19.05.2011 18:21:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Už počtvrté v řadě se konal v Lomnici nad Popelkou jeden z otevřených turnajů Mistrovství České republiky veteránů ve stolním tenise. Účastnilo se jej celkem 198 hráčů a hráček, mezi nimi bylo i několik medailistů z evropských a světových šampionátů.

Hráči byli na turnaji rozděleni do celkem sedmi kategorií, ženy startovaly ve čtyřech kategoriích, kromě Čechů se turnaje v lomnické hale zúčastnili v sobotu 14. května i Slováci, dva Bulhaři a hráčka z Rakouska.

Vítězem kategorie 80 a více let se stal světový šampion Lumír Ruzha. Absolutním vítězem se ale stal a v Lomnici tak zůstává stále neporaženým Julius Holoda. Z domácích lomnických hráčů startoval jen v nejmladší kategorii 40 - 49 let Jiří Dědek, který skončil na třetím místě.

„Byli jsme pochváleni za znovu dobře zvládnutou organizaci, takže turnaj u nás proběhne v příští sezoně už popáté, navíc bude jeho součástí i utkání Česko - Slovensko, které se letos konalo u východních sousedů," sdělil čerstvou novinku za pořadatelský tým Pavel Strnad.