FOTO: Nejméně tisíc turistů uctilo výročí Riegrovy a Palackého stezky
21.09.2014 20:08:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod,Semily
Minimálně tisícovka turistů se přišla podívat k podspálovské restauraci na slavnost Údolím dvou řek, která připomněla 100 let Palackého stezky a 105 let Riegrovy stezky. V odpoledních hodinách již bylo rozdáno přes 800 pamětních listů a další turisté stále přicházeli.
Součástí slavnosti bylo mnoho kulturních vystoupení, například skladba Memory Andrew Loyd Webera v podání houslisty Františka Lamače a sopranistky Jany Heryánové Ryklové se monumentálně rozléhala Podspálovem a pokud jste měli to štěstí a právě v té chvíli přicházeli z lesa k elektrárně a restauraci, tak jste mohli mít pocit, že vás vítají jako vítěze...
Z dalších vystoupení zaujalo pouliční chůdařské představení Černá rodinka, ale zahrály i kapely Severák a Těsně vedle a děti mohly zhlédnout dvě pohádky. Mnoho návštěvníků ze Semil, Železného Brodu, Tanvaldu nebo Velkých Hamrů dorazilo i v dobovém oblečení, které se nosilo v době vzniku stezek.
Na Riegrově stezce jste mohli plnit úkoly se semilskými skauty a na Palackého zase soutěžní zábavu obstarali Tomíci - turistické oddíly mladých z Tanvaldu. Akci pořádaly KČT Semily, KČT Tanvald a KČT Liberecký kraj.
Ne každý z účastníků slavnosti si prošel alespoň jednu ze stezek, ale většina přijela právě proto a nakonec se jim to vyplatilo. Během slavnosti totiž naštěstí nezapršelo a cesty v lese nebyly vlhčí než obvykle, na rozdíl od tepla a vlhkého vzduchu, které mohly leckoho zmoci. Přinášíme vám fotogalerii ze slavnosti i celého průběhu cesty Riegrovou stezkou, možná se v ní najdete i vy!
Slavnost Údolím dvou řek se vydařila - další fotogalerie od Antonína Běložníka
Podrobnosti o programu Slavnosti Údolím dvou řek
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 151 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Linka 112 slaví 22. výročí
Dne 11. 2. slaví tísňová linka 112 své výročí. Za 22 let provozu bylo v ČR přijato přes 64 milionů hovorů. V Libereckém kraji operátoři jen v roce 2025 na lince 112 odbavili více než 86 tisíc hovorů - průměrně 236 denně.
Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připomíná i Liberecký kraj
Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připadá letos na úterý 10. února 2026. Každoročně upozorňuje na význam bezpečného a odpovědného chování v online prostředí a připomíná, že internet je přirozenou součástí každodenního života dětí i dospělých. Jeho mezinárodním heslem je Společně pro lepší internet. Liberecký kraj se k tomuto dni dlouhodobě připojuje podporou aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování na internetu a rozvoj digitální gramotnosti dětí a žáků. Vnímá ho jako příležitost připomenout, že bezpečnost v online prostředí není jednorázové téma, ale součást každodenní výchovy a vzdělávání.
Nejnovější články
Valentýn v Semilech: film a bruslení plné romantiky
Knihovnička Václava Havla je k dispozici v liberecké knihovně
Nezaměstnanost v Libereckém kraji stoupla v lednu na 5,9 procenta
Ponikelskej Masopust 2026 aneb Láska všem sviním sjeta
V provizorní turnovské hale se pokládá umělá tráva
Nejčtenější články
09.02.: Pohřešovanou ženu z Turnova policisté nalezli mrtvou
11.02.: Ponikelskej Masopust 2026 aneb Láska všem sviním sjeta
09.02.: Hokejový výběr Libereckého kraje do 15 let vyhrál šampionát krajů
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.