:3. Ve druhém poločase měli domácí zcela jasnou převahu, kterou ale nedokázali zužitkovat. V 56. se v obrovské příležitosti objevil Koldovský, ale minul branku. V 86. minutě mohl definitivně rozhodnout liberecký Studnička, když šel sám na brankáře, ale ani on neproměnil.

„Dnes se hrálo na velmi těžkém terénu, který hlavně v první půli vyhovoval spíše hostujícímu týmu. Potřebovali jsme už konečně vyhrát, ale zase se nám to nepovedlo a naše šance na záchranu je už hodně malá," poznamenal po utkání vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 45. Otmar z penalty, 47. Cerman - 13. Hegr, 32. a 42. Kotek. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 2:3, Diváků: 70. Košťálov: Průcha - Grafek, Jung, Klazar, I. Móro - K. Janata, Cerman, Otmar, F. Piry - Sádek, Zboroň (46. A. Koldovský). Otevřít fotogalerii z utkání