26.04.2015 19:54:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

V sobotních utkáních krajského přeboru Sedmihorky v derby porazily 2:0 Bozkov, Košťálov získal další důležité vítězství v boji o záchranu proti Arsenalu Česká Lípa, když zápas rozhodl gólem v 89. minutě Houžvička. V nedělním utkání rezerva Turnova remizovala se Skalicí.

Sedmihorky - Bozkov 2:0 (1:0)

Domácí se pustili do soupeře zhurta, a ti nevěděli kam dřív skočit. Kanaval v brance opět vše pochytal, a to dvě střely z dálky i závary po rohových kopech. Hosté vystrkovali růžky jen sporadicky, Asterova hlavička byla slabá, poté jemu i Bémovi ve slibné situaci míč odskočil. Totéž se přihodilo i střelcům na druhé straně, takže k ohrožení branky ani nedošlo. Domácí se dočkali po půlhodince, když si na roh Pařízka naběhl Marek a hlavou nedal brankáři Bozkova šanci - 1:0. Tlak domácích ochabl, přesto byla převaha na jejich kopačkách a hosté si zejména s jejich pohybem nevěděli rady.

Do druhé části utkání Bozkov přeskupil řady, ale první šanci měli domácí borci, střela jen těsně minula branku. Na druhé straně pálil Močkovský, jeho střela však byla zblokována. Hra hostů se mírně zlepšila a přišla i šance Béma, ten však se svým únikem nenaložil vůbec dobře. Tempo hry bylo velmi dobré, hra se přelévala z jedné strany na druhou a další šance přicházely na obou stranách. Jenže domácí mířili vedle a šance hostů pochytal strážce domácí svatyně. Rozhodnutí přišlo deset minut před koncem, tečovanou střelu Škréty vyrazil Kanaval nad sebe a ve snaze zabránit brance si ji neštastně srazil do sítě - 2:0. Závěr utkání se již dohrával v poklidu, domácí drželi míč a hosté vycítili že jejich snaha je marná.

„Bohužel jsme opět prospali první poločas, v něm i přes několik našich náznaků šance domácí dominovali a zaslouženě vedli. Ve druhé půli jsme se mírně zlepšili po přeskupení útočných řad, bohužel nevyužijeme ani ty nejvyloženější šance a bez vstřelené branky nemůžeme na body pomýšlet. V našem výkonu se objevuje spousta nepřesností a individuálních chyb, což soupeři jen nahrává a tím se sami dostáváme pod tlak a vše nás stojí spoustu sil. Musíme se s nepříjemnou situací vyrovnat a bojovat dál," uvedl k utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 30. Škréta,  80. Marek. Rozhodčí: Ujka - Paulus, Milner, ŽK: 1:3. Diváků: 150. Sedmihorky: Masařík - Mach, Bakeš, Marek, Čermák (84. Holý) - Kroupa (89. Feurich), Dvořák, Petrlák, Pařízek (77. Červinka) - Škréta, Marcel Špína. Bozkov: Kanaval - Krejčík, Tůma, Burnus, Plátek (75. Mazánek) - Močkovský, Prousek (46. Lidák), Vanc, Bém - Aster, Červený.

Košťálov - Česká Lípa 2:1 (1:1)

Krajský fotbalový přebor, utkání FK Košťálov - Arsenal Česká Lípa<br />Autor: Zdeněk Matura Domácí měli častěji míč na kopačkách, ale příliš šancí k vidění nebylo. V 17. minutě havel dostl balon ze strany do vápna, uvolnil se a přesnou ranou prothl střeleckou smůlu z předchozích utkání - 1:0. Hosté hráli na brejky, ale dlouho jim také nci nevycházelo do finální podoby. Ve 38. minutě se však k odarženému míči dostal Horák a zblízka vyrovnal.

Ve druhém poločase domácí trpěli čekali na brankové příležitosti. Rozhodnutí nakonec přinesla až áí. Minutě a střídající Houžvička, který prostřelil českolipského gólmana ze strany, a zajistil tak domácím všechny body.

„Šli jsme trpělivě do zápasu a čekali na šance, což se nakonec vyplatilo. Je to strašně důležité vítězství pro nás," řekl po utkání trenér Koštálova Miroslav Pálka.

Branky: 17. Havel, 89. Houžvička - 38. Horák. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 1:3. Diváků: 150. Košťálov: Jakubičko - Poledník, Klazar, Otmar (18. Sádek), Mach - Janata, Cerman, Piry, Jisl - Koldovský (60. Houžvička), Havel (89. Fišar). Fotogalerie z utkání

FKP Turnov B - Skalice 1:1 (1:0)

Domácí měli dobrý vstup do utkání, když v 8. minutě střelou ze 40 metrů přehodil brankáře hostů Tvrdý. Pak ovšem utkání upadlo do průměru a k vidění byl spíše boj. Při jedné z domácích šancí byl v úniku faulován Bárta a v další příležitosti Matoušek minul branku. Ve druhém poločase byli domácí aktivnější, ale paradoxně hosté v 65. minutě vyrovnali a skóre se poté až do konce nezměnilo, takže se mužstva o body rozdělila.

„S dnešním utkáním nemůžeme být spokojení, mnoho jsme nepředvedli. Ve středu hrajeme dohrávku s vedoucími Semilami. Nějak speciálně se na to nepřipravujeme, někteří hráči budou k dispozici z áčka, ale další zase nebudou moci přijet kvůli zaměstnání. Těšíme se na dobrý derby zápas," řekl pro Naše Pojizeří trenér FKP Turnov Josef Petřík.

Branky: 8. Tvrdý - 65. Hlavinka. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 3:2. Diváků: 100. FKP Turnov B: Semecký - Kratochvíl, Matoušek, Šteffan, Veber - Tvrdý (88. L. Korček), D. Korček, Randák, Hurt - Bárta, Dlouhý (70. Kunst).