26.09.2016 19:50:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Rovensko pod Troskami,Přepeře

Všichni pojizerští zástupci v I.A třídě tentokrát získali tři body za výhry. Košťálov dvěma góly už v první půlhodině porazil Stráž, až v závěru naopak o stejné výhře rozhodli hráči Rovenska proti Desné a vedoucí Přepeře vyhrály ve Velkých Hamrech.

Vložené kolo ve středu 28. září: 10.30: Ruprechtice - Košťálov, 16.30: Doubí - Přepeře a Rovensko - Velké Hamry B.

Košťálov - Stráž n. N. 2:0 (2:0)

V 8. minutě v první vážnější šanci hosté po rohovém kopu nastřelili břevno. Ve 12. minutě se domácí ujali vedení, kdy Janata zahrával rohový kop, ve vápně našel hlavu Cermana, který překonal brankáře.

Ve 22. Kosina posílal dlouhý balon do vápna, který si našel Cerman, ale jeho pokus gólman vyrazil pouze k Janatovi, ani ten jej ale nepřekonal. Ve 31. minutě násleodval rychlý brejk domácích, Koldovský poslal dlouhý centr do vápna na zadní tyč, kde byl Holovič, ten to sklepnul Janatovi, jenž zvýšil na 2:0.

Ve 47. minutě Houžvička nastřelil tyč. Zbytek zápasu už měli domácí plně pod kontrolou a nepouštěli hosty na dostřel branky a kontrolovali výsledek. Kaňkou na domácí výhře bylo vyloučení Cermana.

Krajská fotbalová I.A třída, utkání Košťálov - Stráž nad Nisou<br />Autor: Zdeněk Matura „Dnes jsme potřebovali vyhrát, a to se nám povedlo, takže panuje spokojenost. Jedinou kaňkou na dnešním zápase bylo vyloučení Cermana, který nám bude chybět v příštím zápase na půdě Ruprechtic," hodnotil zápas za Košťálov Michal Baudyš.

Branky: 12. Cerman, 31. K. Janata. Rozhodčí: Tykva - Pekař, Dvořák, ŽK: 3:2, ČK: 1:0 (88. Cerman). Diváků: 100. Košťálov: Kohout - Klaban (87. Moravec), Kosina, Klazar, Grafek - Holovič, K. Janata, Cerman, Sádek (83. M. Vojtíšek) - Koldovský (70. R. Baudyš), Houžvička. Fotogalerie z utkání

Rovensko - Desná 2:0 (0:0)

Díky místní pouti se hrálo před pěknou diváckou kulisou a také se hrál kvalitní krajský zápas. První velké domácí šance měl Koubek, ale nevyužil je. Na konci prvního poločasu byl pak po druhé žluté kartě vyloučen desenský Skrutek.

První branka padla až v 69. minutě, kdy se trefil po krásném úniku Kočího rovnou z voleje L. Malý. V 77. minutě byl na správném místě po skrumáži před brankou Koubek a zvýšil na 2:0. V závěru ještě mohl zvýšit navrátilec do sestavy Koudelka, ale nedal. Dalším navrátilcem do rovenské sestavy byl při zranění Prokopce gólman Koubus, který skvěle dirigoval obranu a udržel čisté konto.

„Musím pochválit kluky za povedené utkání. Jsme samozřejmě spokojeni s body, ve středu bychom se nezlobili za další s Velkými Hamry," uvedl za rovenský tým Marek Náhlovský.

Branky: 69. L. Malý, 77. Koubek. Rozhodčí: Švec - Hrbáček, Mařatka, ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (40. Skrutek). Diváků: 150. Rovensko: Koubus - Vítek, D. Malý, Bakeš, Kočí - J. Mencl (75. Koudelka), Valentin (87. Vagenknecht), Štěpnička, Bangha, Koubek - L. Malý (83. Pařízek).

Velké Hamry B - Přepeře 2:6 (1:2)

Přepeře již ve 3. minutě vsítily branku Abrahamem, ale kvůli ofsajdu nebyla uznána. Hostující mužstvo to nijak nedeprimovalo a nadále mělo více ze hry,jen to zakončení pokulhávalo. Ve 23. minutě se překvapivě dostali domácí do vedení, když malou d omů Hrma vystihl domácí útočník a před Koudelkou uklidil míč do sítě - 1:0. O dvě minuty později bylo srovnáno. Po souboji Martínka ve vápně propadl míč k Ježkovi, který nezaváhal - 1:1. Ve 29. si opět Ježek poradil s domácími obránci, udělal jim kličku a podél Trytka poslal Přepeře do vedení.

Ve 48. minutě se domácím podařilo vyrovnat. Dlouhý balón za obranu si Svoboda zpracoval na prsa a z první nedal Koudelkovi šanci - 2:2. Dlouho se z vyrovnání ale neradovali. O minutu později předvedli rychlou kombinaci Bína s Ježkem, ten našel Abrahama, který střelou do víka dostal Přepeře do vedení 2:3. V 54. minutě vymotal na levé straně Bína tři soupeře, posunul do uličky na Martínka, a ten střelou na zadní tyč zvýšil na 2:4. V 58. centroval Hrmo z pravé strany a Abraham hlavou těsně minul levou šibenici domácí branky. V 62. minutě po rychlé narážečce Pěničky, Bíny a Ježka se opřel do míče Abraham, který zvýšil na 2:5. V 69. minutě vstřelil nádhernou branku přepeřský kapitán Hrmo. Na vlastní půlce s míčem u kopaček si všiml, že domácí brankář stojí na penaltě a prudkou střelou z půlky hřiště ho překonal - stanovail konečný výsledek na 2:6.

„I když jsme vytvořili pár drobných chybiček,tak jsme po celý zápas byli lepší, udávali tempo hry a po zásluze zvítězili,ů dodal k zápasu za Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 23. a 48. Svoboda - 25. a 29. Ježek, 49. a 62. Abraham, 54. Martínek, 69. Hrmo. Rozhodčí: Vachek - Brož, Dvořák, ŽK: 2:0. Diváků: 120. Přepeře: Koudelka - Hrmo, Nesvadba, Vlach, Petřík - Bína, pěnička, Abraham, O. Horák (76. Tokan) - Martínek (86. Kupka), Ježek.