FOTO: Nejrychlejšími běžci v Benešově byli Miler a Kynčlová

01.10.2011 10:20:00 | Autor: Jiří P. Lukeš | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil

FOTO: Nejrychlejšími běžci v Benešově byli Miler a Kynčlová

V sobotu 24. září proběhl 38. ročníku přespolního běhu Benešovská osmička. Vítězem hlavní kategorie mužů se stal Jiří Miler z Mladé Boleslavi, který trať v délce 8 250 metrů proběhl v čase 30 minut a 34 vteřin.

Hned od začátku na tradiční trati kolem Benešova a stejnojmenného vrchu diktovala tempo dvojice Jiří Miler (AC Mladá Boleslav) a Michal Kunst (SK Nové Město nad Metují). Zpovzdálí je pronásledoval kozákovský Martin Berka, závodící za AC Syner Turnov, který však již měl v nohách dopolední závod 2 Hrady, kde doběhl druhý.

Nakonec těsně vyhrál Miler, druhý doběhl o pět vteřin zpět Kunst a třetí byl v cíli o minutu za vítězem Berka. Nejlepším veteránem byl Karel Randák z Jilemnice, který figuroval v celkovém pořadí na pátém místě.  

Nejrychlejší v kategorii žen a dorostenek byla jilemnická Dagmar Kynčlová, která trať v délce 2 250 metrů zaběhla za čas 10 minut a 15 vteřin. Druhá byla Zuzana Staňková z Lomnice nad Popelkou, jenž byla zároveň nejrychlejší dorostenkou.

Závodu se za krásného počasí - jasno, bezvětří a teploty kolem 18 stupňů Celsia zúčastnilo celkem 78 běžkyň a běžců ve všech kategoriích, včetně dětských a žákovských. Závod byl rovněž 7. dílem běžeckého seriálu Xpower cup 2011.

V rámci Benešovského běžeckého podzimu se v sobotu 8. října 2010 koná 24. Xpower Benešovský maratón a půlmaratón Pojizeřím 2011.

Výsledky Benešovská osmička:

Muži a veteráni: 1. Miler Jiří (AC Mladá Boleslav) 30:34, 2. Kunst Michal (SK Nové Město nad Metují) 30:39, 3. Berka Martin (AC Syner Turnov) 31:42, 4. Vavruška Jiří (SKP Jablonec) 31:59, 5. Randák Karel (SKI Jilemnice) 33:23, 6. Kynčl Stanislav (OK Jilemnice) 33:51, 7. Prokůpek Aleš (SKI Jilemnice) 34:46, 8. Cupák Martin (Vrchlabí) 35:18, 9. Matura Ladislav (TJ Benešov) 35:41, 10. Roštejnský Michal (Sport aerobic Liberec) 35:56.

Ženy a dorostenky: 1. Kynčlová Dagmar (Jilemnice) 10:15, 2. Staňková Zuzana (LSK Lomnice) 10:21, 3. Vavrušková Lucie (Jablonec nad Nisou) 10:27.

Kompletní výsledky podle kategorií si můžete stáhnout v příloze pod článkem.

Loňský závod:

Radek Linhart vítězem Benešovské osmičky

Související články:

Premiérový závod 2 Hrady vyhrál Havlíček před bratry Berkovými

FOTO: Běhu na Žalý se účastnilo rekordních 564 běžců

Posvícenský běh ve Studenci vyhrál Jiří Čivrný

Na Lhotách se sešel rekordní počet přespolních běžců

Lyžaři odstartovali sérii přespolních běhů ve Vysokém

Více zpráv z přespolních běhů v rubrice Sportu Atletika

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky Benešovské osmičkypodle kategorií

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Výstava Příběhy Severních Čech zavítá na náměstí v Malé Skále

Nejčtenější články

12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
12.06.: Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT