FOTO: Krajský pohár: Zkáza týmů z Pojizeří

13.03.2011 18:54:57 | Autor: Petr Ježek a redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Nová Ves nad Popelkou,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Turnov

FOTO: Krajský pohár: Zkáza týmů z Pojizeří

V sobotu se hrálo první kolo krajského fotbalového poháru. Po Mírové, která vypadla už dříve s Železným Brodem se s pohárem loučí Jabloneček, po divokých výsledcích pak i Horní Branná a Nová Ves. Postoupila jen rezerva Pěnčín-Turnov, která vyřadila Rozstání.

Čest okresu zachrání už jenom jeden z dvojice Sedmihorky - Jilemnice, kteří se střetnou v odloženém utkání až příští týden. Celé druhé kolo se bude hrát v sobotu 19. března.

Velké Hamry - Jablonec n. J. 1:0 (0:0)

Mač fotbalové krásy příliš nepobral, byla to spíše bitva o každičký kousek hřiště. První půlku ozdobily pouze dvě velké šance po jedné na každé straně. Nenápadná střela klasickým bodlem Hrbka doplachtila až na břevno. Za 10 minut se zjevil sám před Farským Szirty, ale v koncovce selhal.

Po změně stran se obraz hry prakticky nezměnil. Bezzubost v přechodové fázi Jablonečku vyústila pouze v několik střel z dálky. Hamry spoléhaly na standardní situace a po jedné z nich přišlo rozhodnutí. Po odvráceném rohu vystřelil Szirty do tyče a odražený míč umístil hlavou do sítě Miček. Očekávaný nápor Jablonečku nepřišel. Blízko vyrovnání se však ocitl v 76. minutě. Pohotovou střelou olízl tyč balon z nohy střídajícího Holmana. V závěru mohl rozhodnout hamrovský Průcha, ale šance se tváří v tvář Farskému zalekl.

Branka: 61. Mička.Velké Hamry: Miček D. - Jiříkovský, Pitro, Prousek L. (16. Kavan, 83. Říha), Horna - Průcha, Kobr, Pešat L., Zajíček - Miček J., Szirty (72. Prousek Vl.). Jablonec nad Jizerou: Farský - Exner, Brož L., Nechanský, Brož J. - Hrbek, Brož A., Prokůpek, Veg - Vrána, Řehořek (na střídání: Ďoubalík, Holman). Fotogalerie k zápasu zde

Desná - Horní Branná 10:2 (3:0)

Výsledek načali fotbalisté Desné už v 19. minutě, kdy po rohovém kopu Zonygy sice brankář hostí míč vyrazil, ale na dorážku Hlubučka s pomocí teče obránce byl krátký. Po rohovém kopu Zonygy ve 27. minutě se na 2:0 prosadil hlavou Pipek. Ve 31. minutě se po kolmici Hudce trefil Špaček a upravil na poločasových 3:0.

Desná - Horní Branná Už dvě minuty po začátku druhé půle to bylo 4:0. Dlouhý výkop brankáře Maňáka si zpracoval útočník Vokál a přeloboval vyběhnuvšího gólmana. První branka hostů přišla o minutu později, kdy po špatné rozehrávce desenských trefil na Nýdrle. V 50. minutě Maňák předvedl dlouhý výkop znovu na Vokála, ten se uvolnil a předložil vyloženou tutovku Blažečkovi - 5:1. Dalšími čtyřmi brankami domácí trestali chyby hostů až do 78. minuty, kdy snižoval na 9:2 Šimek. Poslední slovo ale měli domácí - na konečných 10:2 po spolupráci Kopala a Blažečky upravil výsledek útočník Rimský.

„Hráli jsme ve velmi improvizované sestavě, scházeno nám snad 10 lidí. Ve druhém poločase nám už zřejmě začaly docházet síly, víc k tomu není co říct," uvedl po zápase trenér Horní Branné Stanislav Klápště.

Branky: 19. Hlubuček, 27. Pipek, 31. Špaček, 47. Vokál, 50. a 74. Blažečka, 53. Kobylka, 61. Hudec, 68. Křemen, 87. Rimský - 48. Nýdrle, 78. Šimek. Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 1:1. Desná: Maňák - Hlubuček, Pipek, Bartoš, Zelinka (46. Křemen) - Špaček (46. Kobylka), Hudec, Zonyga, Kopal - Vokál (68. Rimský), Blažečka. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Beneš, Kocourek, Novotný - Hrdina, Nýdrle, J. Šlechta, Jón - Kobrle, Šimek. Fotogalerie k zápasu zde

FKP Turnov B - Rozstání 1:0 (0:0)

Hrálo se na hřišti v Doubí a šlo spíše o podprůměrný zápas, který rozhodla střela Kulhánka ze 30. minuty.  „Soupeře jsme do šancí nepustili, ale sami jsme si vytvořili také poměrně málo šancí, asi pět dalších kromě gólu," doplnil k zápasu trenér FKP Turnov B Radek Kotrman.

Branka: 30. Kulhánek. FKP Turnov: Hyka - Štefan (65. Semenský), Votoček, Nahodil, Vondráček - D. Škréta, Smolný, J. Škréta, Kulhánek - Poláček, Jaček.

Mšeno - Nová Ves 18:0 (7:0)

Hosté přijeli v improvizované sestavě jen v 11 hráčích a domácí aspirant postupu do divize si s nimi od prvních minut hrál jako kočka s myší. Výsledkem je nakonec 18 branek v síti fotbalistů Nové Vsi nad Popelkou. Fotogalerie k zápasu zde

Sedmihorky - Jilemnice - odloženo na 19. 3.

Železný Brod - Mírová 2:1 - předehráno 5. 3. Podrobnosti k zápasu zde

Další výsledky 1. kola: Nový Bor - Bukovany 1:1, na penalty 4:3, Mimoň - Česká Lípa B 2:4, Hrádek - Cvikov 2:0, Hejnice - N. Ves (LI) 4:3, VTJ Rapid Liberec - Vratislavice 4:0, Višňová -Stráž n. N., Maršovice - Pěnčín 2:3.

Dvojice ve 2. kole (hraje se 19. 3. od 15.00): N. Bor - Č.Lípa B, Hejnice - Hrádek, VTJ Rapid - Višňová, Ž. Brod - FKP Turnov B,  V. Hamry - Desná, Pěnčín - Mšeno.

Další zpravodajství z fotbalových zápasů v rubrice Fotbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT