FOTO: Pojizerka je zralá půl roku po rekonstrukci na další opravu

13.04.2016 18:54:21 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Víchová nad Jizerou,Benešov u Semil,Háje nad Jizerou

FOTO: Pojizerka je zralá půl roku po rekonstrukci na další opravu

V loňském roce byl zrekonstruován úsek silnice okolo Hájí nad Jizerou II/292 ze Semil do Jilemnice. Po tříměsíční plné uzavírce byla silnice otevřena 24. října 2015, ale po půlročním provozu se již na více místech propadá a vlní, jak dokládají i fotografie Lubora Jirsáka.

Příčinou by zřejmě mohl být špatný podklad. O stavu komunikace už ví i Silnice LK a krajský úřad Libereckého kraje, který počítá s opravou. „Na opraveném úseku se objevily poklesy, které momentálně reklamujeme, na místě se v nejbližší době uskuteční schůzka se zhotovitelem. Na silnici II. třídy Pojizerce jsou poklesy téměř v celém úseku, komunikace je na kompletní rekonstrukci a momentálně začíná projekční příprava do IROPu," uvedla pro Naše Pojizeří za krajský úřad Libereckého kraje mluvčí Markéta Dědková.

Jak případ po našem upozornění pokračuje:

Největší propady na silnici v Hájích nad Jizerou byly odstraněny

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Jak probíhala rekonstrukce Pojizerky
Pojizerka by měla být od 20. října průjezdná
Rekonstrukce uzavře úsek silnice v Hájích nad Jizerou

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání turnovského starosty se seniory

Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu
Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Turnovské Konělupy budou přechodně přístupné pouze místním

Nejčtenější články

18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
18.03.: V Turnově oslaví Světový den vody!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT