FOTO: O premiéru filmu Vyšehrad byl v Semilech velký zájem

17.04.2022 11:13:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: O premiéru filmu Vyšehrad byl v Semilech velký zájem

Premiéra nové české komedie Vyšehrad: Fylm v semilském kině Jitřenka vzbudila v sobotu 16. dubna velký zájem především mladých diváků, kteří si přišli pro podpis a často i fotku přímo od Juliana Lavického alias Jakuba Štáfka. Jako na správně premiéře byl vidět jeden holý zadek, podpis na prsa a v Jitřence už tradiční podpisy tvůrců na zeď vedoucí do kinosálu.

Na autogramiádu mezi dvěma promítáními filmu v Semilech přijeli představitel hlavní postavy Juliana Lavického i spolurežisér snímku Jakub Štáfek, představitel trenéra Michala Žloutka Jiří Ployhar, producent Ctibor Pouba a střihač Tomáš Klímek. Někteří Semiláci o premiéře s delegací věděli právě díky pozvánce a soutěži na našem portále. Stejná sestava byla ve stejný den o něco později od 18.45 i v jabloneckém kině Radnice.

Premiéra nové české komedie Vyšehrad: Fylm v semilském kině Jitřenka Velký zájem měli mladí fotbalisté i děvčata o fotku s Lavim, což zvládal od stolu v kinokavárně Jakub Štáfek bravurně, když sám fotil zájemcům selfie. Prokázal i technickou zdatnost, protože za pár vteřin ovládal každý mobil a dokonce rozhýbal i jeden, který zřejmě vyfotil vůbec první fotku, minimálně přední čočkou, když z něj Jakub nekompromisně odstranil ještě původní ochrannou fólii.

Před promítáním filmu prozradili tvůrci divákům, jak probíhalo obsazení, jak je potrápil představitel Laviho syna Jakub Jenčík, jak svolné byly fotbalové hvězdy Koller, Rosický či Berger a Šmicer k zahrání ve filmu či zda je možné pokračování. Odpovědí na poslední otázku bylo, že záleží na zájmu diváků a zda bude téma pro další vývoj děje, vyloučeno to prý není. Zájem už diváci minimálně v Semilech prokázali, ale podle ohlasů i v dalších městech. Čeští diváci totiž možná právě na odlehčenou nekorektní komedii v současné době čekali.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vyšehrad přijede propagovat do Semil delegace s Jakubem Štáfkem
Kino Jitřenka přivítá v dubnu další hosty
111 filmů za 11 let kina Jitřenka, jaké budou asi dvojky?

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.

Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku

Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Správa KRNAP vaří pivní narozeninový speciál
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
Turnovské koupaliště zahájilo provoz
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června
Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově

Nejčtenější články

03.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
02.06.: Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově
02.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT