FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty

05.07.2020 20:58:41 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty

V tomto roce slaví oddíl kopané FC Lomnice 100 let od svého založení, proto se v sobotu 4. července konal k této příležitosti slavnostní den. Po zápase přípravek se od 15 hodin představily staré gardy domácí Lomnice a FK Přepeře a poté už si od 17 hodin aktuální lomnický tým zahrál proti staré gardě pražské Sparty.

„Připravovali jsme oslavy rok dopředu, ale vše zbrzdila pandemie koronaviru. Jsme rádi, že jsme sem nakonec dostali Spartu v takového silné sestavě. Byla to důstojná oslava fotbalu s pěknou kulisou 1200 diváků," řekl předseda FC Lomnice nad Popelkou Zdeněk Baudyš.

Stará garda FC Lomnice - Stará garda FK Přepeře 1:2 (1:1)

Předzápas obstaralo utkání proti staré gardě Přepeř, které se hrálo ve slušném tempu a navnadilo diváky na vrchol dne. Poločas skončil 1:1, rozhodující gól zápasu z penalty trefil přepeřský Ilja Majstorovič.

Branky: 21. Josef Čapek - 4. Petr Martínek, 41. Ilja Majstorovič. Rozhodčí: Dušan Bukvička - Vojtěch Kovář, Jiří Horvát. FC Lomnice: René Pospíšil - Zdeněk Václavec, Josef Čapek, Jiří Ďoubalík, Tomáš Ďoubalík, Marek Náhlovský, Jan Vrkoslav, Čapek Michal, Dušan Lábek, Jan Pazderský, Aleš Novotný. Střídali: Jaroslav Kozák, Vladimír Kalenda, Miroslav Pálka, Jan Staněk. FK Přepeře: Luděk Koucký - Michal Kupka, Zdeněk Táborský, Josef Petřík ml, Roman Baudyš, Tomáš Císař, Michal Cimbál, Petr Martínek, Viktor Bakoš, Jan Beneš, Ilja Majstorovič. Střídali: Vít Uličný, Antonín Křemenák, Roman Víšek, Pavel Jiránek.

Před hlavním zápasem obdržel koš s dárky od pořadatelů k padesátinám kapitán Sparty Jiří Novotný, rekordman v počtu titulů z českých fotbalistů, kterých slavil se Spartou neuvěřitelných 14! Před hlavním zápasem už bylo na tribuně a kolem lomnického stadionu přes tisíc fanoušků fotbalu.


FC Lomnice n. P. - Stará garda AC Sparta Praha 3:5 (1:3)

Slavnostní výkop zápasu provedl starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek. První gól vstřelil už v 6. minutě kanonýr Radim Holub. Poté si diváci na branky počkali, ale viděli jich pak více v rychlém sledu, když poločas skončil 1:3. Ve druhé části dvakrát utekl mladý Jiří Jeslínek a pojistil Spartě výhru, ale krásný třetí domácí gól trefil přesnou pumelicí z dálky Filip Majer.

Branky: 39. Michael Vacek, vlastní, 64. Filip Majer - 6. Radim Holub, 29. Richard Margolius, 34. Jan Flachbart, 55. a 78. Jiří Jeslínek ml. Rozhodčí: Petr Zboroň - Jakub Zlatník, Martin Plíšek. FC Lomnice 1. poločas: Jan Jezdínský - Jan Drusan, Filip Košťák, Marian Poledník, Pavel Kraus, Michal Lábek, Dan Morávek, Ales Gaubmann, Michael Vacek, Karel Janata, Daniel Drahoňovský. AC Sparta Praha: Jaromír Blažek - Štěpán Kučera, Aleš Bažant, Tomáš Řepka, Jiří Jeslínek, Jan Flachbart, Luděk Stracený, Jiří Novotný, Radim Holub, Marek Kincl, Milan Fukal. Střídali: Richard Margolius, Jiří Jeslínek ml, Václav Koloušek. FC Lomnice 2. poločas: Petr Přibyl - Michal Dlouhý, Tomáš Veg, Fedorko Honza, Petr Topič, Miloš Kubánek, Petr Jabulani Vohnout, Jakub Sehnoutek, Petr Martínek, Filip Majer, Filip Maňhal. Trenéři: Zdeněk Baudyš, Michal Sucharda. V průběhu druhé půle nastoupili v dresu AC Sparta Praha lomničtí borci Pavel Kraus a Jan Vrkoslav.

Oslavy 100 let fotbalu v Lomnici nad Popelkou<br />Autor: Petr Ježek

„Musím pochválit lidi kolem sebe a mít radost, že lomnický fotbal, je tam, kde je a jeho kredit je, jak jsem si předsevzal před zhruba pěti lety. Před dvěma měsíci jsme nevěděli, zda to vůbec pořádat, ale šli jsme do toho a nyní mám hodně dobrý pocit, že se oslavy podařily!," dodal Zdeněk Baudyš.

Trenéra lomnického áčka mrzí přerušení krajské I.A třídy, ve které jeho svěřenci vedli tabulku, ale rád by navázal na tyto výkony při novém startu soutěže a znovu s mužstvem bojoval o postup.

Další fotogalerie: Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury

Podrobná pozvánka na oslavy 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 81 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT