FOTO: Pohár města Semily odvezli Sukmistři do Liberce

22.08.2012 14:31:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

FOTO: Pohár města Semily odvezli Sukmistři do Liberce

Pátý ročník florbalového turnaje O pohár města Semily proběhl v sobotu 19. srpna ve Sportovním centru v Semilech. Vyvrcholením bylo finále, ve kterém liberečtí Sukmistři porazili jedinou brankou loni stříbrný Kolín. Domácí Semily skončily na turnaji třetí.

Deset družstev bylo nejprve rozděleno do dvou základních skupin, ze kterých dva nejlepší celky postoupily do semifinále, ostatní družstva sehrála zápasy o umístění. Letos na turnaji chyběli obhájci IBK Turbo Skunk, takže bylo jasné, že turnaj pozná nového vítěze. Mezi nejlepší čtyři týmy turnaje pronikli nakonec po velmi vyrovnaných bojích ve skupinách vítězové skupiny B - FBC Pitbull Kolín, vítězové áčka - domácí Semily a dále druzí Sukmistři a Salátové okurky z Liberce. 

V semifinále florbalisté domácích Semil narazili na připravené Sukmistry a prohráli 1:4. Ve druhém semifinále Kolín jasně přestřílel liberecké družstvo nazvané Salátové okurky. V souboji o třetí místo poté semilští hráči zdolali těsně 2:1 Salátové okurky a získali bronz, což je jejich nejlepší umístění na turnaji za poslední tři ročníky.

S třetím místem byl domácí tým spokojený. „Turnaj se hraje každoročně v rámci letní přípravy na ligové soutěže a každý rok je kvalitnější účast. S umístěním i předvedenou hrou jsme spokojeni, jelikož většina zkušených hráčů se nemohla zúčastnit," uvedl za SKP SCC Semily Ivo Šimon.

FOTO: Pohár města Semily odvezli Sukmistři do LiberceOzdobou turnaje bylo odpolední finále, v němž Sukmistři těsně porazili Kolín, který tak skončil na turnaji stříbrný už na druhém ročníku v řadě. Ve vítězném týmu nechyběla zřetelná semilská stopa, protože kvůli absenci jejich gólmana za ně celý turnaj chytal Semilák Tomáš Šimon a měl na vítězství nemalý podíl.

Poháry a ceny týmům při slavnostním vyhlášení předávala místostarostka Semil Marcela Volšičková. Jednalo se o první společnou pořadatelskou akci SKP Semily a původního SCC Semily. „Florbalisti zajišťují sportovní stránku a SKP Semily tu společensko organizační. Akce se vydařila, ale čekali jsme, že se přijde podívat i víc fanoušků na kvalitní florbal. Chtěli bychom poděkovat partnerům akce Pivovaru Rohozec, Natur sport - svetvyzivy.cz a městu Semily. Další společnou akcí bude náš stánek na Semilském pecnu," vysvětlil předseda SKP Semily Jan Motejlek.

Základní skupiny:

Skupina A: 1. SKP SCC Semily 9 (12:8), 2. Salátové okurky 8 (9:5), 3. Kubánský klan 5 (5:6), 4. Florbal Neratovice 4 (7:8), 5. Yablonec Devils 1 (1:7).

Skupina B: 1. Pittbuls Kolín 10 (11:1), 2. Sukmistři 7 (7:6), 3. Bílí Bagři 7 (5:3), 4. Rudá Záře 4  (5:7), 5. Eden Beroun 0 (3:12).

Utkání o umístění:

O 9. místo: Eden Beroun - Yablonec Devils 2:0.

O 7. místo: Neratovice - Rudá Záře 0:1.

O 5. místo: Bílí Bagři - Kubánský klan 1:2.

Semifinále: SKP SCC Semily - Sukmistři 1:4, FBC Pitbull Kolín - Salátový okurky 6:0.

O 3. místo: SKP SCC Semily - Salátové okurky 2:1.

Finále: Sukmistři - FBC Pitbull Kolín 1:0.

Sestava SKP SCC Semily: David Navrátil - Luděk Kobrle, Lukáš Jech, Matěj Zeman, Tomáš Miksánek, Jan Šimon, Martin Cerman, Jakub Roztočil, Marek Mach, Adam Šádek, Michal Sucharda.

Vítězný tým Sukmistři: Tomáš Šimon - Lukáš Turýnský, Michal Poledno, Tomáš Urban - Daniel Bartoň, Jan Burkoň, Tomáš Souček, Lukáš Bajgl, Jan Novotný, Daniel Isach.

Předchozí ročníky turnaje:

4. ročník: FOTO: Pohár města Semily získali florbalisté IBK Turbo Skunk

FOTO: Pohár města Semily získali florbalisté IBK Turbo Skunk

3. ročník: VIDEO: Domácí florbalisté zastaveni v semifinále

VIDEO: Domácí florbalisté zastaveni v semifinále

Související články:

Florbalisté Semil navázali spolupráci s policejním klubem

Tomáš Sábl: Letošní rok nebyl špatný, cílem bylo udržet 3. ligu

Ještě více florbalu najdete v rubrice SPORT - Florbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT