FOTO: O premiéru filmu Vyšehrad byl v Semilech velký zájem

17.04.2022 11:13:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: O premiéru filmu Vyšehrad byl v Semilech velký zájem

Premiéra nové české komedie Vyšehrad: Fylm v semilském kině Jitřenka vzbudila v sobotu 16. dubna velký zájem především mladých diváků, kteří si přišli pro podpis a často i fotku přímo od Juliana Lavického alias Jakuba Štáfka. Jako na správně premiéře byl vidět jeden holý zadek, podpis na prsa a v Jitřence už tradiční podpisy tvůrců na zeď vedoucí do kinosálu.

Na autogramiádu mezi dvěma promítáními filmu v Semilech přijeli představitel hlavní postavy Juliana Lavického i spolurežisér snímku Jakub Štáfek, představitel trenéra Michala Žloutka Jiří Ployhar, producent Ctibor Pouba a střihač Tomáš Klímek. Někteří Semiláci o premiéře s delegací věděli právě díky pozvánce a soutěži na našem portále. Stejná sestava byla ve stejný den o něco později od 18.45 i v jabloneckém kině Radnice.

Premiéra nové české komedie Vyšehrad: Fylm v semilském kině Jitřenka Velký zájem měli mladí fotbalisté i děvčata o fotku s Lavim, což zvládal od stolu v kinokavárně Jakub Štáfek bravurně, když sám fotil zájemcům selfie. Prokázal i technickou zdatnost, protože za pár vteřin ovládal každý mobil a dokonce rozhýbal i jeden, který zřejmě vyfotil vůbec první fotku, minimálně přední čočkou, když z něj Jakub nekompromisně odstranil ještě původní ochrannou fólii.

Před promítáním filmu prozradili tvůrci divákům, jak probíhalo obsazení, jak je potrápil představitel Laviho syna Jakub Jenčík, jak svolné byly fotbalové hvězdy Koller, Rosický či Berger a Šmicer k zahrání ve filmu či zda je možné pokračování. Odpovědí na poslední otázku bylo, že záleží na zájmu diváků a zda bude téma pro další vývoj děje, vyloučeno to prý není. Zájem už diváci minimálně v Semilech prokázali, ale podle ohlasů i v dalších městech. Čeští diváci totiž možná právě na odlehčenou nekorektní komedii v současné době čekali.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vyšehrad přijede propagovat do Semil delegace s Jakubem Štáfkem
Kino Jitřenka přivítá v dubnu další hosty
111 filmů za 11 let kina Jitřenka, jaké budou asi dvojky?

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT