FOTO: Nejtvrdším hasičem na lomnickém můstku se stal Zdeněk Vrána
12.09.2013 15:58:49 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou
Extrémně fyzicky náročný závod a ještě za extrémních podmínek. S tím se ve čtvrtek 12. září museli vypořádat hasiči v areálu skokanských můstků v Lomnici nad Popelkou, kde se odehrála Krajská soutěž HZS Libereckého kraje v disciplínách T.F.A.
Soutěž T.F.A., jejíž volný překlad znamená „Nejtvrdší hasič přežívá" byla skutečně vyčerpávající. Závodníci ji absolvovali v plné hasičské výstroji a výzbroji včetně dýchacího přístroje. Podmínky přitvrdil i déšť, kvůli kterému nesli nějaké to deko navíc a ještě museli dávat pozor, aby neuklouzli. Titul nejtvrdšího hasiče v Libereckém kraji vybojoval pro tento rok Zdeněk Vrána z ÚO Jablonec nad Nisou, který celou trať včetně výběhu zvládl za 06:03. Stříbrnou příčku obsadil Aleš Zeman sloužící na turnovské stanici (ÚO Semily) s časem 06:08 a bronz získal liberecký Jan Semerádt, který závod uběhl za 6:16.
Soutěže se zúčastnila družstva profesionálů ze Semil, Jablonce nad Nisou, České Lípy, Liberce a v silovém víceboji procházeli bez přestávek několika úseky. V tom prvním roztahovali hasiči dva B proudy na vzdálenost 35 m, smotávali dvě hadice a umísťovali je do boxu. V druhé části přesouvali závaží pomocí palice na vzdálenost přibližně 1,5 m, přenášeli 2 barely o váze 20 kg a přetahovali sedmdesátikilogramovou figurínu (Karla). Na závěr je čekal zdrcující výběh na rozhlednu na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou, kde na vrchol museli absolvovat celkem 337 schodů, (nejprve 235 podél doskočiště, poté 112 na rozhlednu).
Hasiči soutěžili v šestičlenných družstvech za jednotlivé ÚO, takže se celkem závodu zúčastnilo 24 odvážlivců. V soutěži družstev, kde se sčítaly časy pěti nejlepších hasičů vyhrál ÚO Semily, těsně za ním se umístil ÚO Jablonec nad Nisou a třetí příčku obsadili Liberečtí. Závod doběhli všichni a nikdo se nezranil. Milým překvapením byla i účast krajského ředitele plk. Ing. Romana Hlinovského, který se taktéž nebál postavit na start. Udělen mu byl pamětní list za statečnost.
Šest nejlepších hasičů se tímto závodem nominovalo na Mistrovství České republiky v nejtěžších hasičských disciplínách T.F.A, které se uskuteční příští týden 18. září na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí.
Pořadí jednotlivců: 1. Zdeněk Vrána (Jablonec) 6:03, 2. Aleš Zeman (Semily) 6:08, 3. Jan Semerádt (Liberec) 6:16, 4. Jiří Košek (Liberec) 6:26, 5. Jiří Došlík (Jablonec) 6:49, 6. Martin Kvintus (Semily) 6:50, ...8. Pavel Pastorek 7:29, 10. Karel Melich 7:34, 12. Tomáš Pešta 7:41, 13. Jaroslav Krejčík (všichni ÚO Semily) 7:50. Kompletní výsledky k dispozici ke stažení.
Pořadí družstev: 1. Semily 35:42, 2. Jablonec 36:14, 3. Liberec 36:53, 4. Česká Lípa 47:12.
Pozvánka na akci: V soutěži o nejtvrdšího hasiče budou zdolávat lomnický skokanský můstek
Další články o soutěžích hasičů najdete v rubrice SPORT - Hasičský sport
Ke stažení
Kompletní výsledky TFA Lomnice nad Popelkou
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.