FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev

12.08.2020 18:30:59 | Autor: Vláďa Driver Rožánek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev

Již od roku 2009 pořádá Autoklub Krkonoš Jilemnice závody pro Endurové jezdce, letos se tedy konal v sobotu 8. a v neděli 9. srpna již dvanáctý ročník, podruhé na stejném místě ve Mříčné. Pandemie čínské chřipky mimo jiné odpískala celý ročník seriálu KTM ECC, a tak jilemnický memoriál změnil zaběhnuté schema. Namísto cross country jednotlivců se jel jako cross country maraton družstev.

AK Krakonoš od 2009 dává názvem soutěže Memoriál Oldy Nývlta hold jednomu ze zakladatelů AK Krakonoš, bývalého jezdce a časoměřiče, ale také výbornému organizátorovi Oldovi Nývltovi.

Tak jako po celých dvanáct ročníků, tak i letos se organizátoři závodů ve Mříčné snažili připravit trať za místním fotbalovým trávníkem s patřičným zázemím, včetně bohatého a cenově přijatelného občerstvení, které vskutku bylo třeba, neboť trať vedla sice zkropeným terénem, ale slunce v sobotu i neděli poměrně pěkně peklo a vedlejší koupaliště pak přišlo večer vhod.

V sobotu se konala čtyřhodinovka trojic, tedy taková štafetová jízda, buď licencovaných jezdců, nebo hobby jezdců, kde startovní čísla byla zřetelně oddělena. Mezi jezdci s licencí zvítězila trojice Fiala, Markvart, Hroneš, před Kučerou, Hádkem a Englem a bronz si odvezli Harcuba, Vyšanský a Škaloud. Mezi hobby jezdci zvítězila trojice Kučera, Novotný, Čermák, před Veverkou, Havlíkem a Krskem a bronzovou příčku obsadila trojice Láska, Mazánek a Vacek.

Memoriál Oldy Nývlta v Mříčné 2020<br />Autor: Vláďa Driver Rožánek Neděle pod ostrým slunkem patřila závodu na tři hodiny dvojic jezdců. Z vítězství se radovali v kategorii hobby Hádek s Koutským, druzí skončili Novotný s Čermákem a bronzově projeli cílem Holec s Novotkou.

Mezi jezdci s licencí brali zlatý věnec Fiala s Markvartem, stříbrná příčka patřila dvojici Harcuba a Vyšanský a bronzové ocenění míří jezdcům Kučerovi s Hanušem.

Pěkné letní počasí, diváci i zajímavé souboje, to vše bylo k vidění ve Mříčné na Memoriálu Oldy Nývlta.Tak na další ročník přijďte pobejt.

Související články:

Jezdci i fanoušci se rozloučí s KTM ECC 2019 ve vysockém divadle

FOTO: Další díl seriálu KTM ECC se konal v Jilemnici a Mříčné

FOTO: V Memoriálu Oldy Nývlta v Mříčné startovalo 262 jezdců

FOTO: Seriál KTM ECC pokračoval na blátě v Mříčné

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 36 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní 20. ročník sjezdu traktorů pořádají v Bozkově
I.B třída: Náskok v tabulce zvýšily Pěnčín B a Harrachov
V Jilemnici zvou na křest nové knihy Aleny Bartoňové
Festival Jazz pod Kozákovem naplno startuje koncertem Dana Bárty
Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka

Nejčtenější články

28.09.: Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy
29.09.: FOTO: Košťálov v derby I.A třídy dobyl Semily
29.09.: Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT