FOTO: Pavel Váňa představil v Lomnici nejen léčivé byliny

19.02.2011 08:43:12 | Autor: as | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

FOTO: Pavel Váňa představil v Lomnici nejen léčivé byliny

V lomnickém muzeu a galerii se ve čtvrtek 17. února konala přednáška známého léčitele Pavla Váni výstižně nazvaná S bylinkami za zdravím. Přinášíme vám pár fotografií z přednášky.

Zájem o léčivé rostliny provází Pavla Váňu již do dětských let. Absolvoval studium základů medicíny na brněnské lékařské fakultě a zkoušky na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové, kde se později stal členem poradního výboru pro pěstování a sběr léčivých rostlin.

Absolvoval stovky přednášek po celé zemi a napsal také řadu knih s touto tematikou. Nejznámější je ta pod názvem Rady bylináře Pavla, která je dnes považována za klasické fytoterapeutické dílo, dále Průvodce bylináře Pavla celým rokem a S bylinářem Pavlem v kuchyni.

Ročně léčitele pana Váňu navštíví na pět tisíc lidí hledajících pomoc a léčitelskou radu. Používá více jak sedm desítek základních bylin, ovšem zná účinky celkem asi šest tisíc léčivek.

Má i řadu svých vlastních speciálních receptur a v posledních letech se věnuje i léčivým účinkům hub, které popsal v knize Léčivé houby podle bylináře Pavla a své zkušenosti s léčbou užitkových zvířat, psů a koček shrnul do knihy Léčení zvířat podle bylináře Pavla.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT