FOTO: Podkrkonoším projeli účastníci závodu Tatra v Českém ráji

16.06.2014 10:25:12 | Autor: Jiří Novák a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Benecko,Mříčná,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

FOTO: Podkrkonoším projeli účastníci závodu Tatra v Českém ráji

Obyvatelé a návštěvníci Jilemnice mohli v sobotu dopoledne obdivovat na Masarykově náměstí, automobily a motocykly v rámci 24. ročníku jízdy historických vozidel Tatra v Českém ráji. Akci pořádal Tatra Veterán Car Club Semily a byla zařazena do seriálu Mistrovství České republiky historických vozidel.

Dobovou atmosféru dotvářela přítomnost dam z Jilemského spolku paní a dívek. Převládala vozidla vyrobené před druhou světovou válkou, ale byla zde i mladší vozidla. Na start se postavilo celkem 58 strojů, nejen značky Tatra, ale i například Škoda, Praga, Ford, Dodge, motocykly Jawa, NSU, Ariel a dalších domácích i zahraničních značek. Na všechny čekala 85 kilometrů dlouhá trať přes Mříčnou, Peřimov, Vysoké nad Jizerou, Příchovice, Kořenov (kde byla zastávka u muzea zubačky), Harrachov (kde ve sklárně proběhla od 12.30 do 13. 30 výstava účastníků) až do cíle hotelu Žalý na Benecku.

„Naše akce je jedinečnou příležitostí k setkání se zdánlivě starými, přesto stále krásnými a plně funkčními vozy českých i zahraničních značek. Pořadatelé chtějí touto soutěží také připomenout některé známé i méně známé osobnosti, památky a události z dějin našeho kraje," uvedl ještě před závodem jeho ředitel Jiří Křížek.  

24. ročník závodu historických automobilů a motocyklů Tatra v Českém ráji<br />Autor: Jiří Novák Na průběh soutěže dohlížel komisař Autoklubu ČR Ivo Štajdl. Do cíle na Benecku dorazily všechny posádky, pořadatelé vyhlašovali čtyři kategorie: automobily před rokem výroby 1945 (vítěz Ladislav Novotný z Hostinného s Tatrou 57 z roku 1933), automobily po roce výroby 1945 (Stanislav Šota z Karlštejna s automobilem Praga RN z roku 1952) motocykly do roku 1945 (Jan Munzar ze Dvora Králové s Jawa 250 z roku 1935) a motocykly po roce výroby 1945 (Miroslav Záruba z Komárova u Hořovic s Jawa 250 z roku 1954).

„Absolutním vítězem se stal Ladislav Novotný. Nejstaršími vozidly byly v automobilech Ford T z roku 1919 Karla Škody z Hodkovic nad Mohelkou a mezi motocykly BSA 770 z roku 1928 Libuše Šulcové z Průhonic. Nejvzdálenějším účastníkem, který přijel takzvaně po vlastní ose, byl Stanislav Baláž z Brna s Tatrou 603. Největší účast diváků byla při startu v Jilemnici, ve Vysokém nad Jizerou, kde se na náměstí plnil vědomostní úkol, a v Rokytnici nad Jizerou, kde byla na hlavním náměstí jízda zručnosti," doplnil další podrobnosti k závodu Jiří Křížek.

Z historie a činnosti Tatra Veteran Car Clubu Semily v AČR

Tento klub vznikl v roce 1976. Jak název napovídá, sdružoval zpočátku majitele a fandy automobilů Tatra všech generací. V současnosti se věnuje veteránským aktivitám bez důrazu na tovární značku. Vedle známé soutěže Tatra v Českém ráji pořádá klubové výlety, výstavy historických vozidel a spolupracuje s ostatními veteránskými kluby a sběrateli historické techniky. Pro zájemce rovněž provádí klubové testace historických vozidel.

Související články: 

FOTO: Historičtí krasavci projížděli Podkrkonoší v rámci Studenecké míle

FOTO: Účastníci závodu Veteránem Českým rájem zavítali do Jilemnice

FOTO: Dobrovolní hasiči oslavili 150 let sboru spanilou jízdou po kraji

Obrazem: Deváté setkání příznivců trabantů v Českém ráji

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Oficiální plakát Tatra v Českém ráji 2014

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 99 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

V jablonecké České mincovně se uskutečnila slavnostní ražba neprodejných stříbrných medailí Jizerská 50, které obdrží vítězové vybraných kategorií při 55. ČEZ Jizerská 50 včetně dětských. Pozvání přijal nejen autor sloganu Petr Karlovský a ředitel závodů Jizerská 50, ale i primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský a další hosté. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

Pitná voda je v prameni Boží voda i pod Valdštejnem

Odbor životního prostředí informuje občany, že prameny pod Valdštejnem a Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramenů ze dne 17. ledna 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky
Hasiči pomáhali s transportem zraněné osoby v Roztokách u Semil
Vznik česko-německého inovačního centra podpoří Liberecký kraj
K oslavám města Turnov už mají vlastní propagační předměty
Celkem 540 milionů míří na opravy silnic, investice, do školství a kultury

Nejčtenější články

20.01.: Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
20.01.: Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
21.01.: Zemědělci i v Pojizeří protestovali proti změně strategického plánu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT