FOTO: Pohár města Semily odvezli Sukmistři do Liberce

22.08.2012 14:31:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

FOTO: Pohár města Semily odvezli Sukmistři do Liberce

Pátý ročník florbalového turnaje O pohár města Semily proběhl v sobotu 19. srpna ve Sportovním centru v Semilech. Vyvrcholením bylo finále, ve kterém liberečtí Sukmistři porazili jedinou brankou loni stříbrný Kolín. Domácí Semily skončily na turnaji třetí.

Deset družstev bylo nejprve rozděleno do dvou základních skupin, ze kterých dva nejlepší celky postoupily do semifinále, ostatní družstva sehrála zápasy o umístění. Letos na turnaji chyběli obhájci IBK Turbo Skunk, takže bylo jasné, že turnaj pozná nového vítěze. Mezi nejlepší čtyři týmy turnaje pronikli nakonec po velmi vyrovnaných bojích ve skupinách vítězové skupiny B - FBC Pitbull Kolín, vítězové áčka - domácí Semily a dále druzí Sukmistři a Salátové okurky z Liberce. 

V semifinále florbalisté domácích Semil narazili na připravené Sukmistry a prohráli 1:4. Ve druhém semifinále Kolín jasně přestřílel liberecké družstvo nazvané Salátové okurky. V souboji o třetí místo poté semilští hráči zdolali těsně 2:1 Salátové okurky a získali bronz, což je jejich nejlepší umístění na turnaji za poslední tři ročníky.

S třetím místem byl domácí tým spokojený. „Turnaj se hraje každoročně v rámci letní přípravy na ligové soutěže a každý rok je kvalitnější účast. S umístěním i předvedenou hrou jsme spokojeni, jelikož většina zkušených hráčů se nemohla zúčastnit," uvedl za SKP SCC Semily Ivo Šimon.

FOTO: Pohár města Semily odvezli Sukmistři do LiberceOzdobou turnaje bylo odpolední finále, v němž Sukmistři těsně porazili Kolín, který tak skončil na turnaji stříbrný už na druhém ročníku v řadě. Ve vítězném týmu nechyběla zřetelná semilská stopa, protože kvůli absenci jejich gólmana za ně celý turnaj chytal Semilák Tomáš Šimon a měl na vítězství nemalý podíl.

Poháry a ceny týmům při slavnostním vyhlášení předávala místostarostka Semil Marcela Volšičková. Jednalo se o první společnou pořadatelskou akci SKP Semily a původního SCC Semily. „Florbalisti zajišťují sportovní stránku a SKP Semily tu společensko organizační. Akce se vydařila, ale čekali jsme, že se přijde podívat i víc fanoušků na kvalitní florbal. Chtěli bychom poděkovat partnerům akce Pivovaru Rohozec, Natur sport - svetvyzivy.cz a městu Semily. Další společnou akcí bude náš stánek na Semilském pecnu," vysvětlil předseda SKP Semily Jan Motejlek.

Základní skupiny:

Skupina A: 1. SKP SCC Semily 9 (12:8), 2. Salátové okurky 8 (9:5), 3. Kubánský klan 5 (5:6), 4. Florbal Neratovice 4 (7:8), 5. Yablonec Devils 1 (1:7).

Skupina B: 1. Pittbuls Kolín 10 (11:1), 2. Sukmistři 7 (7:6), 3. Bílí Bagři 7 (5:3), 4. Rudá Záře 4  (5:7), 5. Eden Beroun 0 (3:12).

Utkání o umístění:

O 9. místo: Eden Beroun - Yablonec Devils 2:0.

O 7. místo: Neratovice - Rudá Záře 0:1.

O 5. místo: Bílí Bagři - Kubánský klan 1:2.

Semifinále: SKP SCC Semily - Sukmistři 1:4, FBC Pitbull Kolín - Salátový okurky 6:0.

O 3. místo: SKP SCC Semily - Salátové okurky 2:1.

Finále: Sukmistři - FBC Pitbull Kolín 1:0.

Sestava SKP SCC Semily: David Navrátil - Luděk Kobrle, Lukáš Jech, Matěj Zeman, Tomáš Miksánek, Jan Šimon, Martin Cerman, Jakub Roztočil, Marek Mach, Adam Šádek, Michal Sucharda.

Vítězný tým Sukmistři: Tomáš Šimon - Lukáš Turýnský, Michal Poledno, Tomáš Urban - Daniel Bartoň, Jan Burkoň, Tomáš Souček, Lukáš Bajgl, Jan Novotný, Daniel Isach.

Předchozí ročníky turnaje:

4. ročník: FOTO: Pohár města Semily získali florbalisté IBK Turbo Skunk

FOTO: Pohár města Semily získali florbalisté IBK Turbo Skunk

3. ročník: VIDEO: Domácí florbalisté zastaveni v semifinále

VIDEO: Domácí florbalisté zastaveni v semifinále

Související články:

Florbalisté Semil navázali spolupráci s policejním klubem

Tomáš Sábl: Letošní rok nebyl špatný, cílem bylo udržet 3. ligu

Ještě více florbalu najdete v rubrice SPORT - Florbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT