FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty

05.07.2020 20:58:41 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty

V tomto roce slaví oddíl kopané FC Lomnice 100 let od svého založení, proto se v sobotu 4. července konal k této příležitosti slavnostní den. Po zápase přípravek se od 15 hodin představily staré gardy domácí Lomnice a FK Přepeře a poté už si od 17 hodin aktuální lomnický tým zahrál proti staré gardě pražské Sparty.

„Připravovali jsme oslavy rok dopředu, ale vše zbrzdila pandemie koronaviru. Jsme rádi, že jsme sem nakonec dostali Spartu v takového silné sestavě. Byla to důstojná oslava fotbalu s pěknou kulisou 1200 diváků," řekl předseda FC Lomnice nad Popelkou Zdeněk Baudyš.

Stará garda FC Lomnice - Stará garda FK Přepeře 1:2 (1:1)

Předzápas obstaralo utkání proti staré gardě Přepeř, které se hrálo ve slušném tempu a navnadilo diváky na vrchol dne. Poločas skončil 1:1, rozhodující gól zápasu z penalty trefil přepeřský Ilja Majstorovič.

Branky: 21. Josef Čapek - 4. Petr Martínek, 41. Ilja Majstorovič. Rozhodčí: Dušan Bukvička - Vojtěch Kovář, Jiří Horvát. FC Lomnice: René Pospíšil - Zdeněk Václavec, Josef Čapek, Jiří Ďoubalík, Tomáš Ďoubalík, Marek Náhlovský, Jan Vrkoslav, Čapek Michal, Dušan Lábek, Jan Pazderský, Aleš Novotný. Střídali: Jaroslav Kozák, Vladimír Kalenda, Miroslav Pálka, Jan Staněk. FK Přepeře: Luděk Koucký - Michal Kupka, Zdeněk Táborský, Josef Petřík ml, Roman Baudyš, Tomáš Císař, Michal Cimbál, Petr Martínek, Viktor Bakoš, Jan Beneš, Ilja Majstorovič. Střídali: Vít Uličný, Antonín Křemenák, Roman Víšek, Pavel Jiránek.

Před hlavním zápasem obdržel koš s dárky od pořadatelů k padesátinám kapitán Sparty Jiří Novotný, rekordman v počtu titulů z českých fotbalistů, kterých slavil se Spartou neuvěřitelných 14! Před hlavním zápasem už bylo na tribuně a kolem lomnického stadionu přes tisíc fanoušků fotbalu.


FC Lomnice n. P. - Stará garda AC Sparta Praha 3:5 (1:3)

Slavnostní výkop zápasu provedl starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek. První gól vstřelil už v 6. minutě kanonýr Radim Holub. Poté si diváci na branky počkali, ale viděli jich pak více v rychlém sledu, když poločas skončil 1:3. Ve druhé části dvakrát utekl mladý Jiří Jeslínek a pojistil Spartě výhru, ale krásný třetí domácí gól trefil přesnou pumelicí z dálky Filip Majer.

Branky: 39. Michael Vacek, vlastní, 64. Filip Majer - 6. Radim Holub, 29. Richard Margolius, 34. Jan Flachbart, 55. a 78. Jiří Jeslínek ml. Rozhodčí: Petr Zboroň - Jakub Zlatník, Martin Plíšek. FC Lomnice 1. poločas: Jan Jezdínský - Jan Drusan, Filip Košťák, Marian Poledník, Pavel Kraus, Michal Lábek, Dan Morávek, Ales Gaubmann, Michael Vacek, Karel Janata, Daniel Drahoňovský. AC Sparta Praha: Jaromír Blažek - Štěpán Kučera, Aleš Bažant, Tomáš Řepka, Jiří Jeslínek, Jan Flachbart, Luděk Stracený, Jiří Novotný, Radim Holub, Marek Kincl, Milan Fukal. Střídali: Richard Margolius, Jiří Jeslínek ml, Václav Koloušek. FC Lomnice 2. poločas: Petr Přibyl - Michal Dlouhý, Tomáš Veg, Fedorko Honza, Petr Topič, Miloš Kubánek, Petr Jabulani Vohnout, Jakub Sehnoutek, Petr Martínek, Filip Majer, Filip Maňhal. Trenéři: Zdeněk Baudyš, Michal Sucharda. V průběhu druhé půle nastoupili v dresu AC Sparta Praha lomničtí borci Pavel Kraus a Jan Vrkoslav.

Oslavy 100 let fotbalu v Lomnici nad Popelkou<br />Autor: Petr Ježek

„Musím pochválit lidi kolem sebe a mít radost, že lomnický fotbal, je tam, kde je a jeho kredit je, jak jsem si předsevzal před zhruba pěti lety. Před dvěma měsíci jsme nevěděli, zda to vůbec pořádat, ale šli jsme do toho a nyní mám hodně dobrý pocit, že se oslavy podařily!," dodal Zdeněk Baudyš.

Trenéra lomnického áčka mrzí přerušení krajské I.A třídy, ve které jeho svěřenci vedli tabulku, ale rád by navázal na tyto výkony při novém startu soutěže a znovu s mužstvem bojoval o postup.

Další fotogalerie: Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury

Podrobná pozvánka na oslavy 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 81 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.

Oba sledované turnovské prameny jsou pitné

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem a pramen Boží voda jsou podle posledních rozborů pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem proběhly 13. června 2022 a oba prameny na jejich základě vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění, a voda je tak pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotografie, dřevořezby, včelaři i tramvaje. Kraj hostí dvoustou výstavu
Žáci ze Žižkovky byli letos opět velmi úspěšní
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
Zprovoznili silnici a okružní křižovatku u Ktové
Vratislavická kyselka přichází zpátky na trh

Nejčtenější články

22.06.: TJ Sokol Jablonec nad Jizerou pořádá oslavu 100 let místního fotbalu
23.06.: Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem
22.06.: Fichtl MAZEC 24 hodin je tady

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT