FOTO: Na Benešovském maratonu znovu překonávali rekordy

13.10.2010 13:31:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil

FOTO: Na Benešovském maratonu znovu překonávali rekordy

Tradičně první polovina října je v této pojizerské obci ve znamení akcí Benešovského běžeckého podzimu. Po 37. ročníku přespolním běhu Benešovská osmička, který proběhl 2. října v rámci regionálního seriálu Xpower cup 2010, přišel čas silničních vytrvalců.

Prvním rekordem letošního ročníku byla účast 96 běžců na trati půlmaratónu. Úzce s tím souvisí i druhý rekord – celková účast v rámci celé akce, která se vyšplhala na 153 startujících! Jen momentální odliv běžců z maratónu zabránil ještě vyšší účasti. Třetím rekordem pak je zápis vítěze půlmaratonu Jiřího Čivrného (Semily), kterému se předsevzetí překonat svůj loňský rekord podařilo i přes pád v úvodu závodu.

Pořadatelé z Tělovýchovné jednoty Benešov u Semil připravili na sobotu 9. října 2010 již 23. ročník maratónského závodu pod názvem Xpower Benešovský maratón a půlmaratón Pojizeřím. Třetím rokem tento závod vedle vyznavačů královské běžecké disciplíny hostí i příznivce poloviční vzdálenosti. „Správnost tohoto rozhodnutí potvrzuje stabilní nárůst účasti běžců na půlmaratónské trati, která se v letošním roce zastavila jen těsně pod stovkou," uvedl za pořadatele Jiří Lukeš.

Za krásného a jasného podzimního počasí byl 11,15 hodin odstartován start na obě tratě. Trasa závodu vedla tradičně údolím řeky Jizery a na závodníky čekalo jedenáct občerstvovacích stanic s bohatým sortimentem. Již od startu vyrazila do čela skupina favorizovaných „půlmaratónců“ v čele s dvojnásobným vítězem Jiřím Čivrným (Semily). Tomu se nakonec podařilo překonat prokletí rekordního času, kterého shodně dosáhl v obou předchozích ročnících. Přes pád v úvodu závodu s přehledem zvítězil v novém traťovém rekordu 1:13:17 hodin.

Na stupně vítězů ho doprovodili Jan Havelka (TJ Maratonstav Úpice), který se do Benešova vrátil po několikaleté odmlce, a Michal Štantejnský (SAC Špindlerův Mlýn), přední republikový závodník ve skialpinismu. Další rekordní zápis v závodu zaznamenala vítězka mezi ženami Simona Jiřičková (Ski Jilemnice), která vyhrála v čase 1:30:07 hodin.

Na čele maratónského závodu se mezitím usadil Martin Heřmánek (Pelhřimov), nejmladší maratonec na startu. Největším překvapením však byl rozběhnutý závod podání držitelky traťového rekordu Michaely Dimitriadu (Želvička team), která se usadila na třetím místě. Krok s ní držel jen vítěz jednoho z předchozích ročníků Tomáš Ulma a Petr Novák (Spartak Praha 4), který se ještě před obrátkou dostal na druhé místo. Takové bylo i konečné pořadí v cíli a výše jmenovaní běžci zároveň zvítězili ve svých věkových kategoriích.

Vedle jasného vítězství systémem start-cíl v podání Martina Heřmánka (2:47:53 hod.) byl určitě nejhodnotnějším výkonem na královské trati nový osobní a traťový rekord Michaely Dimitriadu na celkovém třetím místě, která poprvé stlačila ženský čas pod tři hodiny (2:54:18 hod.). 

alt„Už před startem byly avizovány významné změny v organizaci. Jednalo se především o změnu zázemí, které se přesunulo z objektu bývalého závodu Hybler do prostor startu a cíle. Z reakcí účastníků lze usoudit, že to byl krok správným směrem a můžeme být i s letošním průběhem závodu spokojeni," doplnil Lukeš.

Rozsáhlá fotogalerie od Karla Čermáka zde

Kompletní výsledky závodu najdete zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT