02.03.2011 19:28:09 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbalisté TJ Turnov nutně potřebovali vyhrát v boji o záchranu, a to se jim podařilo v obou víkendových zápasech. V tabulce se posunuli na sedmé místo a jejich naděje na udržení druhé ligy tak stále žije.

V divácky zajímavém, ale pro hráče hodně těžkém a nervózním sobotním utkání domácí porazili po divoké přestřelce 8:7 Karlovy Vary. V neděli si počínali ještě lépe, když zdolali rovněž sestupem ohrožený Baník Sokolov vysoko 7:2.

V sobotním utkání rovněž v domácí hale TJ Turnov podlehly starší žákyně 1:2 Bohemians Praha.

TJ Turnov - FB Hurrican Karlovy Vary 8:7 (2:1, 3:3, 3:3)

Skóre zápasu otevřel soupeř v 5. minutě brankou Hozy, za Turnov ale vyrovnal trenér Kouřil a za dalších 30 vteřin poprvé dostal do vedení hrající předseda klubu Kolomazník. Od té doby drželi domácí vedení a v 32. minutě zápasu už to bylo 5:2. Závěr druhé třetiny se ale Turnovákům nepovedl, soupeř snížil na rozdíl jediné branky a třetí třetina proto byla zbytečně nervózní až do konce. V 52. minutě vyrovnal na 7:7 karlovarský Jaroš, ale vítězství domácím zajistil v 55. minutě svým třetím gólem v zápase Kolomazník.

Branky Turnova: Kolomazník 3, Pala 2, Kouřil, Tomeš, Žilka. Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Sestava TJ Turnov: Suchomel - Brož, Haken, Žilka, Salaba - Palatínus, Pala, Vocásek, Kouřil, Kolomazník, Tvrzník, Bursa, Tomeš, Vaníček.

TJ Turnov - TJ Baník Sokolov 7:2 (1:0, 4:2, 2:0)

Skóre zápasu otevřel v první třetině předseda klubu Radim Kolomazník. Poté se na začátku druhé třetiny trefili Palatínus a Pala a zvýšili už na 3:0. Od té chvíle už domácí hráči vedení v zápase nepustili.

Branky Turnova: Kouřil 2, Kolomazník, Palatínus, Pala, Vocásek, Brož. Rozhodčí: Knížek, Král.

11.TJ Jiskra Domažlice16   2 0 1 13    7   78:203

Zápas starších žákyň: TJ Turnov - FbŠ Bohemians 1:2.

Florbalové soutěže budou pokračovat i tento týden. V Semilském sportovním centru budou hrát v sobotu 5. března na domácím turnaji semilští florbalisté, kteří se budou moci výrazně přiblížit potvrzení mistrovského titulu v Liberecké lize. Před druhým Libercem totiž mají náskok 11 bodů a do konce zbývá odehrát už jen šest zápasů, přičemž semilští hráči dosud v této sezoně neztratili ani bod! Zápasy semilských mužů: 8.00: SCC Semily - SK Osečná, 14.00: SCC Semily - Smědavští Vlci Sfbk Raspenava.

Nejvyšší soutěž juniorek bude na programu po oba víkendové dny. V sobotu 5.března odehrají turnovské slečny své zápasy v Liberci a o den později, tedy v neděli 6.března pocestují ke svým duelům do Prahy. V neděli čekají důležité zápasy také na turnovské juniory v Lovosicích a na starší žáky v Liberci.